Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyemben mit döntenél?

Helyemben mit döntenél?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg;


- Magyarországon élek

- Nettó 2400€ keresek ( ca 980.000 Ft )

- Fix kiadásaim : 850€ ( ca 340.000 Ft)


Szóval amit megtudok spórolni havonta : 620/650.000 Ft


- Se kutyám se macskám se gyermekem

- 25 éves vagyok, van egy telkem amit lassan építgetek

- van egy 22 éves autóm, ami jó munkába járásra vagy éppen ha ocsmány utakon kell közlekednem de nagyon imádni való jó auto, hibátlan


Évek óta kinéztem egy típusú autót, de soha nem vettem meg viszont idén jött ki a legújabb verziója .


Imádom kívül belül minden formában .


Akarom, mindennél jobban . Viszont 35.000€ (kb 14 millió Ft ) de ha ezt kifizetem akkor semennyi tartalék pénzem nem marad .


Mivel ingatlanba is befektetem folyamatossan (telek ) így konkrétan marad 4 milliom. Nem akarok megint 2-3 éven keresztül gyűjteni, főleg hogy ekkora az infláció ezért azon gondolkodom hogy Lízingre fogok autót vásárolni . Ti bele mernétek fogni a helyembe?


25~30% önerő + 20% maradvány érték, a többi 40/50% pedig havi törlesztő formájában .


84 hónaposra gondoltam, mivel így a legkedvezőbb .


Az autóval csak szabadidőben közlekednék, szóval nem kapna sok sok km-t. Élményautó, nem tömeg cucc.


Ha lenne használt, akkor azt vennék 15/20k kilométer állással, de majd csak kb idén év végén gurulnak ki az első kiadások itt Európában (Mo.-n) így mire valaki el is adnà az a mai naptól számolva minimum 1.5/2 év . Annyit nem akarok várni, ki tudja meddig élek, meddig van nyugalom . (Vírus,háború,infláció, stb)


2022. júl. 24. 03:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#20: Azért ennek járj utána egy építésszel, mielőtt túl sokat fektetsz ebbe a telekbe. Már lehet így is késő. Reméljük nem paliztak be egy használhatatlan telekkel.

Külön lakóegységeket nem igazán lehet építeni többnyire. Max, iker, vagy társasházakat, de nem tudjuk hol a telek, milyen övezet. Szóval ez is nagyon kérdéses. A villanyvezetékkel szintén hasonló a helyzet. De azt már te is tudod ellenőrizni laikusként. Kérj egy tulajdoni lap és térképmásolatot. Azon rajta lesz, hogy milyen korlátozások vannak a vezeték miatt (ügyfélkapuval online ingyenes/1000 Ft)

Az állattartás is lehet necces, ha olyan övezetben van a telek.

Egy építész pár 10k-ért részletesen felméri mik a lehetőségeid. Szerintem mindenképp beszélj valakivel, mielőtt túl sokat invesztálsz még bele és nagyon beleéled magad a dologba.

Egyébként az ikerházas, kiadásos dolog nem feltétlenül rossz, ha olyan helyen van, hogy van rá igény. De ugye az még több befektetés, profitot pedig csak később hoz, nem lesz tőle most pénzed kocsira.

2022. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!