Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionos munkának van jövője?

Kamionos munkának van jövője?

Figyelt kérdés
azon gondolkodtam hogy belevágok a CE kategoriába csak láttam hogy már az önvezeto kamionokrol van szó, gondolom ez még egy jo par evig nem lesz aktiv de azért kivancsi vagyok a velemenyekre

2019. szept. 5. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 Beviz Elek ***** válasza:
93%

#10

A fényév az a távolság mértékegysége, nem az időé. Bár lehet hogy fényévekre tőlünk valóban vannak automata buszok...


Azért ezt olvasd el: [link]

Már tesztelik, már gázolt is és a gyalogos hibája volt, aki körültekintés nélkül közlekedett.


Kérdező:

A technika rohamosan fejlődik, de úgy gondolom hogy ha lerakod a jogosítványt, egész életedben fogsz találni munkát. Az első lépés a depóból-depóba pályás fuvar lesz az automata kamionokkal, de ez is még hosszú évek. A helyi depóból ki és depóba be fuvarokat még ezután is sokáig emberi munkaerő fogja végezni, kelleni fog a sofőr.

2019. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
71%
Aha és az önvezető hogy találja meg a cégeket a kisvárosok sarkaiban? Amivel sokszor még a 20-30+ éve dolgozó sofőröknek is meggyűlik a bajuk? Pakolni ki fog? Intézkedni, vámolni, sorbanállni? Pályán elmegy magától a gép, de a kamionos szakma nem abból áll.
2019. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
6%

Ja, ki is nézem egy átlag fuvaroscégből, hogy csak úgy zsebbű' felvásárol egy rakás robotkamiont :D aha, biztosan így van :DDD


Milyen finom is lesz majd, amikor az önvezető robotkamion áthajt egy nagyobb kátyún/kilukkan az egyik kereke/az ikerkerekek közé kő szorul, lefullad az út szélén, és ott rostokol, mert nem lesz, aki kiszálljon a fülkéből és megjavítsa. Sebaj, ez olyan hiperintelligens ultramodern kamion lesz, még segítséget is fog hívni!

"Ebben az esetben nyomják meg a piros gombot, és nyugodjanak békében..."

2019. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
Arcok! Amíg az a nagy probléma, hogy hány nem van meg, hogy nem lehet meghatározni valakinek a nemét addig erről ne nagyon beszéljünk ;) , az önvezető targonca is csak kicseszett gazdag cégek engedhetik meg, pl. APOLLO, itthon. Künn a tisztelt nyugaton nem tudom.
2019. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
És még az önvezető targonca mellé is kell felügyelet! Mert hát a technika ördöge ugye nem alszik.
2019. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
28%
Amíg a metrót is emberek vezetik, addig itt nincs mitől félni. (i)
2019. szept. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

Imrebácsi:

a 4-es metrót pl. már MO-n sem ember vezeti :)


# 13

A nagy tévedés abban leledzik, hogy azt gonodlják egyesek, hogy majd 20-30 év múlva mikor megjelennek az önvezető kamionok akkor ez majd valami űrsikló árkategória lesz. A valóságban alig lesz drágább, mint egy nem önvezető, mivel már a mai kamionokban is ott van egy csomó minden, ami az önveztéshez szükséges technika (tempomat, ami szabályozza a sebességet, automata váltó, sávtartás figyelés, vészfék asszisztens, GPS, stb...). És mivel sofőrnek nem lesz bére, mi több, nem napi 8 órát tud majd menni a vas hanem 24-et így rettentő gyorsan behozza majd a felárát, tehát igen, a kispista bt ugyan úgy megveszi majd.


Kereket meg amúgy ma hány kamionos cserél az út szélén? ha 10-ből 5 akkor sokat mondtam. Autómentőt meg az önvezető gép is tud hívni... Az megcsinálja, számláz a kocsi meg megy tovább.

2019. szept. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:

Addig oké, hogy önvezető egy kamion, viszont vannak kritikus helyzetek ahol kell az emberi tényező.


Én azt tudom elképzelni, hogy városok, országok között automata sztrádák lennének, ahol önvezetően mennek a kamionok. És egy helyi "elosztóból" sofőrök vinnék a célterületre a környéken belül. Így a munkakör is megmarad és a kamionosok munka is "helyi" munka lenne nem kellene 3 hónapra elmenni más országokba.

2019. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
94%
Nem győzik hangsúlyozni, hogy az önvezető technológia nem az ember kiváltására szolgál, hanem a munka megkönnyítésére. Önvezető traktor is van évek óta, beprogramozod, szánt magának, mégis kell bele traktoros, pedig elméletben ott lehetne hagyni simán.
2019. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
57%

Persze - mégis, mit kommunikáljanak, hogy az a cél, hogy több (tíz)ezer embert munkanélkülivé tegyenek?


Egész nyilvánvaló, hogy a hosszútávú cél a sőfor teljes kiváltása ahol csak lehetséges és csak a legspecifikusabb feladatokra tartani meg, amire a gép nem képes.

2019. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!