Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes leszek vasárnap.69...

Tyimi96 kérdése:

23 hetes leszek vasárnap.69 kg rol indultam, most vagyok 84 kg. Nagyon vízesedek, nem zabalok, nem eszek tábla csokikat. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Igaz első 3 hónap vészes hányás melett 4kg oszejott, Utanna be vereztem másfél hó fekvés... De nem eszek tábla csokikat se doboz fagyikat napi 3x 4x de akkor is normálisan.

És meg is jön csak jön de nem látszik.

Vizes a borom s van a nagy pocim... Ennyi esetleg a combomra szedtem fel de az se észrevehető v vészes.



2019. jún. 15. 06:09
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Oké de olyan nincs hogy minden rendben és az étkezésed is tiszta fitness, de felhízol 14 kilót a terhesség felénél......tényleg írd! A "2 hete nem ettem hambit" meg nincs túl messze, mondom, ha eszel fast foodot meg szendvicsekkel zárod a napot, az bizony nem jó. Valtoztatnod kell ha nem akarsz plusz 30 kilóval szülni.
2019. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

Mai ebédem, csak példának és ötletnek:

Brokkolikrémleves, majd utána kis pihivel gyros fűszeres csirkemell tzatzikivel és párolt vegyeszöldséggel.

Minden házi készítésű, abszolút szénhidrátszegény. Ezen kívül reggelire alma, később banán.

Vacsi sonka és sajt lesz főtt tojással és a maradék zöldseggel. Ez van annyira változatos hogy ne éhezzek és mindenféle tápanyag legyen, pékáru nélkül.

Ha nagyon pékcuccra vágyom, reggelire belefér néha egy-két szelet tk. kenyér pirítva fokhagymával, finom is az :)

2019. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok.

Tovabbra is azt mondom, hogy holnap reggel konyhamerleg, jegyzetfuzet elo es az rlsotol az utolso falatig irj le mindent, hogy grammra mennyit eszel, az mennyi kcal, szenhidrat, ha az idodbe belefer, akkor zsir es feherje.

A csomagolt cuccokon mindenen rajta van 100 grammra osztva, hogy mi mennyi, rizsnel, tesztanal pl hogy 100 gramm nyers mennyi, a tobbit (gyumolcs, zoldseg, kenyer) a neten megtalalod.

Nap vegen osszeadod. Csinalod egy hetig es ebbol sok minden kiderul.

De ennek is csak ugy van ertelme, hogy tenyleg mindent iraz, a gyorsan bekapott 3 szem szolot is, stb.

Amig irod nem is kell visszafogni az evest, csinald ugy, ahogy eddig.

Meglatod, hogy mi az eredmeny.

Azert is jo lenne ez, mert a dietetikus is elobbre lenne vele, mintha szoban elsorolod hirtelen. Az, hogy kis szendvics, meg tanyert leves, vagy fott etel bem sokat mond onmagaban, mert mindenkinek mas a kicsi, mas a tanyernyi mennyiseg es az sem mindegy, hogy mi van benne pontosan.

A kerdesedre a valaszom meg mindig ugyanaz.

Vizesedesnek ez rengeteg ilyen koran, ha tenyleg viz, akkor ki kell deruteni az okat es tenni ellene.

Ha hizas, akkor ugyanez.

Ha a ketto egyutt, akkor is sok, mert kb felidos vagy, a hizas/vizesedes java meg csak most jon. A te erdeked ezt megallitani, ezt biztosan tudod is, hiszen foglalkozol vele.

2019. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

Ezt meg próbálom ☺️

De leginkább az orvosi véleményre vagyok kíváncsi.

Mert régebb azt se tudták mi a diéta örültek h volt mit enni es meg is több volt az egészséges gyerek mint a beteg, sőt sokkal kevesebb nyavaja volt mint most vagy nem ismerték fel.

De amihelyt meg tudom az okát eskü be írom ide és akkor el válik h melyik volt igaz.

2019. jún. 15. 15:49
 35/50 A kérdező kommentje:

És igen foglalkozom vele de a baba erdekeben.

Én hizos lány vagyok 7 8 évesen 1% ön múlott a cukorbetegsegem.

1 osztályba 55 kg OS voltam.

12 évesen nőttem ki magam és fogytam arányosan, így lettem 57kg tartottam 3 évig 16 éves koromra kB 60 61 ezt tartottam 2 3 ig lettem 64 és voltam 19 éves.

19 és 23 éves fel szedtem 3 kg ot ami rajtam maradt ami noves is és lettem 67,karácsony plusz 1 2 kg s Utanna lettem terhes.....

Cukorbetegseg, hizosag, magas vernyomas, majbetegseg van a családomban.

Úgy h bármi lehet.

De eddig nincs rossz eredmény.

Vizesedes se meg lepo és a hízás se ha azt veszuk mert 6 hetes terhesegtol 15 hétig ágyat nyomtam mert estem össze szó szerint....

Hányás infúzió kórház hófehérke állapot.....

És azza kerültem kórházba fekvése veromlennye meg 2 hónap majdnem ezalatt ettem feküdtem....

És most vagyok 5 hónap 3 hétnél kB úgy h 1 hónapja ha járhatók 2 lábon..... A nélkül h ne lenne vér v egyéb....

Én nem tudtam szaladgálni.... Persze h hizok......

És vízesedek.

De most már az ételek legalább meg vannak h kB mi jó mi nem.

2019. jún. 15. 16:03
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Toxemiara se gyanakszik senki? 140-es vérnyomással talán figyelned kéne. Az pont a határeset kategória, már magas de nem okoz pánikot. Viszont efelett már szükséges a vérnyomás csökkentő.


Szóval a toxémia, nem mindig, de általában három tünetegyüttesből áll fel.

1, vizesedés

2, magas vérnyomás

3, fehérje a vizeletben


Ebből te kettőt pipálhatsz tulajdonképpen. Csak oda kéne figyelni nem?


Tényleg mindenki tök jó tanácsokat adott és te összevissza beszélsz.


Én nagyon féltem a terhességi cukortól így kb a 18. héttől gdm diétát tartottam. A cukrom rendben is volt. Helyette nyertem magamnak egy toxémiát.

A 28. héttől elég gyors hízásának indultam. Előtte pedig plusz 5 kg-t mutatott a mérleg. A 30. hétre bevizesedtem, 2 nap múlva magas volt a vérnyomásom. 4 héttel később megszületett a 30 hetes méretekkel rendelkező fiam. Hálás lehetek mert lassan alakult ki, volt idő felkészülni a korai szülésre így makk egészséges. De ki tud ám ez alakulni egyik óráról a másikra. Akár a 22 héten és a 39. héten is. Épp úgy mint a gdm. Attól hogy jó lesz a terhelés még megnyerheted magadnak 35. héten is.

Egyikhez sem kell semmilyen előzmény. Én pl egész életemben ájuldoztam az alacsony vérnyomásomtól... Aztán tessék.


Szóval ha jót akarsz magadnak akkor fejezd be az összevissza beszélést. És számold a kalóriát, különösen ügyelve a szénhidrátra és figyeld a vérnyomásod. Ha minden jól megy egyikkel sem lesz gond, csak peches vagy/voltál vizesedés szempontjából. De ha nem, akkor az oda figyelésddel lehet hogy mindkettőtök életét megmented.


Szerintem nem érzed át sem a gdm sem a toxémia súlyát.

2019. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

El mondtam a 3ik 4 ik kommentbe h vernyomas csökkentőt szedek és h pontosítsak 1 hónapja lassan. Nőgyógyász írta fel.

Cukor terhelésesen meg ok ha át bukkanok de jöhet bármikor mert ezt is le írtam h én is hajlamos vagyok és a családomban is volt.

Ez ellen ha párolt zöldségen élek akkor se tehetek bocsi.

Mert vki fel húz és 150 per 90....

Örökölt, mindenki tudja aki kezel.

És ha ne adj isten meg kapom irány a kórház és ki veszik.

Ezen nem szabad enni reggeltől estig magad mert attól lesz a végén az a sok stressz.

Úgy h minden kiderul Azonba.

Hétfő hívom a dietatikust időpontra, kedden reggel 2 vér vétel este magán szülész akinél szülők és még én beszélek össze vissza és leszarom ki mit ír.....

Ehhe....

Amit írtatok mindent mentettem és aszerint vásárolok eszek segítség képen.

És orvoshoz is megyek.

És a gondozom mondta h ne agyaljak ilyenen mert rosszabb.

2019. jún. 15. 17:06
 38/50 anonim ***** válasza:
87%

Áruld már el, akkor mi a túró értelme volt kiírni ezt a kérdést? Bármit leírtunk, mindennel vagy ellenkezel, vagy mentegetőzöl, vagy magyarázkodsz.

És hiába írod hogy mindent úgy csinálsz ahogy írjuk, mert szendvicset meg pizzatekercset szerintem mindenki azt írta hogy nem kéne. De mindegy is. Te tested. Te életed. Csak nincs értelme így az egész többoldalnyi huzavonának ami itt ment ma egész nap.

2019. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezzétek, hogy felesleges volt a sok tanács, mert én meg szeretném fogadni őket :) Úgyhogy köszi mindenkinek! :)
2019. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
Örülök utolsó:-) boldog babavárást neked és a kérdezőnek is!
2019. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!