Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felhívnátok a tulajdonost,...

Felhívnátok a tulajdonost, hogy mi történt az autóval?

Figyelt kérdés

Apukám 2012-ben vett egy Audi A6-ot újonnan (3.0 TDI).

2015-ben nekem adta, én 2021 nyár végén adtam el.

Egy apuka jött el megnézni a 24-25 körüli fiával (a fiának vette meg) elsőre is tetszett nekik, de megakartak nézni egy másikat így elmentettem a számukat, mert másnap nem értem volna rá, de mondtam hogyha ők hívnak megpróbálok otthon lenni.

Visszajöttek másnap, megvették.

Az autó hibátlan állapotban volt, sajnáltam is eladni.

Most május 15 körül kellett volna műszakira mennie, és megakartam nézni az ügyfélkapun, hogy a friss műszaki képeken milyen a kocsi, megmaradt e olyan szépnek ahogy eladtam.

Erre ez az üzenet fogadott: "A jármű kérelemre, bontási átvételi igazolással véglegesen kivonva."

Nem írtam el a rendszámot, többször is megpróbáltam, ez az üzenet jön.

Megmondom őszintén, hogy nagyon mellbevágott, egyrészt mert egy nagyon jó kocsi volt, másrészt mert a srác sem tűnt olyan hülye gyereknek.

Illetve ha ezt a kocsit elbontották az valószínű baleset miatt történt.

Márpedig ez azért egy eléggé masszív autó, szóval elég brutális baleset lehetett ha menthetetlen lett.

Értem, hogy 10 éves, de azért az ilyeneket bőven megmentik még Magyarországon egy közepes törésből is, szóval ez biztosan TK vagy GTK lett.

Jobb esetben csak borult, és azért, az nem feltétlen halálos.

Annyira kíváncsi lennék, hogy mi lett vele, de ha meg haláleset is történt akkor elég kellemetlen lenne.

Az is lehet, hogy már tovább is adták pár hónap után és nem is náluk tört szét.


A számuk azóta is el van mentve, szóval nem tudom felhívjam e....nincs hozzá közöm, nem ítélkezni akarok, egyszerűen szerettem azt a kocsit, és nagyon sajnálom hogy bontóba került.

Meg természetesen remélem, hogy senki sem sérült meg.


Ha felhívnám, hogy megvan e még az Audi, és hogy hogy szuperál, mintha nem tudnék róla, hogy bontóban van?!



2022. máj. 30. 20:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Minek? Csak egy autó volt, eladtad, megvették onnantól azt csináltak vele amit akartak.

Az az első villanyoszlopra feltekeredett a gyerek vele az is az ő problémájuk.

Minek hivogatnád!?

2022. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Mert nekem nem csak egy autó volt, de ezt le is írtam.
2022. máj. 30. 21:03
 3/35 anonim ***** válasza:
87%
Gondolj bele, te örülnél neki ha hívogatnának hogy mi lett a kocsijukkal, amit te vettél? Ha a bontóban van véglegesen, akkor teljesen felesleges. Szerintem ne hívd.
2022. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Nem hívnám fel.


Nekünk a gyönyörű családi házunkat vették meg 8 éve. Minap arra jártam, arra kanyarodtam.. Lakatlan.. Nyakig ér a gaz mindenütt, a kapu lelakatolva, de már a lakat is csupa rozsda volt...


Ott születtem és nőttem fel.


Nem hívtam fel senkit hogy mi történt. Lehet hogy nem is szeretném hallani..

2022. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
64%

Nincs hozzá közöd. Nem hívhatod fel.

Ha a kocsi tényleg sokat jelentett volna, nem adod el.


Ahhoz se lett volna közöd, ha valaki azért vette volna meg, hogy a tűzoltóknak adja égő autóból mentést mutatni valami lakossági tűzoltónapon.


Nem a tiéd, tehát azt tesz vele amit akar.

Már a körülményeskedő terjengős fogalmazásod is idegesítő.

Ha egy ilyen alak elkezdene zaklatni az autó miatt rinyáló fasságával, igen hamar jogi útra terelődne a dolog.

2022. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

5-ös


Te egy igazi hülye vagy, nem tudom mondták e már, de ha nem akkor itt volt az ideje :D

2022. máj. 30. 21:38
 7/35 anonim ***** válasza:
40%

kérdező, te sem vagy a legélesebb kés a fiókban...szofisztikáltabban: olyan sötét vagy, mint vakond nadrágján a belsőzseb..


Miért hivogatnád a vevőt? Mi közöd hozzá, mi történt az autóval?

Felejtsd el, oszt annyivót...

2022. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
Hát akárhogy nézem, nem normális dolog ilyennel zaklatni az embert.
2022. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
69%

#6 azt kell nézni, ki mondja

Egy ilyen végtelen ostoba, hisztis alak véleménye nem érdekel.

Ha tudnám melyik bontóban van, megkeresném, és levideóznám, ahogy a kockásítóba teszik. Előtte azt, ahogy gépesítve szétbelezik, láthatnád a Youtube-n, hogy lehet kitépni egy mozdulattal egy motort, futóművet...

2022. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%

Jó hogy feltetted ezt a kérdést, mielőtt felhívtad volna őket. Ne tedd! Nem a haverodról van szó, hanem egy régi "üzlettársadról", akivel egyszer kötöttél üzletet. Nagyon furi lenne!


Képzeld el azt a helyzetet, hogy felhívna téged valaki, hogy 2005 április 10-én ő volt a pincéred, és ugye ízlett a rántott husi és jól érezted magad? És azóta mi újság, ugye nincs baja a gyerekednek?

2022. máj. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!