Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóba miért nem kell...

Az autóba miért nem kell bukósisak? Miért csak a motorra kötelező autóba miért nem kötelező legalább az első üléseken?

Figyelt kérdés

Az autó vezetésnél miért nem kell semmilyen védőfelszerelés, bukósisak semmi nem kell akár meztelenül is vezethetne az ember , pedig a bukósisak megvédené a fejet a ütközésnél kialakult erőktől és súlyos sérülésektől is megvédene de miért nem kötelező az autóban a bukósisak?


Persze a gyenge elektromos kis segédmotoros kerékpárokra már kell bukósisak de autóba nem.


Szerintem felháborító hogy ti bukósisak nélkül vezetek autót ,és csodálkoztok miért haltok meg ha felborultok a kocsival?



2020. okt. 5. 10:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:

és a kabriókkal mi a helyzet heee?


Amiknek nincsen tetejük , Nagykátán voltunk amikor kettő nagy vagány csávó egy kb 300 milliós tető nélküli sport kabrióval belvárosban úgy mentek mint az őrült kb 120-szal kapartatva indultak el azon imádkoztam hogy boroljanak fel vagy hogy jöjjön egy rendőr.

2020. okt. 5. 13:58
 22/65 Wadmalac ***** válasza:
100%

"autópályára akar fekvőrendőrt"

WTF?

:D


https://www.youtube.com/watch?v=CLd5rx94qMU

2020. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
100%
A kabriókban van egy bazi erős tartórúd, ami borulás esetén nyílik, és ott sem fogja elérni a fejed az aszfaltot.
2020. okt. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
100%

"azon imádkoztam hogy boroljanak fel"



Te nem vagy normális!

Más halálát kívánni.....

No comment.

2020. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
100%

"azon imádkoztam hogy boroljanak fel"



Te nem vagy normális!


Más halálát kívánni.....


No comment.



Szerintem az a baja, hogy már a kezében volt a teló, de nem lett a végén mit felvenni.

2020. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 Wadmalac ***** válasza:
100%

"300 milliós tető nélküli sport kabrióval belvárosban úgy mentek mint az őrült kb 120-szal"


Khm, a szabályok nem betartása mint a bukósisak kötelezőségének oka eléggé irreális, em gondolod?


Amúgy ezt én nem veszem véresen komolyan:

"azon imádkoztam hogy boroljanak fel"


Ki nem mondja magában néha morogva, mikor ilyent lát vagy éppen őt veszélyeztetik, hogy "dögölj meg, te hülye".

Ha tényleg döntés elé állítanák azt, aki ilyet morog, hogy tényleg haljon-e meg, akire épp mérges, mindenki azt mondaná, hogy természetesen nem.


De azért kedves kérdező, megkérdezném, akkor most valójában a kocsiban a bukó a te halálba kívánásod ellen kéne?


Hidd el, amikor normál személykocsival valaki akkorát perecel, hogy oda már kéne a bukó, az már kevés is, a fej nem nagyon él túl test nélkül.

2020. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 Wadmalac ***** válasza:
100%

Csak hasonló logikával.


Vadászpilótáknak van sisakja.


Utas- és teherszállító gépek pilótáinak nincs.

Az utasoknak sincs.

Mert a vadászpilótákat, egyéb katonai gépek pilótáit, utasait nem csak a normál ide-oda ütődésektől kell védeni, ha meg a gép a földbe áll bele, hót mindegy, volt-e bukó.


Amúgy is.

Motoros, kerékpáros nincs becsomizva egy kasztniba és ha borul, tipikusan fejre esik.

Autós nem.

2020. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:

De a buszon álló utas tud fejre esni ,de sajnos buszon Vonaton még a biztonsági öv sem kötelező nem még a bukósisak.


Pedig szerintem nem lenne hülyeség buszon és vonaton sem legalább egy bicikli szerű bukósisak illetve biztonsági öv.


Állva pedig tilos lenne az utazás ennyi.

2020. okt. 5. 15:01
 29/65 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytad a liftet! Most képzeld el, akár csupasz testtel is beszállhat valaki, és semmi nem védi szegény liftet.
2020. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%

28. ja persze... aztán ha emelnék a jegyárakat (hisz több járatot kéne indítani), te állnál ki először ordibálni, hogy ki tudja megfizetni a buszos utazásokat...


LOL

2020. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!