Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vákuumos terhességmegszakításo...

Vákuumos terhességmegszakításon fogok átesni. Mennyire kellemetlen a tágító felhelyezése és a tágulás? Altatás nélkül érzéstelenítő szurival a beavatkozás mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 22:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%

szerintem a szüleinek nem kell tudnia róla hisz felnőtt.

A tágitó fáj, de jobb helyeken már érzéstalanitenek előtte.

Mikor megvan a kivánt hatás- ez alatt nagyon fogsz vérezni - betolnak a műtőbe és elaltatnak.

Ha nincs komplikáció 10 percnél többet nem fogsz benn tölteni, majd visszatolnak a szobába, ébredés után 6 órával mehetsz-hivatalosan- haza


Tehát, ha a műtét mellett döntesz, nem szólnék a szüleimnek, felesleges sopánkodás, majd rökös felhánytorgatás lenne a vége :-S


Ha megtartanád, ami még nem lehetetlen, lenne egy gyönyörű kisbabád, akire lenne 7-8 hónapod felkészülni.

Biztos segitene az apuka is, meg a nagyszülők, tanulni lehet és kell is baba mellett, és mire komolyabb igényei lennének, anyagilag is talpra állhatsz


De ez csak a TE döntésed.


Majd bármi is lesz, ird meg...

2010. júl. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az altatástól ne félj, felszines altatás, csak akkora adagot kapsz,ami a műtét idejére elegendő.

Ne válaszd az érzéstelenitést, mert minden egyes matatásnál érezni fogod a hideg eszközöket és reflexesen összerándulsz, ami a műtétet is hátráltatja.

Elhúzódhat,megsérthetnek.

Nem veszélyes az altatás, ne aggódj.


Ha volna ezzel kapcsolatban bármi kérdésed, irhatsz privát is

2010. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
64%

Altatásban kérd! 10 perc az egész.

A tágító valakinek nagyon fáj, valaki szinte meg sem érzi.

Általában azoknak kellemetlenebb, akik mensikor görcsölnek jobban.

2010. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
39%
vajon ha az abortusz azzal járna, hogy utána nem lehet gyerek, többen használnának fogamzásgátló szereket?
2010. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
75%
tudom leleszek pontozva de sebaj. 10éve a nagy semmire szültem én is a kicsim.21éves voltam.senki nem akarta őt csak én.gyönyörű volt már mikor született,és most is nagyon.azóta helyre jöttünk anyagilag lett autó,berendezett otthon.persze sok munkával.és ha én az anyagiak miatt és az apja miatt nem vállalom most nem lenne gyerekem.de kellett egy nagyon erős elhatározás és kitartás anélkül nem ment volna.na most lepontozhattok!
2010. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
79%
Én is voltam abortuszon, de nem azért, mert nem akartam a babát (nagyon is akartam), hanem mert beteg volt... Ez tavaly július 24-én volt, előre rettegek az "évfordulótól", hiába vagyok 34 hetes terhes, ezt nem lehet soha kiheverni. Gondold át jól, hátha van egy csöppnyi esély a babádnak. Lehet, hogy nehezebb lesz, mint ha tervezted volna, de hidd el, egy kisbaba kárpótol mindenért. Kívánom, hogy a legjobb döntést hozd...
2010. júl. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
14 éve volt,minden oillanatára emlékszem:((( Nekem csak kellemetlen volt ahogy felhelyezték.Semmi fájdalommal nem járt.Hanem ahogy tágultam,egész éjjel sírtam,annyira fájt.Másnap vénás kábítás.Injekciót kaptam gondolom a méhszáj környékére,hát az is fájt..és akkor jött a rémálom.Engem kapartak,félig ültem,mert nem hatott az érzéstelenítő,üvölteni tudtam volna.Hiába reklamáltam,azt mondta a doki:"hát fáj" 19 éves voltam.Már 34 vagyok,és egész életemben rettegtem,h nem lehet majd gyermekem.Most itt lakik a pocakomban 5 hónapja egy kislány.Nem tudom mi a jó döntés.Azt tudom,h pld. a szomszédom évekkel ezelőtt szült,és most szeretne,de már negyedszer ment el a baba.Azt is tudom,h senkinek nem kívánom azt a 14 évet,megannyi negatív gondolat,önértékelési problémák,lelkiismeretfurdalás...A testvéremnek 14 éves lánya van.Még mindig nézegetem néha,h nekem is lehetne már egy ilyen angyalkám.Mint oly sokan,én is egy átitalozott éjszakán lettem terhes.Az én szüleim sem tudták...de mindenhol imádják a nagyszülők a nem tervezett unokát is,hidd el.
2010. júl. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
pillanatára
2010. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
13%
mondjuk a piálás nem mentség inkább szégyen, ha tudod hogy iszol szedj fogamzásgátlót vagy másnap ott a 72 órás.
2010. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
ok 72órás.de ha fel sincsenek világositva hogy van ilyen lehetőség maguktól nem tudják.csak az ösztönök jönnek maguktól meg a problémák.a megoldás az nem!
2010. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!