Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgára hogyan...

Forgalmi vizsgára hogyan készüljek?

Figyelt kérdés

A jövőhéten lesz a vizsgám, izgulok egy picit előre.

Megjelenés számít, vagy sima utcai viselet lehet?

Vizsgabiztosnak magázni kell gondolom, vizsga előtt lesz még vezetési órám, utána beszáll a vizsgabiztos, bemutatkozom és megyünk? Előtte a fékpróba, autó átnézése, világítás ellenőrzés gondolom kötelező..

Illetve a parkolások hogyan vannak, mennyi fajtát kell csinálnom és hol? Úgy értem, ezt belekell iktatni a vizsgaútvonalba akárhol (én döntöm el?), vagy vizsgaútvonal végén kell a parkolásokat megcsinálni? Illetve egy íves, y megfordulások kötelezőek lesznek, vagy azt is rendszer sorsolhatja? Mi számít kis hibának, tükör/holttér kimaradás, lefulladás, késői besorolás ilyesmi? Ha picit túl lépem a sebességhatárt, pl. 50 felé megyek (53pl) vagy alá (45 pl) az probléma vagy elnézik? Mert ha túl lassan megyek akkor feltarthatom a forgalmat, ha túl gyorsan akkor azért sértek szabályt. Vagy picit későn váltok fel/le.. Szóval összességében mennyire veszik szigorúan a vizsgát, tökéletes biztosan nem leszek, de az lehetetlen is ennyi tapasztalattal. Hol fog ülni a vizsgabiztos, mert a vezetés miatt jobb lenne ha oldalt helyezkedne el, nem középen. Tolatásnál picit zavarhatja ez a vizsgázót szerintem. Előtte hogyan nyugtassam majd magamat, ez is érdekelne, vagy legalább a koncentrációmat felturbózni. Alapvetően lekopogom egész jól megy a vezetés, de elég izgulós típus vagyok, vizsgán lehet minden hülyeséget csinálok majd..



nov. 20. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell túlgondolni az egészet, ilyen öltözködés meg hasonló terén, meg mondják mit kell csinálni, vizsgabiztossal meg lehet 2 szót se fogsz váltani, nem, hogy magázni. Max ha kérdez valamit, akkor válaszolsz. Én májusban vizsgáztam, és egy bunkó nagyképű gyökér volt a vizsgabiztos, pedig nem vagyok tini. Útvonalat, merre menj úgyis mondják. Nem tudom máshol hogy van, de mi semmiféle vizsgaútvonalat nem követtünk se gyakorláskor, se vizsgán, csak mentünk amerre az oktató mondta. Utólag néztem fehérvári vizsgaútvonalas videókat, de a utcák 90%-ában nem voltunk.
nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van a minősítő lap .pdf kiterjesztésben. Ha jól tudom elvileg 10 hibapontod lehet a kisebb hibákból. De például ha benézed a behajtani tilost vagy index nélkül váltasz sávot, vagy esetleg az oktatónak pedálhoz kell érnie, na az instant bukó. Ha 50 helyett 55-el mész egy gázfröccs után abba nem fog beleszólni, de ha például 65-el abba már igen. Manőverekből annyit csináltathat a vizsgabiztos amennyit akar, valakinek nincs is parkolás csak Y megfordulás.

nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sebességtúllépésben , oktatóm azt mondta, hogy max pár kilométer/óra túllépést néznek el max 3 másodpecig.
nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!