Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Messziről elkezdenek előzni,...

Messziről elkezdenek előzni, szabálytalan ha gyorsítok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy elég rossz útszakaszon szoktam járni, szokása pár embernek ilyenkkor (csak roncs autósoknak!!!), hogy nagyon messziről kibasszák az indexet, és át is mennek a másik sávban, hogy ők most előznek...


A legidegesítőbb, az volt amikor nagyjából másfél percig tartott ez, mert egy Ignises napszemüveges gyerek volt, persze a nője ott volt az anyóson.


Ugye amikor ezen a részen vagyok 80-al megyek csak, de ilyenkor gyorsíthatok, hiába ment át a másik sávba, de még nem ért mellém?


Mert haladnék, de a fs részen nem fogok gyorsan menni.


Aztán ilyenkor hiába érek már ki a jó részre, nem gyorsíthatok..


Mellesleg értelmetlen előzniük, utánna úgyis mögém kerülnek megint....


2021. jún. 12. 15:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg értelmetlen előzniük, utánna úgyis mögém kerülnek megint...." Akkor miért zavar, ha előznek...? 😃

Illetve bocsi, nincs pénze mindenkinek, de minden 2. embernek sem full extrás autóra, megérteném a kérdést, de szánalmas ez a lealacsonyító rész, hogy csak roncs autósoknak és aztán meg is jegyzed, hogy Ignis..😀


Na mindegy, hogy a kérdésre is válaszoljak, azt csinálsz, amit akarsz, ha gyorsítasz, majd visszahúzódik a "roncs autós" mögéd, úgyis értelmetlenül előznék és mögéd kerülnek vissza, tedd, amit jónak érzel..😅

2021. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Engem az érdekel, lehet e belőle bajom vagy bármi.

Akár fedélzeti kamera hogy feljelentenek miatta.


Igen, megjegyeztem hogy Ignis, mert 7-ből 4x ignis volt, teljesen más helyen, más autók.

2021. jún. 12. 15:27
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

Az gyökérség ha gyorsítassz amikor elkezdenek előzni.

EZ szabálytalan és baleset veszélyes.

2021. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Mert az nem, hogy 2 percig a szembesávba megy, csak azért hogy mellém érjen?
2021. jún. 12. 15:33
 5/43 anonim ***** válasza:
77%

Lehet. Ez simán belefér a közúti veszélyeztetés kategóriába.

Legrosszabb esetben pedig, ha emberedre akarsz, szarrá vernek. Őszintén szólva teljesen megérteném ezt is.

2021. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
84%
De, az is szabálytalan. Viszont más szabálytalansága téged nem jogosít fel szabálytalanságra.
2021. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
84%
Ha 2 percig tud menni szembe sávba, akkor az egy fos üres út. Ott nem mindegy neked, hogy előz-e vagy sem? Egyébként rossz minőségú úton, simán megyek kilométereket szembe sávba ha nincs forgalom, hogy ne trafáljam el az összes lyukat.
2021. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Szóval ha meglátok egy új M5 bmw-t, elkezdek 5 percel korábban indexelni és kimenni a sávból, ha elkezd gyorsítani feljelenthetem?

Mert éppen nem érek mellé az ezres sviftel?

2021. jún. 12. 15:36
 9/43 anonim ***** válasza:
87%
A kresz nem tesz különbséget autótípusok között.
2021. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Értem, szóval azért, mert a kisgyerek szétveri a saját autóját, lassítsak, hiába van akár 250M-re tőlem, Ő már indexel hogy majd megelőz 2p múlva.
2021. jún. 12. 15:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!