Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülye ember az aki nagy autó...

Hülye ember az aki nagy autó helyett kisebbet vesz?

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
0%

#30 Nem megy el egy mai motor sem annyit lehet az toyota vagy bármi, ha fejen állsz se megy el annyit.

Amúgy meg a vérszívást félretéve ha mindenképpen yaris kell vegyél inkább hybridet, annak legalább értelme is van.

2023. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
Kérdező, a magyar kocsik átlagéletkora kb. 17 év. Egy 2013-as egyáltalán nem öreg, akár 20éves Yarist is vehetsz nyugodt szívvel. De! Nem is a kor a fontos, hanem a műszaki állapot; motorikusan és a karosszéria (alváz!) vonatkozásában. 1.33-at csak akkor vegyél, ha márkaszervízben vezetett szervizkönyv van és igazolható hogy rendszeresen 0W20-at raktak bele. Az a baj ha korábban nem ezt tették bele, annak évekkel később is kijön a hatása, hiába is töltesz bele utólag a helyes olajbol.
2023. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:

32/


Amit én néztem valószínű sokadik autó volt mert csak 25000km van benne,talán annyit nem kopott de meg vannak a papírjai ahol meglehet nézni,hogy milyen olajat raktak bele.

2023. jan. 26. 22:49
 34/61 anonim ***** válasza:
Hát akkor vedd meg aztán suhanjál vele. Annyit nem fogsz vele menni szerintem hogy az olajevés kijöjjön, és ha tényleg 25k van benne.
2023. jan. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
44%
A nagy nehéz, magas SUV sokkal könnyebben borul, szal' egyáltalán nem igaz hogy a nagyobb biztonságosabb.
2023. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:

34/


Nincs titkolózás az autóval kapcsolatban mert mondták szakértőt is vihetek nyugodtan,meg ültem benne de teljesen újnak néz ki bőrkormány is meg minden. Azért ahogy elnéztem nagyobb kilométernél már mindenen látszik a használat nyoma,de ezen nem. Max a külsején egy két karc mert fekete.

2023. jan. 27. 11:50
 37/61 anonim ***** válasza:
Dehogy, sőt, ha ez praktikusabb a megváltozott igények miatt, akkor inkább előrelátó
2023. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:

37/


Nézd egy pici kompromisszummal ami csak a fejemben létezik nekem as kisebb autó is tökéletes lenne amit kinéztem csak amit az emberre rádobálnak mert ilyen kis autót merne venni nagy helyett vagy nagy után kicsit fura érzéseket kelt bennem.A sógorom is azt mondta ennyi pénzt egy ilyen autó nem ér igaz,hogy ennyiért ha öregebbet is de lehet nagyobbat venni de valahogy ez még is tetszik.Venném is de még mindig visszatart kicsit a bizonytalanság.

2023. jan. 27. 12:55
 39/61 anonim ***** válasza:

Fordítva. Aki feleslegesen nagy autót, vagy olyan kategóriát vesz, ami nem arra a célra lett szánva, amire ő veszi, vagy túlvállalja magát anyagilag, az a hülye.


Pl. megvesz egy divatos nagy pickupot, de csak közlekedik vele, nincs farmja, ahová a takarmányt hordja, nem építőipari munkás, hogy szerszámokat, csempét, táglát pakoljon a platóra.

Vagy csak azért megvesz egy nagy testű gépet, mert elektromos, de nincs hol töltse és amúgyis alig jár vele, az akkuk meg nem köszönik majd meg.

Vagy egy hosszú és széles, egyéb felső kategóriás személyautót, amit eredetileg vállalati vezetőknek szántak, akik gyakran sofőrrel közlekednek.

Ez mind értelmetlen.

Az nem igaz, hogy a kisebb ugyanolyan árban van. A kisebb autók olcsóbbak és ami a legfontosabb, hogy a fenntartásuk jelentősen olcsóbb, sokat lehet velük spórolni.

A kényelem miatt nagy autót? Kb. 190 centi vagyok és kb. 90 kiló, eddig jól elfértem a kisebb autókban is, közepes távon sem éreztem még egyet sem kényelmetlennek. Még egy 4 tagú család is elfér egy alsó-közép méretű autóban.

Viszont a nagy autók nem fognak jól elférni sok helyen, a parkolóból kilógnak, szélességben is sok helyet foglalnak.

Nagy motor van bennük, ami egyenesen benzinfaló, most 600 forintos, az OPEC olajkitermelés csökkentése miatt várható 800 forintos üzemanyagár miatt is hülyeség ilyet etetni. A nagy autóknak a súlyuk is nagyobb, azt mozgásba is kell hozni, nem lehet lehelletnyi gázzal eljárni velük. Az átlag magyar proletár aki ilyeneket vesz, az költheti rendszeresen a fizetése nagy részét az autójára. Majd mehet panaszkodás az emelkedő árak miatt, mert a pénze nagy részét elvitte az autója.

2023. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:

39/


Nem teljesen igaz,hogy a kisebb olcsóbb,itt meg amúgy is szar fizetések vannak de ha azt nézem pl egy opel astra is lehet újonnan 11 millió forint vagy egy skoda octavia 14 millió pedig azok sem nagy kategóriák vagy egy 2015-ös kis autó bőven 4millió forint felett használtan én nem látom,hogy olcsóbbak lenének.A fogyasztás meg ép úgy hiába kicsi a motor városban sokat esznek a kicsik is kinti forgalomban ésszel meg egy nagyobbal is lehet spórolni.Én kicsit vettem de mégis 8 liter lett az átlag fogyasztásom az előző nagyobb autómnak meg max 7,2 volt.A biztosítás meg a casco meg attól is függ melyik városban vagy helyen élsz itt mifelénk még elfogadható máshol az is horror még egy kisautóra is.

2023. ápr. 12. 12:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!