Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen autót vennétek a...

Ti milyen autót vennétek a fiatok 18. születésnapjára?

Figyelt kérdés
Maximum 2 millió a keret. Jól, magabiztosan vezet, szóval nem féltem, de azért valami biztonságos kocsit szeretnék neki. Nagyon bejönnek neki a nagy limuzinok (szedánok) és a kombik. És imádja a francia meg a német autókat. Én konkrétan ezekre gondoltam: Peugeot 607, BMW E38, vagy E39. Milyen évjáratban, milyen motorral, milyen felszereltséggel vegyem? Dízelmotor maximum a Peugeot-nál jöhet szóba. Az automata váltó nagy hibalehetőség egy használt autónál? Az automatát és a rendes, manuális váltót is szereti. Jöhetnek még az ötletek! Ja és az egészről nem tud semmit, a születésnapi buliján kapná meg a járgányt.

2013. júl. 17. 21:45
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Holnap megnézem a 607-est! Már nagyon várom, mert az alapján amit meséltek, kihagyhatatlan vétel.:)
2013. júl. 19. 00:29
 32/54 anonim ***** válasza:

Igazad van, használt német autóknál több százezres nagyságrendekre rúghat a szerelés.

Nem értettem félre amúgy a swiftes dolgot. Nekem első autóm, mint a fiadnak a kiválasztott verda lesz :)

Biztos fog örülni, ha két lábbal a földön áll, bármire is esik a választás!

2013. júl. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszólni (bár akarva-akaratlanul azt teszem), de nem gondolod, hogy egy autónál ezerszer fontosabb egy saját lakás, vagy indulótőke az életben? Szerintem az autó huszadrangú dolog, azt a pénzt, amit ti, vagy ő a fenntartásra fordítana, ha elraknátok, pár éven belül szép összeg gyűlne össze, amivel lehet valamit kezdeni az életben, például lakást venni, mert ha 2x évesen kirepül a fészekből, akkor lesz egy autója, ami viszi a pénzt, elmegy albérletbe, ami viszi a pénzt, és nagyon nehéz lesz így egzisztenciát teremteni, pontosabban lényegesen egyszerűbb egy autó nélkül, főleg úgy, hogy nem feltétlen létszükséglet.
2013. júl. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
Persze, nem létszükség, de már az összes létező sablonajándékot megkapta születésnapjaira. Most valami különlegeset szeretnék.:) Az ő kocsija, felőlem el is adhatja, azt csinál vele amit akar. Ha pénzre van szüksége, akkor pénzzé teszi, ha meg kocsira, akkor használja. Amúgy lesz neki miből a lakásra, születése óta rakjuk "takarékba" a felnőttkorára szánt pénzt, egészen addig, amíg ki nem repül. Mára már egy nagyon csinos összeg jött össze.:) Én legszívesebben egy lakásba fektetném neki, de ha szeretné, akkor indulótőkének megkapja.
2013. júl. 19. 01:46
 35/54 A kérdező kommentje:
Ja és majd szépen fenntartja a fizujából. Jól keres, és végre nem csak hülyeségekre költ. 2 éve a legnagyobb álma egy autó. Hát most teljesítem neki.:) Én beszállok neki egy teletankkal, egy havi biztosítással, és a kopó-fogyó alkatrészek, folyadékok cseréjével.
2013. júl. 19. 01:52
 36/54 A kérdező kommentje:

Na mit vettem, kedves válaszolók?:) Csak nem egy francia úriembert?:)

Komolyra fordítva a szót, itt fityegnek a Peugeot kulcsai a kezemben.:)

A 122000 km valós. Egy nagy dossziét kitöltenek a kötelező szervízek és az alkatrészek számlái. 117000 km-ig van dokumentálva a kocsi. Full extrás, 2007 novemberi, az összes létező extrát megrendelték. Van elektromos napfénytető, elektromos tükörállítás, elektromos ülésállítás, navigáció, xenon lámpa, minden amit csak el tudtok képzelni.:) A motor 2.7 HDi V6, 204 lóerővel azthiszem. És mindezt 1 750 000-ért! Tolatásnál a frász jött rám.. Ha tolatsz és közben valamelyik irányba indexelsz, akkor az az oldali tükör "lebukik", és a járdaszegélyt figyeli. Én meg azthittem, hogy valamivel letörtem, azért bukott le.. Gyári Peugeot szervízbe elvittem, oda ahol egy ismerős dolgozik. 2 óráig vizsgálták az autót, és annyira jutottak, hogy ki kell cserélni a féktárcsákat, azon kívül tökéletes az autó. Régen láttak ilyen jó állapotút. Azért a biztonság kedvéért az összes kopó meg fogyó alkatrészt kicseréltetem, meg a folyadékokat. Amúgy szerencsétlen eladónak majdnem megszakadt a szíve az autóért.:/ 5 milliós hiteltartozásuk van, amivel nagyon elmaradtak, és ha nem szereznek sürgősen pénzt, akkor viszik a házat. Hát ez van Magyarországon..:(

Egyébként olyan 3 millió körül lenne a reális ár. Egyébként már csak 2 nap a nagy buliig! Már minden elintézve, eredetvizsgálat, stb. Már csak az átírás és a kötelező biztosítás van hátra. És most viszem is a szervízbe, ma még kész lesz a kocsi. Csak sietnem kell, hogy nehogy hazaérjen a fiam. És akkor szüleim garázsába beállok vele, hogy nehogy lebukjak.:)

2013. júl. 19. 13:06
 37/54 anonim ***** válasza:

Valami azt súgja, hogy izgatottabb vagy, mint a fiad lesz, amikor megkapja :D

Úgy néz ki jó üzletet csináltál, remélhetőleg még sok-sok évig kiszolgálja majd az igényeit a kocsi :)

2013. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Az biztos, jól érzed.:) Esküszöm mint valami kisgyerek, olyan vagyok.:D Párszor szerintem le is fogom tőle nyúlni, egy élvezet vezetni.:) Prémiumautó kényelemben mész, és mégsem néznek ki az autóból, nem azt találgatják hogy hány hónapja cserélted le a szlovák rendszámot, mennyi adót csaltál el.. Ez kell nekem!:) Hát remélem nem kis örömet fog okozni neki az autó.:) Addig apuci elvezetgeti..:P Emlékszem amikor én megkaptam az első autóm, 3 napig haza se jöttem. Körbeautóztam az országot.:)
2013. júl. 19. 14:50
 39/54 anonim ***** válasza:

Fúú, ennyi pénzért tényleg nem vehettél volna jobbat...

Egy vele egyidős Audi A6-os lehet nincs ilyen fullos, mint ez. Okos döntés volt, a fiatal franciákkal már nem szokott gond lenni.

2013. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Na, már haza is értem. Mintha kicsit jobban menne az új olajtól, meg azért az új fékek sem rosszak. Köszönöm, szerintem is jó vétel volt.:) Az autóval végülis a legjobb barátom garázsába álltam be, nem a nagyszülőkhöz, mert ott nagy a lebukás veszélye. Hát Peugeot-ban még nem csalódtam, remélem ez így is marad.:) Remélem örülni fog neki.:) Amúgy azt nem is mondtam, hogy még a pótkerék is gyári alufelni, valamint kaptam hozzá egy zsír új téli gumi szettet, lemezfelnire szerelve. Még így is maradt 300 000 Ft, azon gondolkozom, hogy ha szeretne, akkor választhatna egy felniszettet. Pl. egy hasonlót: [link] De a gyári felnik is tökéletes állapotban vannak, gyönyörűek.
2013. júl. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!