Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes, vagy hengerfej...

Hengerfejes, vagy hengerfej tömítés?

Figyelt kérdés

Kb 3-szor (Novemberben, Decemberben és Februárban 1x-1x) hidegen kicsit nagyobb gázt adtam az autónak, ekkor volt olyan, hogy alapjáraton elkezdett rángatni a motor..


- Decemberben teljesen újra lett fagyállózva -> Február végén észleltem, hogy fogyott a vízből)

- Délelőtt 9 körül +4-5 fokban idításkor (napi első indítás) nyomja a fehér/szürkés füstöt

- Fűtés langyos levegőt nyom (80-90-es tempónál hidegebb, 110-120-nál melegebb, továbbá -1-2 fokban szintén hidegebb, mint mondjuk +4-5 fokban)


Egyébként henger jól indul, megszokott gyorsasággal melegszik a víz (90 fokig!!!), teljesítmény csökkenés nincs, és napi első indítás után rögtön eláll a fehér/szürkés füstölés.


Szerintetek? Az alany, egy 1.9 TDI (110hp, AFN) Passat B5.



2022. márc. 6. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

- Hát talán ne nyomkodd hidegen a gázt. Még dolgozik az alapjáratállító és bizonytalan a keverékképzés. Adj neki pár másodpercet.

- Véletlenül nem azért fogyott a vízből, mert feltöltés után magára hagytad és kész? Mert feltöltés után normális, hogy csökken a vízszint, mert sok helyre csak a motor járása közben jut el a víz. Ha álló motornál felöntöd a tartályt és beindítod, akkor csökkenni fog a víz. És ez sem elég, mert meg kell várni, hogy nyisson a termosztát, mert ekkor is tovább fog csökkenni a színt. Ha ezekkel nem foglalkoztál, akkor megvan a baj.

- Hidegben indításkor normális a fehér füst, csak kicsapódó pára, teljesen normális.

- Ez a probléma meg lehet bármi, de a hengerfejességnek pont nem tünete.


Éppenséggel lehet hengerfej is, de ennyi info alapján szerintem valószínűtlen.

2022. márc. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1. Nyílván vártam eleinte pár percet, DE nem is azért nyomtam neki hidegen a gázt, mert nekem ez tetszik, vagy bármi!

2. Véletlenül sem azért, folyamatosan figyelés alatt állt/áll.

3. 1 éve van meg, soha nem csinált ilyet még.

4. Pedig, pont tünete volt.


Egyébként, HF tömítéssel megúsztam az esetet, köszönöm a választ!

2022. máj. 9. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!