Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyemben mit döntenél?

Helyemben mit döntenél?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg;


- Magyarországon élek

- Nettó 2400€ keresek ( ca 980.000 Ft )

- Fix kiadásaim : 850€ ( ca 340.000 Ft)


Szóval amit megtudok spórolni havonta : 620/650.000 Ft


- Se kutyám se macskám se gyermekem

- 25 éves vagyok, van egy telkem amit lassan építgetek

- van egy 22 éves autóm, ami jó munkába járásra vagy éppen ha ocsmány utakon kell közlekednem de nagyon imádni való jó auto, hibátlan


Évek óta kinéztem egy típusú autót, de soha nem vettem meg viszont idén jött ki a legújabb verziója .


Imádom kívül belül minden formában .


Akarom, mindennél jobban . Viszont 35.000€ (kb 14 millió Ft ) de ha ezt kifizetem akkor semennyi tartalék pénzem nem marad .


Mivel ingatlanba is befektetem folyamatossan (telek ) így konkrétan marad 4 milliom. Nem akarok megint 2-3 éven keresztül gyűjteni, főleg hogy ekkora az infláció ezért azon gondolkodom hogy Lízingre fogok autót vásárolni . Ti bele mernétek fogni a helyembe?


25~30% önerő + 20% maradvány érték, a többi 40/50% pedig havi törlesztő formájában .


84 hónaposra gondoltam, mivel így a legkedvezőbb .


Az autóval csak szabadidőben közlekednék, szóval nem kapna sok sok km-t. Élményautó, nem tömeg cucc.


Ha lenne használt, akkor azt vennék 15/20k kilométer állással, de majd csak kb idén év végén gurulnak ki az első kiadások itt Európában (Mo.-n) így mire valaki el is adnà az a mai naptól számolva minimum 1.5/2 év . Annyit nem akarok várni, ki tudja meddig élek, meddig van nyugalom . (Vírus,háború,infláció, stb)


2022. júl. 24. 03:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

De mit akarsz te egy főre 500 nm-t?

Egyébként igen, változnak az árak, azért mondom a fix áras generálkivitelezőt. Olcsóbb nem lesz semmi

Annál nincs szánalmasabb hidd el, ha valaki vetít a drága kocsival, közben meg rádől a vityillója

Ja és még egy opció: Megosztod a telket, felét eladod (ha ez lehetséges az adottságaival) és akkor még van egy csomó plusz pénzed az építkezésre/kocsira

2022. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nézd, ha annyira akarnám, megvenném, de kp-ra, nem lízingre. Most van rá pénzed, tényleg ki tudja, mit hoz a jövő. Ha annyira akarnám, akkor bevállalnám, hogy annyi marad amennyi, és hogy akkor most 2-3 évig megint gyűjtögetek. Ha nem akarnám annyira, akkor elengedném.
2022. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Vedd meg. Egyszer él az ember, ha nem veszed meg úgyis megbánod. Ha nem ma akkor maximum egy hét múlva.
2022. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

11# A beépíthető rész 500nm, nem mondtam hogy be is építeném. Első körben van rajta egy 40nm hétvégi hazikó ( fa szerkezetű ) de van bevezetett víz és áram is. Külön fürdő és konyha és hálószoba. Igaz pici, de nem omlik az emberre . Ideig óráig jó lesz ez is, és szép lassan építtetni dolgokat . ( pl egyik évben alapok, következő évben valami más és így tovább . )


A telek már rendelkezik behajtóval, körbe van kerítve minőségi kerítéssel, szóval azért nem egy sima semmit mondó telek. ( plusz rengeteg gyümölcsfa de szervezetten, nem pedig össze vissza, és tervezek veteményest művelni mivel nem fogok egy kiló akarmire kiadni 800-1000 forintot (pl paradicsom ) …

2022. júl. 24. 15:22
 15/21 Beviz Elek ***** válasza:

A helyedben egy olyan megoldásra törekednék amelyikben a kecske is jóllakik, de a káposzta is megmarad.


Sosem tudni hogy a jelenlegi kereseted meddig marad meg, én a pénz nagyobb részét arra költeném hogy a jövőm alapjait megteremtsem: ház, napelem rendszer, garázs, esetleg mellékesen egy vállalkozás. A pénz egy kisebb részéből boldogságot vásárolnék, pl egy sokkal olcsóbb autót amit kívánok, de azért mégsem 14 millió. Ha eltelik egy pár év, csökken a mostani 14 milliós ára és nem fogsz nagyon sokat bukni rajta, akkor megint autót cserélnék.

2022. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kezd ennek is kamuszaga lenni...
2022. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Olyan opció szerintem nincs hogy a kecske is jól lakik de a káposzta is megmarad, ingyen ebéd sehol sincs .


Nem kamu, mi ebben az elképzelhetetlen ?:D


Van egy jó telkem, egy fostalicska régi de imádni való autóm és semmi más . ( +egy nagyon jó fizetés és ennyi )

2022. júl. 24. 22:23
 18/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva, de számomra az autó inkább csak használati tárgy, ami durván veszít az értékéből. Alkalmi kocsikázásra meg még luxus is. Hobbiautót az ember akkor vesz ha már van egy berendezett otthona. Viszont egy saját otthon meg biztonságot ad, főleg amikor az ember már külön menne a szülőktől, és ott tényleg az van amit az ember akar, nem szólnak bele. Most is van autód, tehát nem égetően fontos venni, és a csajoknál is egy jó pont lesz .

Szerintem :)

2022. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem megvoltak a káposzta + kecske opciók is.

Mi a helyzet a telek megosztással?

2022. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Teleket nem osztoznék senkivel, főleg azért mert célom hogy a családom nagyobb részét egy kupacra sodorjam . ( 3 kisebb külön elhelyezkedő családi ház; kozos udvaron ) Persze majd akkor ha eljön az ideje, ha pedig Ők nem rajonganak az ötletért, akkor nem lesz más (idegen) ott .

Persze nem ingyen, de méltànyos áron.


Vagy ha “egyedül“ maradok, akkor veteményes kert vagy olyan állatok tartása ami nem zavarja ( bűz, hang ) a szomszédokat.


Illetve az még opció hogy az udvart ketté vágni, és az utca front részre olyan lakást építeni amit kiadok. ( viszont az építkezésnél lehet gondok lesznek, erre ma jöttem rá . )

A telek utca felőli részen telibe a telek felett húzódnak el az ipari áramot szolgáltató felső vezeték kábelek. (Villany pózna) Állítólag az előző tulaj azért nem épített oda, mert akkor a törvény így még tiltotta de ma már nem. (szóval lehet az elülső rész nem lesz beépíthető . )

2022. júl. 25. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!