Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionos munkának van jövője?

Kamionos munkának van jövője?

Figyelt kérdés
azon gondolkodtam hogy belevágok a CE kategoriába csak láttam hogy már az önvezeto kamionokrol van szó, gondolom ez még egy jo par evig nem lesz aktiv de azért kivancsi vagyok a velemenyekre

2019. szept. 5. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Állami részről még mindig nem szükséges az anyagi segítség, autópályák vannak, mindössze a sofőr nélküli közlekedés jogszabályi hátterére van szükség.


Egy csöves magánembert ne keverj össze egy több százmilliós adót fizető céggel. Nálunk betörtek, 3 óra volt mire kijött a rendőrség. A feleségem munkahelyén probléma volt a nem fizető vendégekkel (étterem), kiemelt figyelmet kaptak és 5 (azaz öt!) perc alatt ki kell érkezzenek.

Amiatt se aggódj, a piaci igény megteremti a szolgáltatást. Ha probléma lenne a rablásokkal, akkor magán vállalkozások havidíjért cserébe vállalják hogy perceken belül bárhová kiérjenek.

Miért gondolod hogy nem lesz végig bekamerázva a sztráda? Azért mert te nem nézel ki az ablakon, a világ halad előre. Anglia tele van ANPR kamerákkal (automata rendszámfelismerő) és utólag is végigkövetik hogy merre jártál.


A japános okfejtésed nagyon buta még mindig, nem is igazán értem hogy hogy gondolod. Szerinted egy láthatatlan tudásháló felfogja amit ott kifejlesztettek és nekünk külön el kell jutni arra a szintre?

Teslákról gondolom tudsz valamit, megy a pályán, sávot vált, stb. Legyártják az USA-ban, idehozzák konténeren és közlekedik a magyar utakon, nem kellett itt külön kifejleszteni.

Sőt, kifejlesztették az USA-ban, most építik a gyárat Kínában és ott is gyàrtani fogják, a gyárból mehet ki az útra.

2019. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%

Állami részről nagyon is szükséges az anyagi segítség. Szerinted egy kamion csak autósztrádán közlekedhet? A többi útban nyugodtan lehetnek akkora kráterek mint egy bombatölcsér?


A rendőrség magasról, toccsanósan szarja le, hogy egy csöves magánemberről, vagy egy százmilliókat adózó cégről van-e szó. Ha úgy gondolják, két tökvakarás közt kimennek (uszkve 3 óra alatt, ahogy te is írtad), felveszik a jegyzőkönyvet, szöszmötölnek egy sort, aztán 2-3 hónap múlva megkapod a határozatot a nyomozás felfüggesztéséről. Ennyit a magyar rendőrségről szerintem.

Olyan országban, ahol a többszörös visszaeső bankrablóból nemzeti hőst kreálnak, aki pedig lekapcsol egy narkós biciklitolvajt, egész Peruig üldözik. Welcome to Orbánisztán.


A piaci igény édeskevés ahhoz, hogy saját magától bármit is megteremtsen. Ennyi erővel, ha erősen hiszel Songokuban meg a sárkánygömbökben, valóra válnak?


Azért gondolom, hogy nem lesz végig bekamerázva a sztráda, mert az már nagyon durva beavatkozás lenne az emberek személyiségi jogaiba. Az emberek nagytöbbsége nem akar hesszelő Nagytesót, törődj bele. Onnantól pedig, hogy a bűnöző felhúz egy maszkot, meg lehet bszni a kamerákat.

Már most is ott tartunk konkrétan, hogy lassan a segged lyukából is videókamera fityeg, ehhez képest a bűnözés 2012 óta a négyszeresére emelkedett. Ennyit a kamerákról szerintem.


A japános okfejtés nagyon is megállja a helyét, max. te vagy túl buta ahhoz, hogy értelmezd. Úgy gondolom, hogy odakint, ahol a technológia 150 évvel előzi meg a miénket, ha a robotkamionozás ekkora csúcskirály ász dolog lett volna, már réges-rég bevezették volna. Japánban ugyanis megvan a gazdasági,anyagi, és infrastruktúrális háttér is hozzá (idehaza egyik sincs), tehát minden lehetőség adott lenne a robotkamionozáshoz.

Nos, akkor hol vannak azok a robotkamionok? Sehol?

Miért nincsenek, ha ekkora csúcskirály dolog? Jah tudom, azok a sárgák is mind hülyék ottan, egész Dzsöpen csupa hülyéből áll, bezzeg mi magyarok, tudjuk a tutkó-mutkót. Nekünk ez semmiség; mi vagyunk a hidrogénbomba atyja! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Igen, tudok a Teslákról, legyártják jueszéjben, idehozzák, aztán megy szépen az utakon. Gond majd akkor lesz, ha lerobban a Teslád, és viheted a jueszéjbe javíttatni, de minimum Németországba, és imádkozhatsz, hogy legyen hozzá pótalkatrész is.

2019. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
100%

bőven van, kérdező, tekintve, hogy tranzitország vagyunk minden szempontból, és egyre több kamionsofőrre van szükség egyre több áruhoz


ha a gépesítéstől tartasz, kérdező, megnyugtatlak: a számítógépeket eredendően SZÁMOLÁSra találták ki, nem fizikai elvégzendő feladatokra

tehát itt elsősorban az infósoknak, mérnököknek, egyéb szellemi munkásoknak kell reszketniük a megélhetésükért, nem a kamionsofőröknek

mire ők úgymond "sorra kerülnének", már az összes infós meg mérnök a Blahán fog kuncsorogni kitett kalappal gyógyszerre meg vonatjegyre (piára és kábszerre)

aki meg komolyan azt képzeli, hogy a közeljövőben majd önvezető villanytütük fognak szaladgálni az utakon, az vagy hihetetlenül naiv, vagy hihetetlenül hülye

2021. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!