Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy menjen jobban a vezetés?

Hogy menjen jobban a vezetés?

Figyelt kérdés
3 ot vezettem eddig forgalomban, de borzasztóan ment. Az órákon kívül nincs lehetőségem gyakorolni. Mit olvassak el? Mi az amit megtehetek annak érdekében, hogy elsőre átmenjek majd a vizsgán?

2019. okt. 11. 07:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem oktató, ez sz*r. Én tanítok (nem vezetést), és sosem mondok olyat a tanulómnak, hogy ennyi és ennyi órát vagyok neki hajlandó adni. Ha valakivel lassan lehet haladni, akkor ez van, sőt engem pont az zavar inkább, ha valaki már annyira jól tud, hogy jobban kell figyelnem arra, hogy kövessem. Ha valaki nem képes egy kezdővel az alapokat akár százszor átrágni és gyakorolni, és közben nem az önbizalmát taposni le, hanem még biztatni is, az húzzon a fenébe.

Na akard azt a 10 órát vele megcsinálni, válts most!

2019. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok amiben nem értettem egyet az oktatómmal, de ő azt mondta, hogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen, és hogy aki nem tud megtanítani vezetni, az nem jó oktató.
2019. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi lett aztán kedves kérdező? Váltottál? Mi az ami rosszul megy/ment? vagy csak figyelmetlenség?
2019. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy érdekel valakit:D szívesen megosztom a történteket. Nem váltottam oktatót. Előzőhét kedden voltam a 15. órámon. Rosszul ment. Óra végén annyira mérges volt rám az oktató, hogy lényegében kidobott a kocsiból, úgy hogy még időpontot se akart adni. Ma voltam a 16-17. órámon. Az időpontok között lévő időt youtube videók nézésével töltöttem, oktatásokról. Rengeteg hasznos dolgot mondtak, amit az én oktatóm meg sem elmített. Elég valószínű, hogy ez vezetett ahhoz, hogy ilyen jól menjem a mai órám. Többször is megdicsért, és én is százszor jobbnak éreztem magam. Ez volt az első két órám nagyvárosban, pontosabban ahol majd vizsgázni fogok.
2019. dec. 17. 20:02
 15/17 anonim ***** válasza:
13-as vagyok! Na hogy haladsz? Szabad kérdeznem, hogy milyen videókat néztél? Úgyértem, csak parkolásokat? Vannak fenn komplett vezetési órák is. Van egy H. Gábor nevű oktató, akinek nagyon sok órája van fenn, és elég jól tanít. Sok újat, ha jó oktatód van, nem tud mondani, de szinten tarthatod a tudásodat, ha például valami miatt hetekig nem vezetsz. És látod, hallod, hogy a videóban szereplő egy-két tanuló sem csinál különb badarságokat, mint Te. Engem egy kicsit megnyugtatott, hogy nem én vagyok az egyedi eset....
2019. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A történet margójára: ne csináljátok azt amit a kérdező, ne maradjatok olyan oktatónál aki aláz. Azonnali váltás, akár iskolát is, ha nem találsz ott jobbat. Valószínűleg nem kis önbizalomhiánnyal küszködött, ha képes volt egy ilyen mellett maradni, saját magának megnehezítve az életét.


Gyakorláshoz: érdemes jegyzeteket, összefoglalókat készíteni a KRESZ anyagából, nyilván a táblákkal együtt betanulni, az elsőbbséget és kereszteződéseket gyakorolni, ha nem megy valami a gyakorlatban, akkor annak utána nézni otthon, stb..

2020. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Vizsga tapasztalt, friss jogsisként, egyet kell értenem az utolsó hozzászólóval. Az oktatóm egy s*ggfej volt. 65 órával végeztem a 3. vizsgán. Első (síralmas 10 perces) bukásom után beközölte az idegen városban, hogy "akkor te most busszal mész haza" xd volt egyéb húzása is, de ez nagy kedvencem, azért meséltem el.


Mit csináltam, hogy átmenjek végül? Mocsok sok órát vettem. Illetve próbáltam mondani az oktatónak, hogy csak az irányt mondja. Ezzel vizsga helyzetre hajazó órákat generáltam.


Senki se legyen elkeseredve (főleg annyira ne, amennyire én voltam), ha elsőre megbukik. Ez sajnos ilyen. Nem sikerülhet minden elsőre. Az élet megy tovább.

Az oktató váltással kapcsolatban pedig.. ha úgy érzitek kell,akkor lépjetek. Nekem kellett volna,de nem tudtam. Nálam más is közbe játszott.

2020. jún. 22. 05:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!