Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyemben mit döntenél?

Helyemben mit döntenél?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg;


- Magyarországon élek

- Nettó 2400€ keresek ( ca 980.000 Ft )

- Fix kiadásaim : 850€ ( ca 340.000 Ft)


Szóval amit megtudok spórolni havonta : 620/650.000 Ft


- Se kutyám se macskám se gyermekem

- 25 éves vagyok, van egy telkem amit lassan építgetek

- van egy 22 éves autóm, ami jó munkába járásra vagy éppen ha ocsmány utakon kell közlekednem de nagyon imádni való jó auto, hibátlan


Évek óta kinéztem egy típusú autót, de soha nem vettem meg viszont idén jött ki a legújabb verziója .


Imádom kívül belül minden formában .


Akarom, mindennél jobban . Viszont 35.000€ (kb 14 millió Ft ) de ha ezt kifizetem akkor semennyi tartalék pénzem nem marad .


Mivel ingatlanba is befektetem folyamatossan (telek ) így konkrétan marad 4 milliom. Nem akarok megint 2-3 éven keresztül gyűjteni, főleg hogy ekkora az infláció ezért azon gondolkodom hogy Lízingre fogok autót vásárolni . Ti bele mernétek fogni a helyembe?


25~30% önerő + 20% maradvány érték, a többi 40/50% pedig havi törlesztő formájában .


84 hónaposra gondoltam, mivel így a legkedvezőbb .


Az autóval csak szabadidőben közlekednék, szóval nem kapna sok sok km-t. Élményautó, nem tömeg cucc.


Ha lenne használt, akkor azt vennék 15/20k kilométer állással, de majd csak kb idén év végén gurulnak ki az első kiadások itt Európában (Mo.-n) így mire valaki el is adnà az a mai naptól számolva minimum 1.5/2 év . Annyit nem akarok várni, ki tudja meddig élek, meddig van nyugalom . (Vírus,háború,infláció, stb)


2022. júl. 24. 03:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre azért nehéz, és talán nem is lehet válaszolni, mert a szavaidból az jön át, hogy érzelmi alapon fogsz dönteni, és nagyon vágysz arra az autóra.

Realistán gondolkozva pont most nem szabadna megvenni, lizingelni, mert ki tudja mi lesz a közeljövőben.

Az autó nem befektetés, nagyon kevés kivételtől eltekintve viszi a pénzt, de jó, ha van, és vannak az álom autók, amelyeket nehéz elengedni, ha az ember úgy érzi, hogy most meg tudja ragadni... ez ellen nehéz érvelni, érzelmi alapon sokszor dönt az ember.

Talán annyit érdemes végig gondolni, hogy a mostani helyzet, ha tovább vomlik, mennyire biztos az a munkahely.

A másik, majd akkor lesz aktuális, ga piacra kerül az az autó, sajnos a mostani ár nem biztos, hogy év végén már nem 16millió lesz, és nem mondják azt, hogy egy év múlva lesz ott az autó... rohamosan emelkednek az árak, és akadozik a beszállítás, már most is várólistára kerülnek a vásárlók, és árgarancia sincs.

2022. júl. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mai világban nem szabad érzelmi alapon dönteni. Ha jól vettem ki, akkor építkezel a telkeden? Akkor inkább abba kellene fektetned a pénzedet, nem egy hobbiautóba ami csak viszi a pénzt, és nem is keveset, hiszen a tankolás mellett egy új autó szervizelése sem olcsó. Ha kész a ház, akkor jöhet az autó, bár gondolom neked most a csajozás miatt kellene :)
2022. júl. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Eccer élünk haver, vegyed meg.
2022. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem és sajnos a családból a nagyon közeli saját tapasztalatom, hogy rövid az élet és nem lehet tudni, hogy mikor lesz vége. Nincs értelme céltalanul gyűjtögetni, csak azért hogy legyen az a pénz, miközben meg mindenről lemondasz és sanyargatod magad. A sírba nem viheted a pénzedet. Az csak egy eszköz, ami jobbá, boldogabbá teszi az életedet. Ki kell használni.

És még mielőtt valaki kiforgatja a szavaimat nem azt írom, hogy eszetlenül kell szórni a pénzt és erőn felül, akár hitelre költekezni. De ha ilyen anyagi helyzetben vagy, hogy nélkülözés nélkül évente 7-8 milliót félre tudsz rakni és az a legnagyobb ellenérv, hogy ha megveszed a 14 milliós autót "csak" 4 millió marad a bankszámládon, én egy percet nem gondolkoznék a vételen. Kevesebb mint 2 év alatt összegyűlik az ára, simán megvenném kp-ra. A 4 millió meg nem elég vésztartaléknak?! Van aki életében nem látott összesen ennyi pénzt. Akkor ő mit szóljon?! 2-3 év, szerintem nem olyan iszonytatosan sok idő és megint lesz megerőltetés nélkül 20 millió a számládon.

Szóval nagyon jó anyagi helyzetben vagy, én ezen egy percet nem problémáznék.

Viszont, ha építkezel, az más! Inkább az legyen meg először és utána az autó! Főleg úgy hogy így is van mivel járnod és még szereted is. Ha már minden megvan, utána jöhet!

2022. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen fizu mellett simán. 3-as írja jól, egyszer élünk, vedd meg. Én is így vettem másfél éve álomautóm, hasonló árban volt, mint a te kiszemelted. Én azt mondom, hogy hajrá!
2022. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha 25 évesen tényleg ennyit keresel, akkor el tudod dönteni mi fér bele...

Oké, hogy van egy telked, de mit csinálsz rajta "építgetés" címszóval? És mik a tervek az autón kívül? Mármint anyagilag? Csak azért nem akarod elkölteni a teljes összeget, hogy legyen?

Alapvetően osztom a többiek véleményét ilyen fizetés mellett, egyszer élünk... Én is megvettem. Annak nincs sok értelme, hogy takargatod a pénzt a párnacihában. Amúgy ha most szerződsz, mire megjön a kocsi lesz annyi plusz pénzed, hogy nem maradsz tartalék nélkül

2022. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, nem vártam ennyire normális hangnemű kommenteket . Csalódtam, pozitívan mind a 6 válaszadóban. Köszönöm.


Ar garanciával vennèk autót kizárólag és csakis forint alapú lizingre, fix törlesztő részlettel . Egyébként már most 8/12 hónap a várakozási idő, szóval miután megrendeltem van még egy teljes évem szinte amíg megjön . Addig meg csk 5% előleget kell befizetnem .


Ez konkrét tényleg vagány, csajozós auto, de nem arra venném. Magamnak lenne jó élmény és érzés, de nagyon.


Az egyik közeli rokon ébresztette fel a szemem, hogy január elsején még beszéltünk, 1 hét múlva újra “találkoztunk” a temetésén .


Már 3* vehettem volna meg az autót készpénzre ( az elődjét és az is majdnem ennyibe került ) de mindhárom alkalommal el lett pocsekolva a pénz .


1* kölcsön adtam, azóta sem kaptam teljessen vissza, soha többet nem adok kölcsön senkinek nagy összeget, meg családtagjaimnak se, csak egy limittel.

1* a rokonaim nyomására nem vettem, mert amíg nincsen házam mit akarok egy ilyen autóval stb, és akkor elengedem amit azóta is bánok. Házam ettől függetlenül is lenne, mivel a törlesztő a havi megspórolt pénzem 20%-át vinné magával .

1* Szimplán sz@r dologba fektettem, kriptobanyaszatba, amit még nem buktam el, de már úgy kalkulálok. Mivel ki akarok szállni és nem erdekel már milyen veszteséggel .

2022. júl. 24. 11:37
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha a rokonok a szülőket jelentik, akiknél laksz, akkor teljesen jogos a felvetés. Teremtsd meg az önálló lakhatást és akkor vegyél autót. Pláne, hogy egy ilyen álomnak akarnál majd saját garázst, ahol kényeztetheted.

Én személy szerint a 15 millió önerőt most beletolnám egy építkezésbe. Ha már a telek amúgy is adott, ez jó kiindulóhelyzet. A többihez felvennék hitelt és szerződnék egy fix áras generálkivitelezővel a házra. Aztán ha így összeáll anyagilag a terv, akkor befizetném az önerőt a kocsira. Mire megjön a kocsi, kész a ház. Mindenki boldog.


(Feltéve persze, hogy ha ez a jövedelem nem a felszámolandó kripto, hanem valami stabil bevétel, amire hitelezni lehet)


#6

2022. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ez a rendes jövedelmem, nem Kripto . Abból csak minuszom lett, nem pedig bevételem 😆


Amúgy egyedül lakom, a telken van egy egyszemélyes fa hazikó ( fürdő, konyha, szoba ). 1500 nm és ebből 500 nm vár beépítésre .

2022. júl. 24. 12:18
 10/21 A kérdező kommentje:

Építkezni most szerintem nem éri meg, amikor napról napra változnak az árak .


Kettő opció van:

A) Össze spórolok 25m és egy 2 szobás szigetelt mobil lakást teszek le nap elemekkel.


B) Ugyanez de hitelre .


C) Havi szinten tolok bele 500k-t és nincs hitel, haladok de lassan .

2022. júl. 24. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!