Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,2-es kocsikat érdemes...

1,2-es kocsikat érdemes hajtani, erőltetni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok Skoda például 1,2-es motorral van, nem erőtlen az úton? Gondolom az 1,8 vagy 2-es motorral szerelt kocsikat erőteljesebben lehet hajtani. Mi lehet az oka hogy egyre több kocsiban 1,2-es motor van? Kevesebbet fogyaszt, vagy strapabíróbb?
2020. szept. 28. 11:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Mert 3 különböző dologra kérdezel rá, de egyiknek sincs köze az alap kérdésedhez.


"1,2-es kocsikat érdemes hajtani, erőltetni?"


Ha ezalatt magasabb fordulatszámot értesz, és mondjuk előzni akarsz, akkor igen, mivel amúgy gyengék 2000 fordulat alatt a súlyukhoz képest előzéshez.

2020. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem Skoda Roomster van 1.2 CRTDI-vel. Na ahhoz kevés a 75 lóerő, mert 1,2-1,3 tonna körül van.

Városban nincs vele baj de városon kívül ha előzni is kéne elég esélytelen.

Viszont a mostani modern 110 lóerős 1.2-esek már nem lomhák.

2020. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt 68 lovas suzukim és eltudtam vele még pályán is járni 130-cal.
2020. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
Suzuki az 850-900 kiló. Persze, hogy fürgének érzi az ember.
2020. szept. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Volt egy menedzserem aki ahhoz volt hozzászokva, hogy folyton adják alá a vállalati nagy autókat (E-Mercik, Jaguarok, ínségesebb időkben csúcs-Insignia). Egyszer lerobbant az éppen aktuális csodaverdája és a flottakezelő egy 1.2-es Skoda Fabiát adott neki a javítás idejére - azt a vernyákolást amit 50 éves férfi létére levágott arról, hogy ez mennyire rossz, lassú, hangos és elviselhetetlen még egy cicababától is sokalltam volna, szóval neki kicsit túl magasan volt a komfortérzete ehhez a világhoz. Viszont a pórnép nyugaton is ilyen motoros autókkal jár és viszik őket, mint a cukrot: aki közlekedni akar annak nem lesz gondja vele: minél kisebb a motor, annál gyorsabban bemelegszik, kevesebb a hibalehetőség, plusz ezek a motorok szinte teljesen kockák (1:1 furat:löket arány), ami elég kiszámíthatóvá teszi őket: se nem teherautós, se nem sportos. Ja, s igen: a Polski Fiat még 600 köbcentis motorral készült, ahhoz képest ennek kétszeres a hengerűrtartalma.
2020. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem két autóm van egy 1000-es 16 szelepes 63 le Suzuki Alto és egy 1,6 8 szelepes 75 lóerős G Astra, a Suzukival csak egyedül, vagy max 2-en megyünk, amolyan metrópótló és bevásárlókocsi, nagyon dinamikus, az Opel meg tiszta lomha, de az kombi, be férünk sok cuccal. Nem kell megijedni a kis motoros autóktól, tudnak azok menni, főleg a modernebbek.
2020. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!