Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízel autót éri...

Benzines vagy dízel autót éri meg venni manapság?

Figyelt kérdés

2012. márc. 6. 17:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Vételár, kor, motor, méret, megtérülési idő bla bla.
2012. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen célra: városi kisautókban még mindig a kis-benzinesek a jobbak, de attól felfelé egyre inkább a dízel a takarékosabb megoldás.
2012. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
A fogyasztás miatt a dízel autókat dicsérik, viszont ha motorikusan baja van az autónak akkor a dízel alkatrészek 2-3x annyiba kerülnek mint a benzinesek. Arról nem beszélve, hogy egy adott autótípusnál 100-500 ezer Ft-tal többe kerül a dízel autó. Nekem Golf IV-em van benzines. Ha ezt dízelbe venném, akkor fél millióval többe kerül. Kiszámoltam a benzines többletfogyasztását, hogy ezt a fél milliós összeget 7-10 év alatt érem el. Bár nyomatékban a dízel nagyon jó. Tehát ez mind attól függ, mennyi pénzt szán rá az ember és mi az elvárása.
2012. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Ha benzines lenne akkor 1.4es vagy 1.6os motorral kis kaszni pl opel tigra, renault megan coupé, szal 3 ajtós változatok.

Ha dízel akkor 1.9tdi vagy nagyon max 2.2 motorral, ez esetben mindegy hogy seda vagy coupé.

Mindkét esetben olyan 10-16 éves autorol lenne szó, tehát kéz alól venném.

Ami a távolságot illeti viszonylag kis tavolságra, max 70 km, és nem minden napos használat lenne. Viszont néha néha becsuszhat nagyob távolság is, nagy bevásárlas céljabol. (az esetben ha még 300 a forint mivel felvidéki vagyok és nekunk kapóra jött ez a forint euro árfolyam :-P)

2012. márc. 6. 17:31
 5/26 anonim ***** válasza:

#3.

Melyik az az alkatrész, ami a dízelbe 2-3-szor annyiba kerül, mint a benzinesbe?

2012. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél gázosat. 15 éves dízel autót venni öngyilkosság.
2012. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Túrórudi: adagoló, porlasztócsúcs, izzítógyertya :D
2012. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

7

Rossz válasz, te is tudod miért. :D

Akkor most soroljuk azokat az alkatrészeket, amik a dízelben sose mennek tönkre, mert nincs is benne? :)

2012. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

6.

Miért lenne nagyobb öngyilkosság, mint 15 éves benzinest?

A sz@r kortól és üzemmódtól függetlenül sz@r.

2012. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nekem dízeles autóm van és egy percig nem bántam meg.Egy pasast 2.0 CR TDI-t hajtok és eddig elégedett vagyok vele.A lóerőkkel , nyomatékkal, fogyasztással mind elégedett vagyok.
2012. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!