Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez esetben ki volt a hibás a...

Ez esetben ki volt a hibás a balesetben?

Figyelt kérdés

Röviden tömören megpróbálom leírni.

Mentünk egy egyenes főúton (városon kívül) ahol megpillantottam kettő autót egymás előtt, mellettük a földön feküdt valami/valaki. Megálltam tőlük egy 200m-re, elakadásjelzőt kitettem, és mondta a barátom hogy forduljak meg, nézzük meg. Mivel nem tiltotta semmi az Y megfordulast, és nem is jött senki sehol, neki álltam a manővernek, viszont akkor a kanyarba megjelent egy autó (már sötét volt). Folytattam az y-t, mert már félig keresztbe volt az autóm az úton. Egyszer csak annyit látok, hogy az autó nem lassít... és egyszer csak mikor már reagálni tudtam, balról belénk jött. Kb 5m volt a fékút (elmondása szerint nem figyelt) pedig a látótávolság kb 200m volt, ez mellett ott volt korábban egy 60as tábla, egy vasúti átjáró, és kettő (velem együtt három) autó elakadásjelzővel . Nem volt szó erről egyáltalán hogy ki hibázott, én viszont úgy vélem szabályos voltam, és ha ő figyel az útra, nem történik meg a baleset.



2020. jan. 15. 06:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10%
Te nem megálltál segíteni, hanem megálltál, aztán elkezdtél megfordulni hogy visszafelé is megnézhesd, mi történt. Ha segíteni álltál volna meg, akkor miután megálltál, odamentél volna és megkérdezed, kell-e segítség.
2020. jan. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért a jelentéktelen mellék dolgokon lovagolunk. Segítséget akartam nyújtani, ezért megfordultam. Ott egyébként volt egy 60as tábla, egy vasúti átjáró, és mint korábban mondtam 3 autó is aki elakadásjelzővel állt az úton/ut szélén. Ez esetben (a másik autó sofőrje) nem 90el jön tovább valahova nézelődve, hanem lelassít mondjuk 40-50re, hogy esetleg nehogy valaki kilépjen elé az úton, és akkor észre vett volna engem is, illetve be tudtam volna fejezni a megfordulast. Egyenként 150m volt kb a kanyartól, az áll a jegyzőkönyvben, ami tisztán belátható volt. Ez 25m /s hogyha 90el jön, mert elmondása szerint 90el jöttek. Az kb 5-6mp, ez idő alatt senki nem tud megfordulni faszán egy relatív szűk úton....
2020. jan. 15. 08:06
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

Számoljunk kicsit. Más példát hozok, de így talán érthetőbb.

Sok kamionos videót nézek. Pl. tegnap is. Egy udvarba betolatás 14 perc (!) volt, és nem béna kamionos volt, hanem szűk kapu, és szinte azonnal kanyarodnia is kellett a végével. Vegyünk csak tíz percet.

Tíz perc 60-as tempóval az 1,66 km. Tehát ha azt mondjátok, hogy a tolató járműnek soha nincs elsőbbsége, akkor ha tóle bő másfél kilóméteren belül bármiféle jármű (akár várakozó is!) van, akkor nem kezdhet el tolatni, mert közben odaérhetnek.

Az az érdekes, hogy amikor megkezded a műveletet, akkor mi van.

Gyertek be Pestre. A körutakon várakozóhelyről kiállás 3-4 másodperc legalább.

50-es tempóval az kb. 50 méter. És ha a következő kereszteződés csak 20 méter? Hiába nem jön mögötte senki, ha a mellékutcából meg kikanyarodhat.

2020. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

"Tíz perc 60-as tempóval az 1,66 km"


Matekból egyes, köszönjük.

2020. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

14-es! Valóban elbaksiztam. Igaz. De azt sem tudom, hogyan.


Szóval tíz perc 60-nal, az 10 km. Tehát a leírt kamionosnak tíz kilométeres sugarú körben kellene meggyőződnie, hogy a tolatgatása előtt egyetlen jármű sincs.

2020. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%
Te, neki nem kellett számítani arra, hogy te keresztben vagy az úton sötétben, neked viszont figyelned kellett volna, hogy jön-e valaki, 200 méterről minek kellett Y ban megfordulni, azt sem értem, visszasétálsz és kész
2020. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
16-os! 60-as sebességen 12 másodperc az a 200 méter. Szerinted az féktávon belül van?
2020. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hol írtam féktávot? 200 mre volt a balesetes autótól, aki miatt megállt. Minek volt szükség megfordulni?


De bebacna, ha 60 km/h nál a féktáv 200m-nél nagyobb lenne....

reakció időből van kb 15 m + fékezésből kb 40 m, feltételezve, hogy száraz az útburkolat és téli gumija van, tehát kb 65 m legrosszabb esetben a fékút -


Ami a

2020. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18-as! Idézem a kérdezőt: „pedig a látótávolság kb 200m volt”
2020. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És?
2020. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!