Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet fura lesz amit írok de...

Lehet fura lesz amit írok de ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok/vagyunk a párommal a babaprojektre de kíváncsi vagyok ti mit tennének.

A szituáció a következő:

Én 20 éves vagyok (nő) a párom 22 éves.

Mivel édesanyám házat vett vidéken, mi külön albérletbe költözünk jövő hónapban mert mind a ketten itt dolgozunk a városban, meg már amúgy is érik a külön élet. (Nincs semmi konfliktus de már megértünk rá ) .

Úgy akarjuk hogy kb. 4-5 év alatt össze gyűjtjük az önerőt saját lakáshoz (5 millió) majd a párom is és én is felveszünk 5 millió személyi kölcsönt így 15 millió forintból veszünk egy lakást vagy házat. Na mármost én 5 év múlva leszek 25, a párom pedig 27.

Én úgy terveztem, hogy 23-24 évesen már szeretnék gyermeket vállalni, ahogy a párom is, de sok pénzünket fel fogja emészteni a spórolás és valljuk be, a baba is sok pénzt igényel (szülés, kiságy, babakocsi és stb ami ezzel jár).

Várjunk addig, ameddig nem lesz saját lakásunk?

De azon is hitel lesz, fizetni kellesz azt is.

Nem tudom hogy mikor, milyen helyzetben a legjobb gyermeket vállalni.

Nyilván kiadás az mindig lesz de én nem 30 évesen szeretném megszülni az első gyermekem.

Azt szeretném ha mindene meglenne, semmiben sem szenvedne hiányt.

Meg hozzá jön az is, hogy ha teherbe esnék azalatt az 5 év alatt még albérletben lakunk, lehet kiraknának, mert sok helyre nem engednek gyereket.

Ami még most nem gond, de később az lehet.

Tudom, hogy anyu mindig befogadna,de nem akarok a terhére lenni (Ő is sokat dolgozik, a gyerek sír stb).

Fuu lehet egy kicsit össze vissza írtam, ezért bocsi de kicsit csalódott vagyok.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is 😊


2019. jún. 21. 14:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Mi is gondolkodtunk külföldön, de én ilyen téren "beszari" vagyok.

Rosszul tájékozódom és ámbár van középfokú angol nyelvvizsgám, sokat felejtettem mert nem szoktam használni, gyakorolni.

Tartok az új emberektől, új munkahely, távol minden rokontól, szóval ezek miatt kicsit tartok tőle.

2019. jún. 21. 15:11
 12/28 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is fiatalon (fiatalabbak) szerettem volna szülni. Na már most...végülis az exem ( akivel 6 évig voltam együtt) kibökte egy idő után, hogy jaaa ő nem akar ám gyereket, kb soha.

Ekkor először beletörődtem ebbe, majd felébredtem, hogy bizony én szeretnék! Így ennek a kapcsolatnak vége lett.

Most 28 vagyok, jövő hónapban töltöm a 29.-et, 3 és fél éve vagyunk együtt a párommal, saját lakás, saját autó, neki nagyon jól fizető munkahely, nekem átlagos fizetés viszont kb örökös munkahely, sok szabadsággal. Már nagyon szeretnénk babát, ez a 2. próbálkozós hónapunk.


Csak annyit tanácsolnék (és tudom rohadt nehéz várni, várakozni mert már 21 évesen is szerettem volna saját gyerekét, úgyhogy tudom miről beszélek) hogy legyen saját lakásotok, félretett pénzetek. Saját lakást úgy értem, az nem gáz, ha hiteletek van, de legalább nem albérlet, nem kell közösködni a családdal, szülőkkel, nagyszülőkkel. Albérletért is fizetnétek, így inkább megéri a hitelt fizetni, mert utána a tiétek a lakás.

Néha fel kell adni az elveinket (fiatalon szülés) át kell tervezni az életünket, hogy utána nyugodtan tudjuk élvezni munkánk gyümölcsét. Így visszagondolva hálát adok azért, hogy nem szültem fiatalon...bár biztos a gyermek iránti vágy vitt a kisgyermeknevelői hivatás felé.

Minden jót és lehető legjobb döntést kívánom! ☺️😉

2019. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Én vagyok az aki külföldre volt. Amerikaig meg sem álltunk 😅
2019. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
12%

Erre találták ki most a babaváró hitelt. Alá irtok 3 gyerekre, most kaptok 10M hitelt, amit 50.000 ft-al kell fizetni . ebből vesztek egy lakást, amibe bele költöztök, 5 éven belül kell megszületnie az első babának, majd a második, haladóknak, ha megvan a 3 baba, nem kell vissza fizetni a hitelt!!!

Most vesztek egy kis garzont , ami bele fér a 10 millióba, majd mellette gUjrogettek, de nem kell albérletet költeni. Ha megvan az első baba, elasjaatok a lalast, felveszitek hozzá a csokot, vesztek nagyobb lakást.

2019. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Mi alberletbe lakunk ugyan, de a ferjemnek fizeti az allam, amugy soha nem egyeztem volna bele. Ugyanugy kell fizetni a hitelt is, akkor nem inkabb mar a sajat hazadra fizeted?

31 vagyok most, elso babankat varjuk, nem igy akartam en sem, de ember tervez, Isten vegez: keson, 28 evesen ismertem meg a parom, aztan elso babat elvesztettuk, felretenni sem sikerult annyit, amennyit szerettunk volna. Tervezni szep dolog, de tenyleg nagyon eloreszaladtal :)

2019. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha lakást akartok venni, ne személyi kölcsönben gondolkozz szerintem, hanem lakáshitel én, azok kedvezőbbek. Plusz valóban nem sok pénz az. Mi ennél többet keresünk, saját házban(örökölt) és igy is azt mondom hogy még kell gondolni, hogy mire költünk. Meg nem tudom hogy hol akartok lakást venni, de a mai ingatlan árak mellett 15 millióért nem kapsz olyat amibe még egy gyerek is elfér. De lehet ez csak felénk van így, de egy 2 szobás panel is 23-24 millió.

Szerintem gyűjtögessétek a pénzt ahogy tudjátok, próbáljatok minél többet, és ha oda juttok, hogy igen lassan szeretnénk babát, akkor az adott lehetőségeket körbejárva döntsetek.

2019. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%

14-es, igen, erre találták ko, hohy akik még együtt sem élnek, azok vállaljanak be 3 gyereket. Ha meg nem jön össze, és 1 gyerek után szétmennek, akkor kamatostól fizethetik vissza. Az idióták vállalnak be a nagy semmire 3 gyereket.

Kérdező, inkább kössetek valami lakásmegtakarítást, azzal sokkal jobban fogtok járni mint a személyi kölcsönnel. Személyi kölcsönre iszonyat magas kamat van.

2019. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%
Először legyen meg a ház/lakás (inkább lakáshitelre mint személyi kölcsönre), és utána vállaljatok gyereket! Ha albérletbe szülsz babát, egyrészt kiesel a munkából, másrészt a gyereket el kell tartani, tehát teljesen biztos hogy nem fogtok tudni félre rakni!
2019. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ne tervezz ennyire elore, mert sokat fogsz csalodni. Irom ezt en, a vilag legtervezosebb embere... Fontos, hogy legyenek celjaid, de a tapasztalat szerint az ilyen elore, idohoz kotott nagy tervek, altalaban nem jonnek be. Fiatalok vagytok meg, oruljetek egymasnak, ismerjetek meg sajat magatokat, egymast es utana tervezzetek gyereket. 20 evesen meg boven erik, valtozik a szemelyiseged, foleg, hogy most kezdesz majd igazan felnott, onallo eletet. Probalj picit a jelenben megmaradni es annak orulni. A babara rengeteg idod van meg, es ha o jon, egy eletre, de legalabb 20 evre le leszel kotve, folyamatosan alkalmazkodnod kell majd. Hiaba imadod majd, neha hianyozni fog ez a szabadsag, igy en azt javaslom most orulj ennek, 5 ev mulva meg majd alakul, alakitjatok, ahogy szeretnetek.
2019. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Csapból is a babaváró hitel folyik, ha csak 1 gyereket vállalsz is jóformán egy kamatmentes hitelhez jutsz ellenben a személyi kölcsönökkel aminek kb a dupláját vissza fizeted. Kérdezem én miért?
2019. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!