Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Haveromat jogosan buktatták...

Haveromat jogosan buktatták meg a forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Állítólag azért bukott meg, mert parkolásközbe az autó gumija nekiment a padkának. Szerintem ez egy nagy b..romság. El sem hittem először és kínomba csak röhögtem. De mivel országunkban semmi sem meglepő, elkezdett foglalkoztatni hogy ilyenért tényleg megbuktathatnak-e. Igen? Vagy csak hiba pont, és kigyűlt neki a 10?
2015. jan. 24. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb igen. Ez volt a tizedik pont.
2015. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:
64%
Aztán pontosabban melyik padtkának? Oldalról? Tolatva? Előre menet?
2015. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, megkérdezem tőle.
2015. jan. 24. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan kitétel a pontozásban, hogy a kocsival nem is érintheti a padkát, soha. Kivéve ha olyan parkolóhelyre mennek ahol ráállhat a járdára. Amúgy egy kerékkel se mehet rá, kicsit se.


Parkolásnűé azért lehetnének kicsit elnézőbbek.

[link]


Itt mondjuk tényleg csak a felhajtást írják. A forgalmi vizsga egy ultra nagy lutri.

2015. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor a parkolásokat gyakoroltuk, velem is megtörtént, hogy a kerék a szegélynek koccant.

A szegély alacsony volt, nem jelentett veszélyt, és a koccanás is alig érzékelhető, de érzékelhető volt.

Az oktatóm fel is hívta a figyelmemet, hogy ezért a vizsgán megbuktathatnak, nem érhet hozzá a kerék a szegélyhez, padkához.

A vizsgabiztosnak elég széles határok között megvan a joga a mérlegelésre, egy szegélyhez koccanó kerék esetében is azonnal buktathat, beírhat hibapontot, vagy figyelmen kívül is hagyhatja, attól függően, hogy azt mennyire ítéli súlyosnak - "fellebbezésnek helye nincs"

2015. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát ez furcsa mert nekem az oktató mindig mondta hogy nyugodtan menjek neki egy kicsit a padkának parkolásnál is meg y fordulásnál is de azért ne durván csak éppen hogy érezni lehessen. Viszont ha felhajtott a padkán akkor az már bukás.
2015. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dörmögő ***** válasza:
Az én oktatóm meg azt mondta hogy tolatva neki lehet támasztani a kereket a padkának, de előre felé nem, mert az első lökhárító alacsonyabban van. Igazából nálunk sem azt mondta hogy nem lehet nekimenni, hanem azt hogy a lökhárító ne akadjon fel. De ha mondjuk még a beállás közben oldalról ment neki mert nem jól mérte fel az oldaltávolságot akkor akár lehet jogos is a büntetés.
2015. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!