Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50 kezdő kérdései?!...

Simson S50 kezdő kérdései?! (többi lent)

Figyelt kérdés
15 évesen először vezetnék motort. Mennyire könnyű ezeket váltani, illetve nehéz irányítani ? (falun használnám)

2013. febr. 12. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Falun pontosan olyan könnyű váltani és irányítani őket, mint városban. A Simson váza és futóműve ahhoz képest, hogy milyen régi, örvendetesen jó, nem tartogat sok kellemetlen meglepetést. Döntésre, kormányzásra kiszámíthatóan reagál, a nagy kerekek és a nem túl meredek villaszög miatt nem is nagyon bicskázik be az eleje. A fékek mondjuk bátorságot és előrelátást igényelnek, de 40 éve, az S50 tervezésekor még mást jelentett a "megfelelő fékhatás" fogalma, mint most.

A váltójával sincs gond: amíg szét nem rúgja valami falábú paraszt, könnyen és pontosan kapcsolható. Nekem egyedül a kuplung holtjátékával volt bajom: nem tudtam megtalálni azt a pontot, ahol teljesen kiemel, de nem csúszik, ha pedig mégis megvolt, hamar elmászott. De azóta már lehet, hogy használható kuplunglamellák is léteznek Simsonhoz (akkoriban, mikor én Simsonoztam, még csak az olcsókat találták fel).

2013. febr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abszolút jól kezelhető, kezes jármű.

Én Rometen tanultam vezetni, azután kicsit furcsa volt, hogy minde kapcsolás után középállásba áll vissza a váltó karja, de hamar megszoktam.

2013. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor könnyü vele váltani? Mivel én először vezetnék motort szóval ezen tanulnák csak félek hogy elb@szom a váltót :S
2013. febr. 13. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Könnyű vele váltani. Ha nem vagy teljes műszaki antitálentum (és mellé még szellemileg visszamaradott is), akkor nem tudod elrontani a váltót. Csak behúzott kuplunggal szabad kapcsolni (akkor is, ha a szomszéd Jóska gyerek azt mondja, állítólag a géesikszeren nem is kell kuplungolni, attól olyan gyors) és váltás után először el kell engedni a kart, hogy középre ugorhasson, csak utána szabad visszaengedni a kuplungot. A váltót nem kell erőből taposni: ha valami nem működik, az nem azért van, mert nem rugdosod elég erősen, hanem mert hülyeséget csinálsz (mondjuk 1. fokozatból még visszakapcsolnál), ezen pedig nem segít a nyers erő sem. Ha már kicsit jobban megy a dolog és nem csak önmagára a váltás folyamatára figyelsz, lehet visszakapcsolásnál egy kis gázt is adni, attól simább a folyamat. Ja, és nem árt mindig a megfelelő sebességfokozatot használni: 60-nál ne kapcsolj vissza másodikba, mert nem lesz jó vége.
2013. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!