Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felhívnátok a tulajdonost,...

Felhívnátok a tulajdonost, hogy mi történt az autóval?

Figyelt kérdés

Apukám 2012-ben vett egy Audi A6-ot újonnan (3.0 TDI).

2015-ben nekem adta, én 2021 nyár végén adtam el.

Egy apuka jött el megnézni a 24-25 körüli fiával (a fiának vette meg) elsőre is tetszett nekik, de megakartak nézni egy másikat így elmentettem a számukat, mert másnap nem értem volna rá, de mondtam hogyha ők hívnak megpróbálok otthon lenni.

Visszajöttek másnap, megvették.

Az autó hibátlan állapotban volt, sajnáltam is eladni.

Most május 15 körül kellett volna műszakira mennie, és megakartam nézni az ügyfélkapun, hogy a friss műszaki képeken milyen a kocsi, megmaradt e olyan szépnek ahogy eladtam.

Erre ez az üzenet fogadott: "A jármű kérelemre, bontási átvételi igazolással véglegesen kivonva."

Nem írtam el a rendszámot, többször is megpróbáltam, ez az üzenet jön.

Megmondom őszintén, hogy nagyon mellbevágott, egyrészt mert egy nagyon jó kocsi volt, másrészt mert a srác sem tűnt olyan hülye gyereknek.

Illetve ha ezt a kocsit elbontották az valószínű baleset miatt történt.

Márpedig ez azért egy eléggé masszív autó, szóval elég brutális baleset lehetett ha menthetetlen lett.

Értem, hogy 10 éves, de azért az ilyeneket bőven megmentik még Magyarországon egy közepes törésből is, szóval ez biztosan TK vagy GTK lett.

Jobb esetben csak borult, és azért, az nem feltétlen halálos.

Annyira kíváncsi lennék, hogy mi lett vele, de ha meg haláleset is történt akkor elég kellemetlen lenne.

Az is lehet, hogy már tovább is adták pár hónap után és nem is náluk tört szét.


A számuk azóta is el van mentve, szóval nem tudom felhívjam e....nincs hozzá közöm, nem ítélkezni akarok, egyszerűen szerettem azt a kocsit, és nagyon sajnálom hogy bontóba került.

Meg természetesen remélem, hogy senki sem sérült meg.


Ha felhívnám, hogy megvan e még az Audi, és hogy hogy szuperál, mintha nem tudnék róla, hogy bontóban van?!



2022. máj. 30. 20:53
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit fura lenne, de én is szeretem az autókat, és nem csak tárgyként kezelem őket, szóval megérteném. Sokszor kérdezek le rendszámokat, érdekel, hogy mi van pl. ismerősök mostani vagy régi autóival. Viszont mint látod az emberek többsége szerint nem ajánlatos erről érdeklődni. Így meg főleg, hogy el lett bontva. Az előző kocsimnál szintén ez jön ki, ha megpróbálja valaki lekérdezni, totálkáros lett egy viszonylag durva balesetben. Nekem nem lett semmi bajom, de nem biztos, hogy más is ilyen szerencsés, és nem lenne jó ötlet ilyesmit feleleveníteni benne.
2022. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
Én felhívnám, már csak azért is, hogy emlékeztessem a gyerek hülyeségére, és a több millió forint ablakon kidobott pénzére.
2022. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
42%

Nem értek egyet azokkal akik ennyire elítélik. Ha engem felhívna a kocsim előző tulaja szívesen beszélnék róla, hogy mi volt azóta vele mióta nálam van. Még akkor is ha éppen nem lett jó sorsa az autónak. Tudom milyen az, mikor valaki nagyon szeret egy autót, és esetlegesen kíváncsi rá, hogy mi történt vele. Ha ezt nem indiszkrét módon teszed, és normális ember módjára érdeklődsz, akkor nyugodtan felhívhatod. Benne vagyok autós csoportokban, ott teljesen elfogadott az, hogy a régi és az új tulaj tartja a kapcsolatot.

Sok ember itt azért nem fogja ezt megérteni, mert nekik az autó csak egy közlekedőeszköz, amihez nem fűzi őket semmilyen érzelem.

2022. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
97%
Még 13-as vagyok, egy kis kiegészítés: Arra figyelj, hogy ne számonkérően érdeklődj. Tehát ne azzal kezd hogy nézted a járműplatformon és láttad hogy véglegesen ki lett vonva és mi történt, hanem fogalmazd meg úgy, hogy csak szimplán érdeklődsz, hogy mennyire vált be, mik a tapasztalatok, mert sokat gondolsz az autóra és hiányzik.
2022. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha 2012-ben új autó volt, és mostanra elbontották, akkor azt biztos, hogy szarrá törték, olyannyira, hogy fizikailag javíthatatlan lett.


Valóban nincs hozzá már közöd ha úgy nézzük, hiszen eladtad egy idegennek, ugyanakkor úgy gondolom, hogy ha kulturáltan teszed fel, vagy kérdezel róla, (ahogy a 13.-14. válaszoló írja), akkor ha ők is normálisak, talán elmondják. Ha meg nem akarják, akkor nem mondják, de most ez tipikusan olyan szituáció, hogy veszteni valód nincs, nekik meg jó eséllyel szintén nem oszt-nem szoroz, hiszen annyira rég nem történhetett a dolog (max. fél éve).

Szóval ha tényleg komolyan érdekel, én azt mondom egy próbát megér, de valóban ne azzal kezdd, így "ajtóstul berontva" hogy na mi lett vele, hogy elbontották, hanem udvariasan mutatkozz be a telefonban, vezesd fel, hogy eladtam önöknek, biztosan emlékeznek, esetleg szabad-e érdeklődni, hogy jól működik-e, kényelmes-e, tapasztaltak-e valamit, stb (tehát mintha nem tudnál arról hogy ki lett vonva), és akkor ha konstruktívak, úgyis szó-szót fog követni, és ki fog derülni.


Ha úgy döntesz, hogy megérdeklődöd, írd meg kérlek, hogy mi lett az eredmény.


(+ még egy javaslat: írd be Google-ba, hogy Audi baleset, és a képtalálatokat nézd végig, a komolyabbakat gondolom kiadja, hogy esetleg nem ismered-e fel valamelyik képen. Mert ha igen, akkor ugye okafogyottá válik a hívás.)

2022. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
91%
És ha halál eset is történt, akkor mit fogsz rá reagálni? Ne szakítsd fel a sebeket inkább, csak egy autó volt, amit használtak és vagy motorhibás lett vagy tk.
2022. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
61%

Ha neked tényleg ennyire sokat jelentett az autó akkor egy próbát megér,arra figyelj hogy ne lekezelő,számonkérő módon kérdezz,próbálj diszkrét,nem túl nyomulós lenni.

Akik azt írják hogy bunkóság lenne lefogadom csak egy közlekedőedényre tekintenek az autókra de van akinek komoly érzelmi értékkel bír,akinek az autózás élménye egy öröm nem egy kötelező rossz.Én is nagyon szeretem az autómat,ha egyszer eladnám és megtudnám hogy elbontották nagyon is fúrna a dolog hogymi lett a vége szegénynek.Nem mindegy hogy megmentette valakinek az életét egy balesetnél vagy a ruppótlan állat nem tudta fenntartani és eladta vasnak(bár ezt nagy eséllyel nem fogja elmondani)

Ha meg elküld a fenébe akkor ez van,nem fog belehalni senki,legalább le tudod zárni a történetet.

2022. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
30%
Sok összetört audi a6 van fennt neten. Ha beírod, hogy a6 baleset lehet rátalálsz.
2022. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem tudom melyik a furcsább, ha felhív a volt tulaj és számon kér, hogy "láttam elbontották az autót, megkérdezhetem miért?". Vagy csak felhív és elkezd hülye kérdésekkel érdeklődni.
2022. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
49%

#19 pont ezért írjuk, hogy nem számonkérően kell felhívni, hanem puszta érdeklődésszinten. Ha nem egy elmebeteg bunkó f*sz, akkor beszélgetnek pár percet, és mindenki éli tovább az életét. Vagy ha nem akar beszélni róla, akkor illedelmesen lehet közölni, hogy ne haragudj, de nem szeretnék róla beszélni.

Kicsit túl van lihegve ez az egész.

2022. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!