Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionos munkának van jövője?

Kamionos munkának van jövője?

Figyelt kérdés
azon gondolkodtam hogy belevágok a CE kategoriába csak láttam hogy már az önvezeto kamionokrol van szó, gondolom ez még egy jo par evig nem lesz aktiv de azért kivancsi vagyok a velemenyekre

2019. szept. 5. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 Beviz Elek ***** válasza:
83%

Majd akkor Zakopánéba megy az ember, nyugatot pedig intézi az automatika. Miből gondolod hogy tesztként Gyöngyösről Kazahsztánba küldik az automata robotot? Fokozatosan fog terjedni, a legegyszerűbb útvonalaktól.


Egy új kamionon mit szerel meg az ember? Maximum izzót cserél. Mire jönnek az automata kamionok, ott mit tudna egy ember megszerelni?

2019. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
6%

Pedig nagy átlagban, amikor valaki future fuckballz jövővilágot vizionál robotjárművekkel, mindig promóvideókat mutogat, hogy milyen szépen megy ott a kocsi.

Nyugatnémet autósztrádán? Megeshet. Kishazánkban is megesett még anno március 15-én, pedig a meteorológusok külön szóltak a jónépnek, hogy az üljön autóba, aki megunta az életét. És mi történt? Úgy beállt a sztrádán a komplett forgalom, mint a rugó. A katonaság nehéz harci járműveire volt szükség, hogy mindenki úgy-ahogy hazajuthasson.

Ezek után egy sokkal északabbra levő országban, ahol még nem kuriózum a hóesés, ez sokkal inkább megeshet.

Amennyibe pedig a robotkamion kerülni fog, ha bevezetik egyáltalán, garantálom, hogy még 1000 fuvar után se hozza be az árát. Max. akkor, ha zéró fenntartási költsége lenne, mint a napellemnek. Ami ugye nincs.


"Majd akkor Zakopánéba megy az ember, nyugatot pedig intézi az automatika."


Ja, csak így kigóráltad a pénzt az ablakon.


"Miből gondolod hogy tesztként Gyöngyösről Kazahsztánba küldik az automata robotot?"


Tesztként valóban nem küldik ilyen távra. Még a végén kilógna a lóláb, ugye.


"Egy új kamionon mit szerel meg az ember? Maximum izzót cserél."


Egy vaci új kamionon semmit. Csak tudod, ezek egy idő után amortizálódnak, a jó kis fogyasztói társadalom jegyében.

Tehát aki azt hiszi, hogy majd a robotkamion az idők végezetéig elműködik, az hihetetlenül naiv.

2019. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de az előbb beszéltünk róla, hogy te csak extremitásokban tudsz gondolkodni, aztán felhozol példának egy olyan március 15-ét, ami akkora extremitás, hogy példa nélküli az elmúlt 50 évben? Gratulálok...

De egy kérdés: Szerinted azon a március 15-én mit tudott csinálni egy kamionos sofőr, amire egy robot ne lett volna képes? Azon kívül, hogy a robot nem fagy meg, nem hal se éhen se szomjan és türelmesen kivárja, amíg eltakarítják a havat?

2019. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
53%

Most még extremitás, igen, mert nincsenek robotkamionok. Ha lennének, akkor már rögtön nem lenne kuriózum a rendszeresen lerobbanó robot.

Aznap mit tudott volna csinálni egy kamionos sofőr? NEM INDUL EL!

2019. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Mivan? Mi köze van egy extrém időjárási eseménynek a (lerobbanó) robotkamionokhoz?

Nem indul el? Hol élsz te ember? A sofőr akkor indul el amikor fuvarja van - nem is beszélve az olyan sofőrökről, akik már mondjuk 10 napja úton van és már csak 150 km-re van pesttől, szerinted az azt mondja, hogy jajj istenkém esik a hó, letáborozok itt a győri pihenőben egy 4-5 napra amíg elolvad aztán majd akkor megyek tovább...

Meg aztán viszonlyag kevés robotkamion volt használatban 2013-ban, mégis én látok kamionokat a képeken:

[link]


Komolyan kezdem azt hinni, hogy egy zsák molylepkével értelmesebben lehetne beszélgetni, mint veled.

2019. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Köszönöm hogy lepontoztatok. A 25 évet jósló vagyok.

Tisztelet annak az egy-két kivételnek, aki normális választ írt, és nem csak ömlött ki a száján az a szar ami a fejében van...

Ugye ez a pár két lábon járó életforma majd akkor is ekkora arcú lesz, amikor látni fogja, hogy sokkal korábban lesz igazam, mint ahogy jósoltam?


Régen a liftet is emberek kezelték. Ma már a metró is vezető nélküli. Amint megjelennek a hírekben az első magyarországi vezető nélküli próbautakról szóló tudósítások, majd térjünk vissza ide.

Bár lehet hogy felesleges. Az ostoba és jellemtelen emberek majd utólag megmagyarázzák, hogy ők már most is így gondolták, és nem amúgy, ami meg ide van írva három oldalon keresztül, azt nem úgy kell érteni...

2019. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
53%

"Mivan? Mi köze van egy extrém időjárási eseménynek a (lerobbanó) robotkamionokhoz?"


Csak annyi, hogy az extrém időjárási körülmények okozhatják egy jármű lerobbanását.


"Nem indul el? Hol élsz te ember? A sofőr akkor indul el amikor fuvarja van"


A sofőr megtagadhatja a fuvart, ha alapos oka van rá. Kötve hiszem, hogy pl. a jueszéjben tornádóveszély esetén inkább meghal az ipse, csakhogy leszállítsa a nyamvadt macskaeledelt a Vólmártba.


"nem is beszélve az olyan sofőrökről, akik már mondjuk 10 napja úton van és már csak 150 km-re van pesttől, szerinted az azt mondja, hogy jajj istenkém esik a hó, letáborozok itt a győri pihenőben egy 4-5 napra amíg elolvad aztán majd akkor megyek tovább..."


Azaz, égjen az a szalmabáb!

Arra a 4-5 órára (nem napra) bőven letáborozhat, amíg a hóekék letakarítják. Igen,tudom, hogy vannak akik ezt nem teszik meg. Na, az ő járműveiket kellett lecibálni harckocsival a pályáról többek között.


"Meg aztán viszonlyag kevés robotkamion volt használatban 2013-ban, mégis én látok kamionokat a képeken:"


Úgyvan. Ők voltak azok, akik rábsztak, de keményen.


"Komolyan kezdem azt hinni, hogy egy zsák molylepkével értelmesebben lehetne beszélgetni, mint veled."


Ez kölcsönös, csak én meggyőződés és nem hit alapján próbálok érvelni.


"Ugye ez a pár két lábon járó életforma majd akkor is ekkora arcú lesz, amikor látni fogja, hogy sokkal korábban lesz igazam, mint ahogy jósoltam?"


A magadfajta életforma jósolgatta 2000-re a marsi kolóniát, repülő binyiglit, fúziós erőművet, telkeket a Holdon, teleportációt, meg a többi ökörséget. Szerintem ne nagyon költs lottóra.

2019. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

Okoska, ugye te még bármilyen fuvarozást csak akkor láttál, mikor a buszmegállóban ülve lefröcskölt vízzel a kamion?

Még kamionra sem kell jogosítvány, csak mopedre, hogy ne írjon senki ekkora sületlenségeket, mint te...


De akkor most megkérdezem még egyszer, mert a logikád olyan foghíjas, mint az öreg Kolompár bácsi mosolya:


Ha szerinted egy sofőr csak annyit tud tenni világvége égszakadás földindulás esetén, hogy nem indul el (sic...) akkor ez miért jobb, mint a robot, ami ugyan ezt szintén meg tudja tenni (vagy ha nem teszi meg akkor sincs semmi, ugyanis amíg a sofőrnek nem, addig a robotnak teljesen mindegy, hogy a sztrádán áll a dugóban vagy a parkolóban)?

2019. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

#37: Szűk látókörű és tudatlan vagy. Ha tetszik, ha nem, ez a jövő. Igaz a 15/25 évet én is kevésnek tartom hogy ez elterjedjen, viszont meg kell nézni a számítógépek, telefonok fejlődését az elmúlt 20-25 évben. Az önvezetéshez maga a technológia adott (radar szenzorok, kamerák, képfelismerés stb.), egyedül a számítási teljesítmény a probléma. Annyi adatot

és annyi idő alatt kellene a jármű számítógépének feldolgoznia, amire a mai szuperszámítógépek sem képesek. De ez pár tíz év és valószínűleg változni fog. Az általad szajkózott dolgokra pedig lesz megoldás. Hiába erősködsz hogy de nem mer' a sofőrt nem lehet kiváltani.

De tudom, hiába ír bárki bármit, mindenki hülye, csak te vagy a helikopter. :)

2019. szept. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
6%

"Okoska, ugye te még bármilyen fuvarozást csak akkor láttál, mikor a buszmegállóban ülve lefröcskölt vízzel a kamion?"


Nem vagyok kamionos, de az informatikához speciel értek. Talán picit jobban átlátom, mekkora ökörség 100 százalékban egy programra bízni egy több tonnás jármű vezetését, mint te, akármennyit is köpkölődsz.


"Ha szerinted egy sofőr csak annyit tud tenni világvége égszakadás földindulás esetén, hogy nem indul el (sic...) akkor ez miért jobb, mint a robot, ami ugyan ezt szintén meg tudja tenni"


Mesélj észvitéz, miért éri meg jobban, ha egy programozott gép áll egy helyben, mintha egy emberi sofőr? Ugyanazt fogja csinálni, csak épp sokkal többe kerül.


"vagy ha nem teszi meg akkor sincs semmi, ugyanis amíg a sofőrnek nem, addig a robotnak teljesen mindegy, hogy a sztrádán áll a dugóban vagy a parkolóban"


Nem, nem mindegy, hogy hol áll. A sofőr ugyanis az állásával játszik, ha olyan helyen áll meg, ahol kifoszthatják pl. a kamiont. A robot mit fog csinálni?


"Szűk látókörű és tudatlan vagy. Ha tetszik, ha nem, ez a jövő."


Ezt csak te állítod, meg a többi csodaváró. Senki más.


"viszont meg kell nézni a számítógépek, telefonok fejlődését az elmúlt 20-25 évben."


Tehát a számítógépek, telefonok fejlődtek. Ez automatische mindenre igaz kell legyen?


"De ez pár tíz év és valószínűleg változni fog."


Igen, a fogalmatlan hülyék meg holdi telkeket vizionáltak 20 éve.


"Az általad szajkózott dolgokra pedig lesz megoldás."


Igen, ezt már hallottuk ötvenezer különféle problémára. Lesz megoldás a légszennyezésre, a globális felmelegedésre, az energiahiányra, minden szarra lesz. Olyan agyabeteg idióta is van, aki azt hiszi, a valódi pénzt, aranyat, gazdasági javakat hamarosan mind kidobhatjuk, mert jön a bitcoin. Aztán, amikor felhomályosították, hogy működésképtelen az egész, ott is vakarózott ahol nem viszketett.

Tudod, "majd"-ra meg "ha"-ra az okos zsidó se ad.


"Hiába erősködsz hogy de nem mer' a sofőrt nem lehet kiváltani."


Maradjunk annyiban, hogy NAGYON messze vannak még attól a gépek, hogy nemkötött pályás árufuvarozást rájuk lehessen bízni. Persze ezt neked hiába magyarázom, te csak addig jutsz el, hogy lesz önvezető kamion, és akkor fúdejólesz itten nekünk majd. Addig már nem, hogy ennek konkrétan zéró feltétele adott jelenleg.


"De tudom, hiába ír bárki bármit, mindenki hülye, csak te vagy a helikopter."


Kisapám, van amit te hiszel, és vannak a tények. A kettőnek pedig semmi köze egymáshoz.

Írtam, hogy Japán úgy 150 évvel jár előttünk technológiailag, és még OTT sincs önvezető robotkamion. Innentől fogva nyugodtan toporzékolhatsz, cirkuszolhatsz, akkor se lesz.

2019. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!