Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nincsen túllihegve...

Szerintetek nincsen túllihegve a vértesztelő mizéria?

Figyelt kérdés
Kombinált még ok, ha képes valaki értelmezni. (nem konkrét igen/nem, hanem arányszám az esélyekre és ennyi). De komolyan már jóhogynem kötelező elmenni utána gyorsan 150-200ezres tesztekre is? 7 éve volt az állítólagosan idejétmúlt AFP és az ultrahang, és ennyi. Esetleg gyanú esetén magzatvízvétel, 5%os vetélési aránnyal, ahol bizonyítottan belejátszott a vetélésekbe az, amikor a baba beteg volt. Most tényleg, erre költünk el, erre és a zsebbe pénzekre lassan már milliós tételt? Ez társadalmi nyomás, nem vagy jó anya ha nem így teszel? Vagy miért kell ez?
2019. júl. 17. 20:49
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Hat ezaz. A genetikai uh rendben, akkor minek?
2019. júl. 18. 10:29
 22/32 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, talan tullihegem en is : Ferjem es ismeroseim szerint sem indokolt, ha az orvos alaposan megnezte es minden ok.
2019. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Valahogy olyan erzesem, van, hogy a fele vizsgalat nelkul is meglennenk. Minel tobb ilyen van, en annal idegesebb lennek, mert az is igaz, hogy az ezek miatt abortalt gyerekek tobb, mint a fele nem is volt/lett volna beteg.

Ha nekem szar eredmeny jon ki es az orvos szerint is rossz, akkor amniocentezist valasztanek, mert ott szinte nulla az esely, hogy barmi baj lesz belole, viszont 100% az eredmeny pontossaga. Az lenne bennem a vertesztnel, hogy basszus elvegeztetem a plusz vizsgalatot, ujabb adag stressz es utana SEM biztos hogy mi van.

2019. júl. 18. 10:57
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne beteg a gyerek a prena stb teszt miatt? Téveszméid vannak, ne haragudj.

A kombinált esélyt mond. Lehet, hogy kijön egy "jó" eredmény, pl 1:1500, de ez nem jelenti azt, hogy a baba egészséges, bent van a bizonytalanság (mi van ha az én gyerekem az a az 1 az 1500-ból?), míg a prena, nifty és társai biztos eredményt adnak. Uh sem jelent 100%-ot. A down kórt pl 80%-os bizonyossággal tudják kimutatni.

Megkérdezem még egyszer. Miért zavar, hogy léteznek ezek a tesztek és sokan kihasználják a lehetőséget?

2019. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
23%
En nem latom, hogy a kerdezot zavarna, hogy van, aki meg akarja csinalni ezeket a teszteket is. Akinek van penze es akit ez megnyugtat, csinalja meg. De abban egyetertek, hogy sokba kerul es a vegen nem is lehetsz biztos semmiben.
2019. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Igen, engem nem zavar az amit az anyukák csinálnak, az zavar hogy morálisan lett kvázi kötelező, mint ahogy az orvosválasztás is kb, és úgy, hogy mások által lett az kimondatlanul a jó szülő mércéje ,hogy pumpáljunk bele rengeteg pénzt, amit igen, félretett az ember. Valaki kérdezte, miért ez a mérce, aztán megint más válaszolt is azzal, hogy ha ennyit nem vagyok képes a gyerekemre áldozni (!!! Ácsi, nem egy vizsgálatra a magam megnyugtatására) akkor milyen lesz szegény gyermekkora. Hát ha kijon,hogy beteg és ő emiatt meg se születik, akkor az a pénz nem őrá lett elköltve. Hanem rám. Ezért elgondolkodtat engem ez az egész.
2019. júl. 18. 15:58
 27/32 A kérdező kommentje:
Akiba téveszmét írta: mit értett félre? Nem lesz beteg persze semmilyen teszttől. Nem értem mIre gondoltál.
2019. júl. 18. 16:00
 28/32 anonim ***** válasza:
71%

"Ahol a gyerek egészségére szánt pénzt nem szívesen költik el, ott az egész gyerekvállalás értelme megkérdőjelezhető."

Ez csúsztatás. Ezt a pénzt a szülők nem a gyermek egészségére költik, hanem arra, hogy egy nagy valószínűséggel beteg gyermektől megszabadulhassanak. Ne kelljen vállalni a vele a vele járó terhet, fájdalmat, se a rosszat, se a jót, az ő életét. Sokan arra is gondolnak, hogy így a gyermeket is megkímélik az élettel járó szenvedéstől. Persze ezzel együtt megvonják tőle az örömöket is.

A szülőknek pedig jó esetben lehetőségük lesz a nem kívánt beteg gyermek helyett később egy másik, remélhetőleg egészséges kisbabát felnevelni.

Erre mindenkinek törvény adta joga van (nem az egészséges gyerekre, de bizonyos problémák esetében a magzati korban történő szelekcióra), csak nem szabad összekeverni a dolgot a gyermekek egészségének a védelmével.

A Down-szindrómás gyermek nem lesz egészségesebb, ha az anya művi abortuszt kér, ő egyszerűen nem lesz.

2019. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"mert az is igaz, hogy az ezek miatt abortalt gyerekek tobb, mint a fele nem is volt/lett volna beteg"

Erre gondoltam. Mit értesz ez alatt? Mert ez azt sugallja, hogy a teszt miatt lettek betegek. Vagy szerinted tévednek a tesztek? Vagy mire gondolsz?

2019. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
arra gondolok, hogy a teszt mutatott egy erteket, ami szerint van a babanak hibas genje, tehat lehetseges volt, hogy betegen szuletik, es mikor abortusz lett belole, kiderult, hogy megsem volt beteg. Nyilvan nem a teszttol lett beteg, hanem amiatt az ertek miatt vetettek el, amit a teszt adott.
2019. júl. 18. 22:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!