Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen autót vennétek a...

Ti milyen autót vennétek a fiatok 18. születésnapjára?

Figyelt kérdés
Maximum 2 millió a keret. Jól, magabiztosan vezet, szóval nem féltem, de azért valami biztonságos kocsit szeretnék neki. Nagyon bejönnek neki a nagy limuzinok (szedánok) és a kombik. És imádja a francia meg a német autókat. Én konkrétan ezekre gondoltam: Peugeot 607, BMW E38, vagy E39. Milyen évjáratban, milyen motorral, milyen felszereltséggel vegyem? Dízelmotor maximum a Peugeot-nál jöhet szóba. Az automata váltó nagy hibalehetőség egy használt autónál? Az automatát és a rendes, manuális váltót is szereti. Jöhetnek még az ötletek! Ja és az egészről nem tud semmit, a születésnapi buliján kapná meg a járgányt.

2013. júl. 17. 21:45
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
2013. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Az Astra és a Jetta sem rossz.:) Thaliat nem veszek, az még unalmasabb és jellegtelenebb mint az Octavia. Egy ismerős ajánlott egy gyönyörű 607-et! 2006-os, garantált 122000 km, full extra, éjfekete, fekete bőrkárpit, gyári felnik. Sürgősen, tartozás miatt eladó jóval áron alul. Azthiszem V6-os automata, de nem bizti. Szerintem ezt megnézem.:) Ma csak úgy mondtam neki hogy milyen jól néz ki az az Avensis kombi(láttunk egyet a lámpánál) és nagyon nem tetszett neki. Szóval kilőve. Kár, pedig szerintem szép kocsi. Az Astrákat nézegetem még, meg ránézek a Jettákra. De ha ez a 607-es annyira jó, akkor egy átnézetés után meg is veszem.
2013. júl. 18. 19:26
 23/54 anonim ***** válasza:
Na azért elég gyökérség hogy lepontoztok mikor a kérdező hasznosnak tartja a válaszom.Miért fáj nektek ha valaki nem német autót akar ?
2013. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
49%

Hűha, én nem vagyok nyugodt hogy a biztonságos kocsiban fiatal suhancok vannak, ráadásul ki tudja mennyi alkoholt fogyasztottak!

Nem szeretném hogy az én kis autóm velük találkozzon és mondjuk a hátul utazó kisfiam haljon meg, vagy én,mert néhány suhanc jól érzi magát a vagány autóba amit anyuci meg apuci alá tolt ;) felelőtlen egy szülő vagy!

2013. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

"Hűha, én nem vagyok nyugodt hogy a biztonságos kocsiban fiatal suhancok vannak, ráadásul ki tudja mennyi alkoholt fogyasztottak!" Azért veszek neki biztonságos autót, hogyha valami állat betalálja, vagy bármi baleset történik (mert történhet full józanul is), de ne egy körégyűrődött konzervdobozból kelljen kihámozni, mint pl. egy Swift. Amúgy aranyos vagy, inkább dögöljenek meg egy szappantartóban egy betalált villanyoszloptól, vagy mi? Akkor miért lesz jobb? Egy biztonságos autó miben rontja a te túlélési esélyeid?

Nem hiszem hogy túlzottan ismered a fiamat, kérlek ne is mondj véleményt róla. Nem is nagyon szereti a piát, és ha vezet akkor eszébe sem jut inni! Húztunk már ki a régi 7-esen hulla részeg fiatalokat sz@rrátört autóból, szóval valószínűsítem, hogy csak ezért sem jutna eszébe inni, mert a következményit ismeri. De az igaz, hogy volt már hogy bepiált, és kocsival voltak. Inkább felhívott, hogy menjek el értük, vagy hívott egy taxit. Ezt nagyon becsülöm benne.


"Nem szeretném hogy az én kis autóm velük találkozzon és mondjuk a hátul utazó kisfiam haljon meg, vagy én,mert néhány suhanc jól érzi magát a vagány autóba amit anyuci meg apuci alá tolt ;)" Igaz hogy a fiatalok nagy része felelőtlen, de a fiam nem ilyen. Mint már mondtam húztunk ki fiatalokat totálkáros autóból. Már többször leteszteltem egy GPS-es "nyomkövetővel". Nem követtem hogy hova megy, hanem csak a sebességet néztem, amivel ment. 130-as táblánál sem ment többet 120-nál. Mindenhol alatta maradt a sebességkorlátnak, és a KRESZ-t ismeri, szabályokat betartja. Szerintem addig pedig jól érezhetik magukat, amíg másra és magukra nem veszélyesek.:)


"felelőtlen egy szülő vagy!" Köszönöm a visszajelzést! Mondjuk mások véleményre jobban adok, de ízlések és pofonok. Az meg tudom hogy miért olyan óriási baj, ha kap egy normális autót. Nyilván ha tudnám hogy piásan vezet, meg úgy mint egy őrült, akkor nem kapna autót! Szerintem mindkettőnknek többet ér a kisfiunk élete, mint egy kocsi.

2013. júl. 18. 21:24
 26/54 anonim ***** válasza:
Én 19 vagyok jelenleg. Annak az Audi A6-osnak örülnék, amit korábban belinkeltek. Nekem tetszenek még a Volvok is és szerintem a C-s mercik se rosszak.
2013. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
A német autókkal egy baj van, hogyha elromlanak, akkor nagyon sokat kell rálocsolni. De a 607-es szerintem már biztos..:) Azért köszönöm a válaszod!
2013. júl. 18. 22:38
 28/54 anonim ***** válasza:

Hali!


ha szereti a nagy limuzinokat mit szólna egy első szériás Audi A8-hoz? persze szép meg kényelmes egy 607 de egy a8 egészen más kategória. egy igazi örökzöld luxusautó. és 2 millióért nagyon szépet lehet kapni. persze ha nagyon jó az ismerős 607-ese akkor meg kell venni.

2013. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:

A(z)(új) swiftet azért megvédeném. Nekem az van, mert abban fértem el egyedül amikor autót néztem és kevés futott km-el találtam, jó állapotút, garanciával. Tudom, hogy divat szapulni, ahogy általában a francia autókat és a Fiatokat is. Én azt mondom mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér. A swifthez olcsók és gyakoriak az alkatrészek, keveset fogyaszt, városban jól használható, könnyű vele parkolni, jól néz ki és az árához képest egész jól felszerelt. Van az a sebesség/forgalmi helyzet, amikor a 6 légzsák sem véd meg, de az esélyeket növelni kell. Van aki, defenzív vezetéssel, van aki SUV-vel teszi ezt :)

Szerintem sok ember van ma Magyarországon, aki a buszról, vonatról szívesen beülne egy Suzukiba, vagy akár egy polski fiatba is :)

2013. júl. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
A használt némettől félek. És az inkább a korombelieknek való, mint a fiataloknak, szerintem. Másik válaszoló: Félre ne érts, nem szeretném fikázni a Suzukit. A Swift nyilván más kategória, az ember arra veszi, hogy eljusson A-ból B-be, és nem a masszázsfunkció, meg ilyesmi a lényeg. A legújabb Swiftről jókat hallottam, de ezzel együtt elvesztette a legfőbb ütőkártyáját, az olcsóságot is. De egy 1-es és 2-es Swiftben nagyon nem szeretnék ülni, ha csattan.:/ Egyébként elpusztíthatatlanok, nem sok megbízhatóbb autót láttam a Suziknál. De úgy vagyok vele, hogyha 2 milliáért kapok egy újabb Swiftet, akkor miért ne vehetnék egy pár évvel öregebb, de nagyobb, jobb, biztonságosabb és jobban felszerelt autót?:)
2013. júl. 19. 00:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!