Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy menjen jobban a vezetés?

Hogy menjen jobban a vezetés?

Figyelt kérdés
3 ot vezettem eddig forgalomban, de borzasztóan ment. Az órákon kívül nincs lehetőségem gyakorolni. Mit olvassak el? Mi az amit megtehetek annak érdekében, hogy elsőre átmenjek majd a vizsgán?

2019. okt. 11. 07:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt gyakorolni kell nem olvasni. Ha van egy kis érzéked hozzá menni fog az.
2019. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az csak gyakorlással megy. Jó a tanárod? Jól magyaráz? Nekem 2 gépjármű-oktatóm volt, az első nagyon szar volt. Caak nem ismertem fel időben, hogy váltsak. Beültünk a kocsiba, és közölte velem, hogy akkor indítsam el az autót. Én meg azt se tudtam, melyik a gázpedál, de el nem mondta volna... Még ma is iszoma levét, hogy SEMMIT nem magyarázott gépjármű-kezelésről. Szóval érdemes egy jó oktatóval plussz órákat venni rutinpályán, ahol kifejezetten a gépjármű-kezelést tanulod. Megtanulod, melyik jelzés mit jelez neked az autób, melyik gomb/kar micsoda, hogy kell kezelni a váltót, hogy jell kuplungolni, stb. Ha nagyon szarul mefy, javaslom inkább fizess pár plussz órát a rutinpályán, és kérd meg az oktatódat, hogy magyarázza és gyakoroljátok a gépjármű-kezelést, vezetés-technikát. Ha megtanulod irányítani, kezelni az autót, a forgalomban is magabiztosabb leszel. Amúgy van még vezetés rutinpályan vagy egyből kivisznek titeket a forgalomba?
2019. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell, ennyi. Senki nem úgy születik hogy tud vezetni. Pláne nem 3 óra után. Megnyugtatlak, 30 óra után sem fogsz tudni vezetni. De még 60 után sem. Anyám 25-30 éve vezet, de néha még most is siralmas :D. Nem az oktató mellett tanulsz meg igazán vezetni. Aki kvázi elindul helyetted, meg "fogja a kezed" végig. Hanem amikor kikerülsz egyedül a forgalomba.
2019. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Három óra után senki nem tud vezetni forgalomban.


Régen az első 10 órát még a rutinpályán töltötte az ember (na jó, akinek volt annyi érzéke a vezetéshez, hogy elsőre nem a hátsó sorba szállt be, az kevesebbet, vagy legalábbis nem csak ott gyakoroltak, hanem kimentek vele kisforgalmú útra is).


Ott tényleg csak annyi volt, hogy elindulás, gyorsítás, váltogatás, kanyar jobbra, kanyar balra, tolatás, parkolás merőlegesen előre-hátra, parkolás párhuzamosan előre-hátra, lejtőn indulás, meg szlalom előre.

2019. okt. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3 óra az semmi, 30 óra is semmi, de még a 300 sem igazán sok.
2019. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

nincs lehetőségem gyakorolni. Mit olvassak el?


Tipikus női logika.

2019. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én csak minden tőlem telhetőt meg akarok tenni, hogy jobb legyek és tudjak bizonyítani. Nehezen viselem, ha ennyire tehetetlen vagyok.

Mindenki válaszát nagyon szépen köszönöm. Segített abban, hogy áttudjam gondolni a dolgokat.

2019. okt. 12. 16:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb amit megtehetsz hogy elsőre átmenj, hogy ne menj előbb vizsgázni, csak amikor az oktatód is úgy látja. 30 óra tényleg nagyon kevés, nekem 60 sem volt elég az első vizsgám előtt. 74 óra után mentem át másodszorra.
2019. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Ma voltam újra vezetni. Sajnos ez sem sikerült túl jól. Ez volt a 9. órám. Azt mondta, hogy még 10 órát hajlandó nekem adni. Ha nem sikerül fejlődni, oktatót kell váltanom. Hát...nem vagyok a legboldogabb. Szeretném, ha egy oktatóval tudnám végigcsinálni, de több mint egyértelmű, hogy valami nem stimmel. A kérdés mostmár arra irányul, hogy hogy vészeljem át ezt a 10 órát, úgy hogy maradhassak nála.
2019. okt. 16. 19:56
 10/17 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Ha így áll hozzád akkor valts oktatót
2019. okt. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!