Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felhívnátok a tulajdonost,...

Felhívnátok a tulajdonost, hogy mi történt az autóval?

Figyelt kérdés

Apukám 2012-ben vett egy Audi A6-ot újonnan (3.0 TDI).

2015-ben nekem adta, én 2021 nyár végén adtam el.

Egy apuka jött el megnézni a 24-25 körüli fiával (a fiának vette meg) elsőre is tetszett nekik, de megakartak nézni egy másikat így elmentettem a számukat, mert másnap nem értem volna rá, de mondtam hogyha ők hívnak megpróbálok otthon lenni.

Visszajöttek másnap, megvették.

Az autó hibátlan állapotban volt, sajnáltam is eladni.

Most május 15 körül kellett volna műszakira mennie, és megakartam nézni az ügyfélkapun, hogy a friss műszaki képeken milyen a kocsi, megmaradt e olyan szépnek ahogy eladtam.

Erre ez az üzenet fogadott: "A jármű kérelemre, bontási átvételi igazolással véglegesen kivonva."

Nem írtam el a rendszámot, többször is megpróbáltam, ez az üzenet jön.

Megmondom őszintén, hogy nagyon mellbevágott, egyrészt mert egy nagyon jó kocsi volt, másrészt mert a srác sem tűnt olyan hülye gyereknek.

Illetve ha ezt a kocsit elbontották az valószínű baleset miatt történt.

Márpedig ez azért egy eléggé masszív autó, szóval elég brutális baleset lehetett ha menthetetlen lett.

Értem, hogy 10 éves, de azért az ilyeneket bőven megmentik még Magyarországon egy közepes törésből is, szóval ez biztosan TK vagy GTK lett.

Jobb esetben csak borult, és azért, az nem feltétlen halálos.

Annyira kíváncsi lennék, hogy mi lett vele, de ha meg haláleset is történt akkor elég kellemetlen lenne.

Az is lehet, hogy már tovább is adták pár hónap után és nem is náluk tört szét.


A számuk azóta is el van mentve, szóval nem tudom felhívjam e....nincs hozzá közöm, nem ítélkezni akarok, egyszerűen szerettem azt a kocsit, és nagyon sajnálom hogy bontóba került.

Meg természetesen remélem, hogy senki sem sérült meg.


Ha felhívnám, hogy megvan e még az Audi, és hogy hogy szuperál, mintha nem tudnék róla, hogy bontóban van?!



2022. máj. 30. 20:53
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

A normálisak mindig kevesebben vannak.

Aki szerint normális egy eladott autó története miatt zaklatni az új tulajt, az hülye. Ezen nem változtat az, hogy a hülyék többen vannak, és szavazatukkal, pontozásukkal ezt a sajnálatos többségüket érvényesítik is.

Az új tulaj valószínűleg felmérte, hogy a "hagyd magad, hamarabb szabadulsz" elv érvényes itt is. Ha nem mond semmit, vagy leteszi, vagy elhajtja, akkor egy soha véget nem érő hisztit vett volna a nyakába. Mert ugye azt nem kell hangsúlyoznom, hogy nem egy jellembajnok az, aki először teljesen idegen emberekkel akarta felhivatni, mert nem volt hozzá elég vér valahol, és képes lett volne egy teljesen idegen embernek kiadni más ember személyes adatait (név, telefonszám, autó típusa).

SZóval az hogy megtalálta a menekülési útvonalat, mert még a halálm f..ba elhajtásra fordított energiát is sajnálta rá, nem jelenti azt, hogy igaza volt, és hogy az itt bégető többségnek igaza van.

12 éve láthatjuk, hogy az agyatlan birka többség véleménye mire elég...

2022. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
#31 ennyi hülyeséget hogy tudtál egy hozzászólásba belesűríteni? Nyilván a politikát is bele kellett vonni, mert teljesen egy súlycsoportban van a két dolog :D
2022. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
#31 Igazad van, ez a mind szembejönnek esete :D Azt hiszed milyen hülye mindenki, pedig magadban kéne keresni a problémát…
2022. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

#31 te tisztában vagy a zaklatás fogalmával? Mert nem úgy tűnik. Segítek, bemásolom a hozzá tartozó paragrafust, de magadnak is utána tudsz nézni:


"222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év"


Egy, ismétlem EGY db telefonhívással senkinek semmit nem ártunk, és nem is minősül zaklatásnak.

A kérdező is van olyan értelmi szinten, hogy ha megmondja neki, hogy nem szeretne róla beszélni és hagyja békén, akkor ő ezt tiszteletben tartotta volna.

Lehet fröcsögni meg rosszindulatú bunkó parasztnak lenni, de mint már más is megírta, és én is tapasztalom, anz ilyenfajta érdeklődés nem ördögtől való dolog.

2022. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Na ezaz, egyrészt az, hogy egyszer felhívunk valakit, az még messze nem zaklatás, másrészt ha az eladó nem szeretett volna vele beszélni, akkor vagy kinyomja, vagy azt mondja, hogy nem alkalmas, tiltja a számát, stb. ez lenne inkább a "menekülési út", nem az, hogy részletesen elmeséli, mi történt az autóval, harmadrészt szerintem senki nem akart senkinek se személyes adatokat kiadni, a kérdező meg a tulaj értelemszerűen tudták már egymás nevét, meg telefonszámát, az autónak a típusa meg eleve mitől személyes? Ezt nem is értem... :D


De szerintem ez a téma mostmár túl van igencsak pörögve, a lényeg, hogy a kérdezőnek is megoldódott a "gondja", és a leírtak alapján a tulajnak se lett bántódása a telefonhívástól.

2022. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!