Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a6-osnak (2.5 TDI,180LE)...

Audi a6-osnak (2.5 TDI,180LE) chip tuning kizárásával hogy lehet megnövelni a teljesítményét?

Figyelt kérdés
mivel válság van, érdekelne a legolcsóbb verzió, ami nem bántja annyira a motort... köszönöm a válaszokat
2011. nov. 3. 15:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:

„A benzines autónak sosem lesz akkora nyomatéka mint a dieselnek... aki picit ért hozzá belátja... ugyanis tudni illik a benzines autó fokozatosan adja le az erőt... a diesel pedig egy bizonyos tartományban:)”

Jó, ezzel nem vitatkozom, bár a gyakorlatban nem sokkal használhatatlanabb mondjuk egy 450 N·m -es benzines, mint egy 600 N·m -es dízel.

Gondolom a többit úgy érted hogy a dízel keskenyebb, a benzines szélesebb fordulatszám-tartományban adja le a maximális nyomatékot (turbós motor esetén).


„tegyetek egy 180 lovas benzines hulladékod az én 180 lovas dieselem mellé, és akkor meglátjátok miről beszélek :)”

Hulladékot, ok. Egy próbát megér.


„nem oltok senkit, csak vannak buta és tudatlan emberek, és sajnos nem lettem annyira megnevelve hogy az ilyen emberek hülyeségét toleráljam.”

Nyilván nekem címezted.


„nekem van peugeot 306 2.0hdi keresztapámnak bravo 1.6benzines mentem az övével 4000fordulattol kezdett el huzni es a peugeotom meg 2000töl megindul és 4000-ig leadja a max nyomatékot 210nm”

Érdekes hasonlat.


„a szmogos srácnak: 9 éves az autóm, nem érdekel a volvo mit csinált”

Jól van, nem én hoztam szóba a nyomaték kérdését.


„engem soha senki nem fog meggyőzni hogy egy benzines autó bele tud küldeni az ülésbe ugyanezzel a lóerővel, mert NEM”

Ugyanazzal a teljesítménnyel dehogynem. Akár egy szívó is, csak nem 2000-3000 -es fordulaton.


„egy 210 lovas omegával mentem, 2,5 benzin, meg chip... hát kinevettem a tulajt :)”

Ezt nem ismerem, melyik motor volt benne?


„ezen te nem fogsz változtatni azzal hogy mondasz egy autót ami 20 millióba kerül, mert lesz*rom”

A TT RS? Nem tudom mennyibe kerül, de egy BMW 525d sem lehet sokkal olcsóbb. Mert ugye én ahhoz hasonlítottam, bár azt hittem egyértelmű hogy a 2 literes 450 N·m -es dízel mire vonatkozik.


„210-nél aludtak mellettem”

Annak idején én még a buszon is aludtam.


„erre ennyi a válaszom. túl okos vagy ahhoz hogy értelmesen válaszolj”

Én azért ennyire nem voltam lekezelő. De inkább nem is leszek.


„ha bajod van a gázolajjal, mondd el ezt egy olyan kamionosnak aki 3 gyerekét hagyja otthon minden hónapban, csak azért hogy legyen miből élniük... magyarázd meg neki hogy mekkora köcsög hogy diesel kamionnal jár”

Szerintem a kamionos nem a dízel iránti rajongása miatt vezeti azt a kamiont, hanem mert az a munkája, olyan a munkaeszköze.

Egyébként nem értem miért kell ilyen érzelmi töltetű dolgot idekeverni, úgy mondod mintha én lennék itt a gonosz, és a kamionosok családját akarnám tönkretenni...


„így van... végre valaki leírta a lényeget: a benzines az SZ*R :):D”

Tényleg nagyon jó hogy végre valaki leírta.


„a chip tuningot azért zártam ki, mert roncsolja a motort... kevesebb üzemanyag jut nagyobb nyomással az égéstérbe és olyan hő keletkezik ami megolvaszthatja még magát a dugattyút is. ez nyilván nem 5000 km alatt... de nem chippelgetünk... az a szokás maradjon meg a kemény gyerekeknek :)”


Márpedig a jellegmező módosítása elkerülhetetlen. Anélkül elég nehéz lenne úgy növelni a teljesítményt, hogy közben ne legyen félreszabályozva.

2011. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 A kérdező kommentje:
Az a kategóriájú gyerek vagy, aki erősen feszegeti az idegrendszerem tűrőképességét. Szívesen találkoznék veled, és tudod mit? le*szarom... elbicikliznék... a 2.5-ös omega úgy tud benzines létére 210 lóerőt (állítólag...) hogy CHIPPES... de ezt le is írtam. igen.. a diesel keskenyebb fordulatszám tartományban adja le az erejét... egy gondolkodó embernek ebből lejön hogy nem elnyújtja az erőt hanem "kitör"... magyarul: nagyobb a nyomatéka.. ne haragudj ha ingerülten válaszolok, de rohadtul felidegesítettél, mert egyszerűen hülye vagy. az audi TT RS-el elviszed nagyanyádat a temetőbe? vagy szerinted erdélybe el tudsz menni vele olyan úton ahol térdig taposnál a tehénsz*rban? megsúgom, mielőtt hosszadalmas gondolkodásokba kezdenél: NEM. annak idején a buszon is aludtál? 80-90 km/h-nál szerinted tényleg akkora a menetszél mint 210-nél ? vannak emberek akik iszonyatosan fel tudnak húzni szimpla kötözködéssel és okoskodással... de tudod mit? egyik ismerősömnek ugyan ilyen autója van, csak 2,4 es benzines. 100 köbcenti nem oszt, nem szoroz... ha eljössz, kölcsönkérem tőle, és kipróbálhatod az enyémet is, meg az övét is. de azzal számolnod kell hogy ha bármelyiket összetöröd intenzíven ébredsz, és ha a retkes dízel erősebb és nyomatékosabb mint a benzines társa akkor is intenzíven ébredsz :)
2011. nov. 7. 18:41
 33/65 anonim ***** válasza:

„hehe:D végre egy hozzám hasonló indulatos diesel párti :D”


Nem is azzal van a gond, hogy indulatos. Hanem amikor már odáig fajul a dolog, hogy Ladával vagdalózik.


Nem tudom tudja-e egyáltalán az illető hogy a részecskeszűrő (ami az említett A6-ban amúgy sincs) milyen hatással van a PM10 és PM2,5 részecskékre? Tudja-e hogy az Euro V szabvány a részecskeszámra vonatkozóan mit ír elő? Ha nem is vezetett, de ült-e már turbós benzines motorú autóban (akár egy liternél kisebb lökettérfogattal)?

Mert ha igen, akkor bár a cinikus stílussal nem fog szimpátiát ébreszteni, de legalább valami alapot ad az értelmes vitához.

2011. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
0%
utolsó elötti igen tudsz okoskodni a f*sz fejeddel
2011. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:
ne haragudj, de szerinted minden ember aki autót vesz, és közlekedik tudja ezeket? másképp kérdezem... tudnia kellene ezeket az embereknek mikor mindenki rohan, hogy ételt tudjon adni a gyerekeinek, és ne fázzanak télen? irreális dolgokkal vagdalózol. az emberek nagy részének egy eszköz az autó. kisebb arányban persze megtalálhatjuk a magamutogatós kis szarosokat akiknek apu nélkül zoknijuk sem lenne, de szerintem nagyrészt munkaeszköz az autó. legalábbis nekem biztos.
2011. nov. 7. 19:05
 36/65 A kérdező kommentje:

"utolsó elötti igen tudsz okoskodni a f*sz fejeddel"


ez nekem szólt ?

2011. nov. 7. 19:06
 37/65 anonim ***** válasza:

„a 2.5-ös omega úgy tud benzines létére 210 lóerőt (állítólag...) hogy CHIPPES”

Szerintem jó ha 180-at tud, de elfogadom így is. Az biztos hogy nem turbó, ahogy a tied meg nem szívó.


„a diesel keskenyebb fordulatszám tartományban adja le az erejét... egy gondolkodó embernek ebből lejön hogy nem elnyújtja az erőt hanem "kitör"... magyarul: nagyobb a nyomatéka..”

Oké, csak én azt hogy „fokozatosan”, máshogy értelmezem.


„az audi TT RS-el elviszed nagyanyádat a temetőbe? vagy szerinted erdélybe el tudsz menni vele olyan úton ahol térdig taposnál a tehénsz*rban? megsúgom, mielőtt hosszadalmas gondolkodásokba kezdenél: NEM.”

Ezt a motort másba is lehetne tenni, alul sem nyomatékszegény. Jobb lenne ha nem kéne azon vitázni hogy a TT elmegy-e tehénszaros úton. Sajnos nem tudok olyan kocsit mondani amiben hasonló motor van, és így jön ki a trágyából, de ha lenne rá igény, akkor biztos létezne.


„80-90 km/h-nál szerinted tényleg akkora a menetszél mint 210-nél ?”

A menetszél miatt mondtad? Akkor elnézést a tévedésért, én azt hittem a motor kulturáltságával kapcsolatos.


„de tudod mit? egyik ismerősömnek ugyan ilyen autója van, csak 2,4 es benzines. 100 köbcenti nem oszt, nem szoroz... ha eljössz, kölcsönkérem tőle, és kipróbálhatod az enyémet is, meg az övét is”

Elég ha megmondod milyen kocsi az, és melyik motorral, az is lehet hogy már vezettem olyat, vagy legalább ültem olyanban.


„de azzal számolnod kell hogy ha bármelyiket összetöröd intenzíven ébredsz, és ha a retkes dízel erősebb és nyomatékosabb mint a benzines társa akkor is intenzíven ébredsz :)”

Gondolod összetörném? Szerintem meg nem ismersz.

Azért kíváncsi vagyok hogy mit mivel próbálsz összehasonlítani.


„Az a kategóriájú gyerek vagy, aki erősen feszegeti az idegrendszerem tűrőképességét. Szívesen találkoznék veled, és tudod mit?”

„ne haragudj ha ingerülten válaszolok, de rohadtul felidegesítettél, mert egyszerűen hülye vagy”

„vannak emberek akik iszonyatosan fel tudnak húzni szimpla kötözködéssel és okoskodással...”

Szerintem is jobb lenne higgadtan társalogni. Mert nem rossz a téma, megérdemelné.

2011. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:
ez már nem társalgás. voltak ilyen ismerőseim akik viselkedésben hasonlóak voltak mint te. ma már nem tudnék olyat mondani közülük akit ne vertek volna szarrá egy-egy nagyobb kötözködésüket követően. ők is ezt csinálták mint te. de egyszer aztán mindenki megtalálta az emberét... lenyugodtam, nem foglak oltogatni, és tudod mit? neked van igazad. a benzines autók sokkal erősebbek, jobbak, de még szebbek is mint a gyenge és szerencsétlen kis dízelek. nekem megér ennyit hogy ne idegesíts tovább.
2011. nov. 7. 19:36
 39/65 anonim ***** válasza:

„ne haragudj, de szerinted minden ember aki autót vesz, és közlekedik tudja ezeket?”

Dehogy tudja. Nem is elvárható. De itt most nem egy véletlenszerűen megszólított ember véleményéről beszéltem.


„másképp kérdezem... tudnia kellene ezeket az embereknek mikor mindenki rohan, hogy ételt tudjon adni a gyerekeinek, és ne fázzanak télen?”

Ez már megint olyan mint amikor a kamionos családja került szóba. Nem kell tudnia, de ahhoz hogy beszélni lehessen róla, nem árt tudni. Ide meg az jön be - gondolom -, aki akit érdekel.


„irreális dolgokkal vagdalózol”

Szerintem nem. Leírtam hogy miért.


„az emberek nagy részének egy eszköz az autó.”

Persze hogy az, de azoknak nem is a tuning a téma.


„kisebb arányban persze megtalálhatjuk a magamutogatós kis szarosokat akiknek apu nélkül zoknijuk sem lenne, de szerintem nagyrészt munkaeszköz az autó. legalábbis nekem biztos.”

Nem csak szarosokat, bár jobb esetben egy idő után talán kinövik.

Ha munkaeszköznek nem is ennyire általánosan nevezhető, de a munkába járásnak mindenképpen elterjedt eszköze.

2011. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:
nem hiába írtam munkaeszközt. azért hozok fel ilyeneket mint pl. a kamionos családja... mert az ilyenekről szól minden. nem csak az autó van... és sokan azt nem veszik észre hogy az autó van értünk, és nem fordítva. és szerintem te is ebbe a hibába esel. hadd kérjek tőled valamit. ne kötözködj. egyrészt mert nagyon nem ismersz, másrészt meg mert másképp szemléljük a dolgokat. még fiatal vagyok és vonz az autó ereje, és ez azzal jár hogy fantáziálok rajta mi lenne ha erősebb lenne... de nem lesz, kész. ha erősebb lenne akkor is ugyan azt a célt szolgálná mint most. nem akarok veled összeveszni (ennél jobban) hisz én sem tudom te ki vagy, de az biztos hogy minden agressziót félretéve leülnék veled meginni valamit. nem azért mert jó fejnek tartalak. hanem mert nagyon kíváncsi vagyok hogy egy írásban ilyen módon megnyilvánuló ember milyen a hétköznapokban, lehet-e vele értelmesen beszélni (anélkül hogy kimutatná hogy ő mindenben okosabb)... mostmár erre vagyok kíváncsi... le is sz*rom az audit.
2011. nov. 7. 19:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!