Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy tanácstalan kezdő testépít...

Egy tanácstalan kezdő testépítő kérdései. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen tanácstalan vagyok és szeretnék tőletek építő jellegű tanácsokat kérni.


Rólam:

35 év, 195cm , 138Kg.

5 hónapja kezdtem edzeni azzal céllal,hogy ne hagyjam magamat elpuhulni,mert közel 40 felé is van élet :-)

Heti 4 napot edzem 1 izomcsoportot egyszer edzek a 7en és az edzéseim nem hosszabbak mint 1,5 óra.


Amikor elkezdtem edzeni 142kg voltam és nem fogyasztottam semmilyen tápkieg szeret sem.Ennek eredménye,hogy 2 hónap alatt leadtam 11Kg-ot.

2 hónap után viszont átestem a ló túlsó oldalára,mert elkezdtem minden féle tápkieg szereket fogyasztani.

Ezek: tejsavó fehérje: Napi 5 adag, Scitec Multi Pro: napi 1 csomag, és Kreatin amiből a feltöltés után napi 20gramm volt a fenntartás és edzés után dextróz. Az étkezésem is rendben van. Napi 7-8 szor étkezem minden félét. ( húsok, szénhidrátok, zöldségek, zabpehely stb )

3 hónap alatt a következőket értem el párat említve:

Fekvenyomás: 70Kg ---> 100Kg

Vállról nyomás: 40Kg ---> 65Kg

Állva bicepsz egyenes rúd: 30 Kg ---> 60Kg


A lefogyott 131Kg-ról 138Kg-ra nőttem mostanság.


Már most úgy nézek ki mint egy hegyomlás többek szerint is és vannak olyan kokszos edzőtársak is akik persze formásabbak meg erősebbek,de nem nagyobbak.

Azt még tudni kell,hogy a súlyom ellenére kb 110Kg-osnak nézek ki,mert többek szerint is piszok jó genetikával rendelkezem és még ráadásul nagyon vastag csontozatú vagyok ami plusz rátesz a nagyságra. Mindenki azt hiszi,hogy szedek valamit,de nem.


A rengeteg bevezető után lenne a következő kérdésem. Hogy tudnék még úgy fogyni,hogy az erőm és az izmom ne csökkenjen csak a testzsírom? Szeretnék még több izmot,de az megint súly gyarapodással járna ami természetes,de valahogyan a zsírtól kellene megszabadulni. Ajánlatok mindenféle szteroidot,de ezzel nem szeretnék élni.Szeretném még egészségben felnevelni a két kicsi fiamat . . .


A másik kérdés pedig,hogy nagyon nagy az úszógumim a derekamon. Tudom ,hogy erre nincs más csak a kardió. Futni szeretnék tavasztól,de félek,hogy ott is elveszítem a felszedett izmot,mert úgy hallottam,hogy a futás a testépítők nagy ellensége.


Köszönöm a segítőkész válaszokat!



2013. jan. 8. 14:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Napi 1 óra séta lehetőleg éhgyomorra (ez zsírégető) http://www.youtube.com/watch?v=cKelkKvm49Y

Itt egy 14 napos zsírégető ami az anyagcserét pörgeti fel (nem próbáltam jővőhéttől kirpóbálom, írj ha esetleg te is kipróbálod) http://www.youtube.com/watch?v=3BVhKKLe1eA&list=UU0ASolYU_Yh..

2013. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én 42 vagyok és 27 éve edzem, tehát 40 felett is van élet.:)

Neked szálkásító diéta kell, ami magas fehérjebevitelt és alacsony ch-t jelent. Így kevés izomveszteséggel leadhatod a zsírt. És persze kell heti min. 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj, ellipszis tréner, stb. közepes intenzitással.

Azt ne várd naturálban, hogy nulla izom és erővesztéssel lemegy a zsír, de magas fehérjebevitellel és edzés előtt BCAA és/vagy glutaminnal, edzés után protein +BCAA-val jelentősen csökkentheted az izomvesztést.


Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, marhára nem értek egyet az éhgyomorra aerobbal. Izomvesztés lesz vele. KÖTELEZŐ előtte valami aminosav: BCAA vagy glutamin, de még mehet hozzá L-karnitin is.
2013. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szálkásító étrenddel el lehet kerülni a túlzott izomvesztést. Testtömegkilogrammonként 3 gramm fehérje és 2-1 gramm szénhidrát kell. Végezz mellé heti 4-5, min. fél óráig tartó aerob edzést. A pulzusod legyen 100-120 körül, ez alkalmas zsírégetésre. Súlyzós edzés is menjen az izomtömeg megtartása miatt. Ilyenkor nem tudsz plusz izmot felszedni, ahhoz más étrend kell.
2013. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én is hasonló alkat vagyok könnyen jön az izom meg sajnos a zsír is.Szerintem teljesen jó,hogy futni akarsz járni a súlyzós edzés mellet.Meg még az ugrókötelezést ajánlóm attól megint szoktam fogyni.Izmot nagyon nem fogsz veszteni attól ne félj.Én nekem sokat ingázik a súlyom mert hip,hop meg tudok hízni.De mikor sikerül ledobnom egy 5kg zsírt akkor jóval nagyobb izom tömegűnek nézek ki:).
2013. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

én kicsit máshogy közelítem meg a gyúrást

az anyagcserém olyan mint vmi fűtőmű eléget mindent és bármit eszek izmosodok.

igaz 30 körül járok de már így is 15 év edzés van mögöttem volt olyan h tojásrántottával kolbásszal sonkával szálkásítottam, ami az elején abból állt h hetente kétszer beraktam két futóedzést kb 4 km és csá!!!

egy idő után megállt a zsírvesztés a zsíros kaját meghagytam de a carbo lejjebb ment leszaladt 7-8 kiló és kieresedtem mintha 200 as vérnyomásom lenne...

ezután picit soványabb húsokat ettem és leszoktam a csokiról mert eddig minden nap egy tábla ment el v egy zacskó nápolyi

ekkor kb a HETI 2 !!!!!!futástól és ettől a kajától előjött a hasamon az összes kocka majdnem mintha verseny fromába kerültem volna!!! pár versenyző haverom mondta h nekem is indulni kéne mert félelmetes ahogy kinézek ekkor voltam kb 100 kg

se tápszer se kox !!!

nem hitték el, de mindegy én magamnak tudtam h mit eszek csak egy v két gramm c vitamint ment és ennyi

és zsírt h veszettem ???karom 50 cm volt a végén 48 lett iszonyatos formával derékból 15 centi elment és kocka has a fentebb leírt " diétával"

szerintem én ellenpélda vagyok mert sok embernek nem így kell edzeni és kajálni

jah és heti 3 súlyzós edzés volt mellette tömegnövelő gyakorlatokkal talán ez miatt is nem ment le az erő

szóval a magam részéről az aerob edzést pl futást javasolnám...

2013. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
dobj már egy képet légyszi.:)
2013. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok heti 7-szer megy éhgyomorra aerob, de valahogy nőttek az izmaim.
2013. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
ja koxal vagy pedig kamu! vagy így is bőven kalória pluszban voltál.
2013. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Montez írtam neked priviben

nem kamu és nem kox

olyan a genetikám h a tesztoszteron szintem az egeket veri voltam már ilyen kivizsgáláson azt mondta adoki h az átlagnak majdnem a 2-3 szorosa a teszto szintem és szerencsés vagyok h e sportot választottam mert semmit sem kell szednem és izmosodok de öregkoromra lesz rossz mert olyan mintha életem végéig tesztot nyomnék elő jön majd a negatív hatása

remélem így már nem olyan hihetetlen

2013. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!