Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez esetben ki volt a hibás a...

Ez esetben ki volt a hibás a balesetben?

Figyelt kérdés

Röviden tömören megpróbálom leírni.

Mentünk egy egyenes főúton (városon kívül) ahol megpillantottam kettő autót egymás előtt, mellettük a földön feküdt valami/valaki. Megálltam tőlük egy 200m-re, elakadásjelzőt kitettem, és mondta a barátom hogy forduljak meg, nézzük meg. Mivel nem tiltotta semmi az Y megfordulast, és nem is jött senki sehol, neki álltam a manővernek, viszont akkor a kanyarba megjelent egy autó (már sötét volt). Folytattam az y-t, mert már félig keresztbe volt az autóm az úton. Egyszer csak annyit látok, hogy az autó nem lassít... és egyszer csak mikor már reagálni tudtam, balról belénk jött. Kb 5m volt a fékút (elmondása szerint nem figyelt) pedig a látótávolság kb 200m volt, ez mellett ott volt korábban egy 60as tábla, egy vasúti átjáró, és kettő (velem együtt három) autó elakadásjelzővel . Nem volt szó erről egyáltalán hogy ki hibázott, én viszont úgy vélem szabályos voltam, és ha ő figyel az útra, nem történik meg a baleset.



2020. jan. 15. 06:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem te vagy a hibás. Én is voltam egyszer ilyen helyzetben, anyukámért mentem a munkahelyére, amikor felvettem, ugyanígy meg akartam fordulni főúton. Amikor elkezdtem a megfordulást nem jött semmi, ahogy te is mondtad, nem tiltotta semmi az Y megfordulást. Már ugyanígy félig keresztben voltam az úton, amikor megláttam hogy jön egy autó. Én akkor teljesen leblokkoltam, le is fulladtam, de az autós szerencsére meg tudott állni. Ha nem fulladok le, simán be tudtam volna fejezni a megfordulást. Előtte egy héttel volt balesetünk, úgyhogy nagyon nem hiányzott volna mégegy, pár napja lett megcsináltatva az autóm. Anyukám autója még javítás alatt volt, pont azért kellett érte menjek.
2020. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
50%
20-as! Többször leírtam, hogy nem valós elvárás az, hogy a világ másik felén lévő járműt is figyelembe vesszük. Autónál, sem 50, sem 60, sem 90 km/h óra tempónál nem kell számítani 150-200 méteres távolsággal. Írtam olyan pesti szitut, amikor 20 méterre sem látsz el. Akkor onnan soha semere nem indulsz el?
2020. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!