Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Messziről elkezdenek előzni,...

Messziről elkezdenek előzni, szabálytalan ha gyorsítok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy elég rossz útszakaszon szoktam járni, szokása pár embernek ilyenkkor (csak roncs autósoknak!!!), hogy nagyon messziről kibasszák az indexet, és át is mennek a másik sávban, hogy ők most előznek...


A legidegesítőbb, az volt amikor nagyjából másfél percig tartott ez, mert egy Ignises napszemüveges gyerek volt, persze a nője ott volt az anyóson.


Ugye amikor ezen a részen vagyok 80-al megyek csak, de ilyenkor gyorsíthatok, hiába ment át a másik sávba, de még nem ért mellém?


Mert haladnék, de a fs részen nem fogok gyorsan menni.


Aztán ilyenkor hiába érek már ki a jó részre, nem gyorsíthatok..


Mellesleg értelmetlen előzniük, utánna úgyis mögém kerülnek megint....


2021. jún. 12. 15:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

#10


Nem kell lassítani, tartod a sebességet és kész. Ezt a lassítást semmi nem írja elő, de gyorsításnál büntethető vagy.

2021. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
66%

Hülyeség, amit írsz! Ebben a kérdésben, szerintem van kamu...ugyanis, nehogy már pont veled mindenki ezt/így csinálja és érdekes, pont a "roncs autósok"... minden nap eljátszódik ugyanez? Minden nap mész az xy úton és csak a roncs autósok, minden egyes alkalommal elkezdenek előzni, és minden alkalommal már 5 perccel előtte kiteszik az indexet, meg átmennek a másik sávba?

Ez még ha így is lenne, csak engem nem zavarna amúgy? Akinek nem tetszik, hogy hogy megyek, előzzön. Ha jön mellettem 5 percig, akkor jöjjön, az meg pont nem érdekelne, milyen autó...

2021. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Mindössze az a problémám, hogy nem autóverseny pálya a közút.


80-al megyek 90 helyett, aztán megelőz azért hogy lelassítson 80-ra, aztán amint tiszta az út megint előznöm kelljen.

2021. jún. 12. 15:44
 14/43 anonim ***** válasza:
87%

"Az előzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad."


Szó sincs arról, hogy lassítani kéne.

2021. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy te 80-al mész a 90-es szakaszon és valaki megelőz, nem verseny. Az, hogy te annak érzed, a te gondod. Járj busszal, nem lesz ilyen gondod.
2021. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
83%

Lassítanod csak akkor kell, ha pl.szembe jön valaki, és nem férne be. Függetlenül attól, hogy szabálytalanul kezdett előzni, kötelességed megelőzni a balesetet. Egyébként nem kell lassítanod, de nem gyorsíthatsz, ha az előzésedbe kezdtek.

Viszont hiába minden, mert úgy tűnik, értelmi fogyatékos hülyegyerek vagy

2021. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

12

Nem, csak az elmúlt 2 eset 1 utazáson belül történt, és már nagyon felment az agyvizem.


MIndössze 3km-es útszakaszról van szó, aztán ha sietek is nem mehetek, mert az idióma ő majd előz egyszer.


AZÉRT HOGY AZTÁN LELASSÍTSON AZ ÉN SEBESSÉGEMRE (az elmúlt 2x ezt csinálták.)

2021. jún. 12. 15:46
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írják előttem, nem kell lassítanod!

Azzal meg mi a baj, hogy akkor neked ki kell előznöd újból, ha a jó útszakaszra értek? Te is írtad, hogy nem versenypálya...

Előttem autózik valaki, ha zavar, hogy lassan megy, ahol 90 km/h-val mehetne, de megy 60-al, megelőzöm én is. Mindegy nekem, hogy az már előtte engem kielőzött, csak elkezdett lassítani.

2021. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Értelmi fogyatékos aki félórával előbb kezd előzni..


De örülök, legközelebb majd már énis így közlekedek, félórával korábban indexelek, ha meg majd nem lassít mert jönnek szembe feljelentem.

2021. jún. 12. 15:49
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebből a szempontból nem másokkal kéne foglalkoznod. Mész szépen a saját tempódban, ha akarnak, kielőznek, ha 10 másodperc múlva, akkor 10 másodperc múlva, ha 5 perc múlva, akkor 5 perc múlva es haladtok tovább. Ha neked lassú a tempó, kielőzöd. Hiszen úgyis a 90-es táblánál ELVILEG 90-nél lehet max menni, mindegy, mennyien nem tartják be. Ha az előtted haladó elkezd a te előtte való tempódnan haladi, kielőzöd és mész 90-nel, ahol már tudsz.
2021. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!