Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nincsen túllihegve...

Szerintetek nincsen túllihegve a vértesztelő mizéria?

Figyelt kérdés
Kombinált még ok, ha képes valaki értelmezni. (nem konkrét igen/nem, hanem arányszám az esélyekre és ennyi). De komolyan már jóhogynem kötelező elmenni utána gyorsan 150-200ezres tesztekre is? 7 éve volt az állítólagosan idejétmúlt AFP és az ultrahang, és ennyi. Esetleg gyanú esetén magzatvízvétel, 5%os vetélési aránnyal, ahol bizonyítottan belejátszott a vetélésekbe az, amikor a baba beteg volt. Most tényleg, erre költünk el, erre és a zsebbe pénzekre lassan már milliós tételt? Ez társadalmi nyomás, nem vagy jó anya ha nem így teszel? Vagy miért kell ez?
2019. júl. 17. 20:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%

Aki megteheti az csináltassa. Igen én elvetetném ha kiderülne vmi baj és ismerek olyat akinek a niftyn jott ki egy baromi ritka genetikai betegség.

Attól hogy te nem tudod megfizetni,nem kellene a többieket leszólni.

2019. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%

A barátikörben a kombinált lett rossz, aztán emiatt mentek Prenára, az is rossz lett.

Innen jött az amnio

És elvetették.



Én úgy fondolom, akinek legalább egy kombináltra nem futja, az ne vállaljon gyeeket.

Van 17-21-ért is már.

Megszületve csak a pelus 15-20 egy hónapban

2019. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
53%
Utolsóval egyetértek! A kombinált teszt ára semmi ahhoz képest, hogy mennyibe kerül egy gyerek. Nekünk az első babánál a kombinált teszt tökéletes lett, így megnyugodtunk. Második babánál a kombinált teszt rossz lett így megcsináltattuk a Nifty tesztet, szerencsére negatív lett. Örülök, hogy megtehettük, mert mi is elvetettük volna, ha kiderül, hogy beteg. Én azt is meg merem kockáztatni, de valószínüleg sokan nem értenek azzal egyet, hogyha az ember gyereket vállal minimum ennyi félretett pénzének kell lennie már a gyerek tervezésekor is. Bármikor bármi történhet. A következő babának valószínüleg 3 év múlva fogjuk vállalni legkorábban, akkor már 35 éves leszek minimum. Megbeszéltük, hogy rögtön nifty tesztet fogunk csináltatni.
2019. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok. Nekünk sem hullott az ölünkbe ennyi pénz, 8 évet voltunk együtt a férjemmel, mielőtt gyereket vállaltunk pontosan ilyen okokból kifolyólag. Akkor vállaltuk a gyerekeket, amikor az anyagi biztonságunk megvolt. Nem azt mondom, luxus körülmények között kell élni, de ha az embernek gyereke van muszáj, hogy legyen tartaléka.
2019. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Én a százezres teszteket írtam, külön kiemelve,hogy nem a kombináltról beszélek.

Amit nem értek, hogy ha tényleg ennyire kell ez, miért nem jár alanyi jogon. Kötelezővé akkor tehetnék. És ne mondja nekem meg senki, hogy azt a pénzt mire akartam elkölteni, mint mondtam is, az egyik rossz eredménye után jöhet a másik ilyen? Vagy az már nem jó a félretett pénzből és amnio? Ami először is ott volt mint lehetőség. És régebben vajon miért nem volt senki rossz szülő amiért nem erre szórt ki félmilliót? Régebben=10 éve?

2019. júl. 18. 06:14
 16/32 anonim ***** válasza:
67%

Az államnak nem érdeké, ezért nem fizeti. Kb 20 milliárd forintba kerülne az államháztartásnak. Szerinted van ennyi felesleges pénz az államkasszában? Beáznak a kórházak, nincs elég lélegeztetőgép, mr-re de valahol sima uh-ra us hónapok a várólista.

A jó szülőségnek mi köze ehhez? Téged miért zavar, hogy elterjedtek ezek a tesztek?

2019. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
33%
Nekem az első babám súlyos beteg volt. A másodiknál a jó kombi teszt ellenére automatikusan előjegyeztek amnióra. Mivel féltünk a vetéléstől, ezért befizettünk egy 200k-s tesztre és úgy gondoltuk, hogy az eredménytől függ, hogy szúrnak vagy nem. Szerencsére minden rendben volt. Szerintem ma már nagyon jól szűrnek a 12 és 18 hetes uh-n és ha nem merül fel probléma, akkor teljesen felesleges ennyi pénzt kifizetni. Utólag én is azt mondom, hogy nem kellett volna ez a vizsgálat, de minket megnyugtatott.
2019. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
62%

Mit kell ezen szépíteni? Azért nem csináltatod meg, mert nem akarsz rá költeni. Aki nem tud kétszázat letenni a gyerekért, az úgyse neveli fel rendes anyagi körülmények között. "nem volt rá akkor pénz".. Aha, és gyerekvállalás előtt nem jutott eszetekbe, hogy kiadás is előfordulhat? Lehet ám gyűjteni is havonta. Aki nem tud eltenni a kötelezőkön kívül harmincezret egy hónapban, az ne vállaljon gyereket, mert szerencsétlen csak szenvedni fog a szegénységben. Ha pedig el tud tenni annyit, akkor a kétszázezres teszt összespórolható különösebb megterhelés nélkül.

A kifogásokat tartogassátok a barátoknak, rokonoknak, magatoknak.

2019. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem tök jó lehetőség, hogy van ilyen és nem értem, hogy téged miért zavar ha más megcsináltatja. A mi családunkban van ritka generikai betegség, amit 20 éve nem vettek észre és hidd el, hogy nem vicces. Szerencsére nekem nincs a hibás génből, ez már volt tesztelve, ahogy megszületett a beteg rokon, de attól még biztos, hogy megcsináltatnám a tesztet. Nem ítélem el azt, aki nem, de ha láttál már ilyen családot kötelebbről, akkor megérted. Anyagi szemptonból meg olcsóbb a 200 ezres teszt mint beteg gyereket nevelni...
2019. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"Volt valaha olyan, hogy valakinek rossz lett a prena vagy nafta vagy tökmindegy milyen százezer ftos teszt és elvetették vele a babát?"

Egy kolleganomnek a kombinalt teszt rossz lett, ezert csinalt egy magzatviz vizsgalatot, aminek a vetelesi kockazata 1% (Romaniaban elek, nem tudom pontosan mi a magyar megnevezese ennek a tesztnek, azt sem, hogy mi az a Prena es Nifty tesztek). Ez is rossz lett, ezert ugy dontott, hogy nem tartja meg a babat. De ez az o dontese volt, meg is tarthatta volna, ha akarja. Szoval akinek van ra keret es indokolt, csinalja meg. Nalam a genetikai uh-n mindent rendben talalt a doki, szoba sem kerult a kombinalt teszt, de mar banom, hogy nem csinaltam meg.

2019. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!