Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért buktattak meg a forgalmi...

Miért buktattak meg a forgalmi vizsgán? Mit hibáztál?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akiket sajnos már buktattak meg forgalmi vizsgán.

2021. máj. 3. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Padka.
2021. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Kanyarodtam volna ki, macisajtom volt. Jöttek folyamatosan, úgyhogy megálltam. Az út mindkét felén bokros terület van, ami kitakar egy jó darabot az útból. Jobbról elfogytak az autók, balról jött egy, én meg kb 0,5 métert kigurítottam az autót, amikor megláttam meg is álltam egyből. Jobbról közben jött egy autó, a balról jövő (innen is köszönöm) viszont elengedett engem. Ezt még úgy ahogy elnézték, de egy körforgalomban bementem egy autó elé, aki nem indexelt (ezt már megszoktam), de olyan íven ment, mint aki előttem ki akar menni. Én is fékeztem, oktató is, akkor mondták, hogy akkor álljunk félre, bukta. Másodjára lett meg a B kat, elsőre a C, 17 és 19 évesen. 22/F
2021. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Elsőbbség meg nem adása. Kereszteződésben megálltam, mert elsőbbségadás táblám volt. Jött egy autó, még messzebb volt. Indultam, csak emelkedő volt,és egy pár pillanattal később sikerült elindulnom (simán ment máskor, dehát ugye a stressz...). Az autónak lassítania kellett, de azért nem úgy képzeld el hogy satufék, meg gyorsabban is jött, mint 50 (ezt mondta az oktató meg a biztos is), de lényegtelen, én hibáztam, azonnal félre is állítottak.
2021. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
#2 mindkét eset tök hétköznapi... nem értem ezen mit buktatnak, ja de tudom... a pénz, vegyél pótórát.
2021. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 krwkco ***** válasza:
21%

#4

"mindkét eset tök hétköznapi"

Minden vezetővel előfordul, hogy az ember elindul és közben másként alakul a helyzet és csak hirtelen megállva adja meg az elsőbbséget. Vagy nem jön össze a kigyorsítás és a másiknak lassítania kell. Hetente egyszer. Havonta egyszer. De akivel ez egy félórás vizsga során megtörténik, az inkább gyakoroljon még néhány órát.

Nem beszélve a körforgalmas esetről, ahol a vizsgázó ténylegesen bement a másik autó elé.

2021. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
5, nem mentem be elé teljesen, amint észleltem hogy jön, megálltam. 0 tudással kezdtem el a vezetést, 30. órán mentem vizsgázni, a bukás után (a stressz is közrejátszott) vettem 2 pótórát és meglett. C kategória elsőre meglett, meg is dicsért a vb. Azóta is napi szinten vezetek, s lásd csodát, egy karcot se okoztam soha, szóval nem tartom magam rossz sofőrnek, csak egyszerűen rosszul alakultak ott a dolgok. 2-es voltam
2021. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 krwkco ***** válasza:
89%

#6

"nem mentem be elé teljesen"

Értem, bár a hozzászólásban azt írtad, hogy bementél. És mivel az oktató is fékezett, már nem lehetett tisztázni, hogy anélkül mi történt volna. És olyan egyszerű a szabály: ha nem indexel kifelé, akkor neki van elsőbbsége.

Örülök, hogy a későbbiekben jól alakult a közlekedésed.

De gondolom abban egyetértünk, hogy ha sokakat átengednének a vizsgán, akik hasonlóan hibáznak, az nem lenne jó.

2021. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Sávot akartam váltani. A városban mögöttem jó 100m-re jövő autó elé állítólag nem sorolhattam volna be, hanem állóra le kellett volna fékeznem, megvárnom míg senkit nem látok a tükörben és csak akkor mehettem volna be a belső sávba. Ettől függetlenül a teljes útvonalat végigcsináltatták vele, a végén szóltak csak, hogy ez nem tetszett a VB-nek.

Másodjára más biztost fogtam ki. Ennél sokkal szűkebb helyre soroltam be és még csak hibapontot sem kaptam érte.

2021. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

B-nél egy olyan útvonalat húztam, amit már jól ismertem. Egyik elhagyatottabb utcában a menetirány szerinti jobb oldal fel volt bontva (lehetett volna menni rajta, de nagyon lassan), úgyhogy az oktató úgy tanított, hogy index balra és akkor óvatosan mehetek a szembesávban. Ez 10-ből 9-szer jó is volt, de a vizsgán pont jött valaki jobbról az egyik kis zsákutcából, és balra akart volna kanyarodni, de én ugye pont ott jöttem. Megálltam a szembesávban, reménykedve, hogy jobbra akar menni, és akkor elém bejön, majd követem őt. Ő intett, hogy menjek, kirakta balra az indexet. Ezután mondta a vizsgabiztos, hogy akkor álljak félre, nem adtam meg az elsőbbségét.


A2-nél meg "feltartottam a forgalmat", miután előtte mondta az társam, hogy a gyorsításokból vegyek vissza, amit én úgy értettem, hogy menjek lassabban, így kb 40-45-tel mentem 50 helyett. De ott volt még egy hibapontom, index kint maradt picit tovább a kelleténél, illetve nem pont a STOP-tábla vonalában álltam meg, hanem 10 centivel előrébb, ahonnan már belátható a kereszteződés. De a fő ok a forgalom feltartása volt a vizsgabiztos szerint.


A korlátlan egyből sikerült.

2021. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Zebrán előztem
2021. máj. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!