Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen autót vennétek a...

Ti milyen autót vennétek a fiatok 18. születésnapjára?

Figyelt kérdés
Maximum 2 millió a keret. Jól, magabiztosan vezet, szóval nem féltem, de azért valami biztonságos kocsit szeretnék neki. Nagyon bejönnek neki a nagy limuzinok (szedánok) és a kombik. És imádja a francia meg a német autókat. Én konkrétan ezekre gondoltam: Peugeot 607, BMW E38, vagy E39. Milyen évjáratban, milyen motorral, milyen felszereltséggel vegyem? Dízelmotor maximum a Peugeot-nál jöhet szóba. Az automata váltó nagy hibalehetőség egy használt autónál? Az automatát és a rendes, manuális váltót is szereti. Jöhetnek még az ötletek! Ja és az egészről nem tud semmit, a születésnapi buliján kapná meg a járgányt.

2013. júl. 17. 21:45
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim válasza:

Igen, nagyban függ az autó állapota az előző tulajdonos autók iránti hozzáállásától, de szerintem ez a maga 180.000 km-ével is még vállalható:) Persze azzal kalkulálni kell, hogy 200.000 körül a porlasztócsúcsok és esetleg az adagoló is elkezd rakoncátlankodni sajnos.. Ez majd alkudozásnál egy jó érv lesz:DDD

Az automata váltón és a napfénytetőn kívül fullos a felszereltsége, tehát bőr belső, navigáció és egyéb apróságok.:)

Egyébként a ti V6-osotok vegyes használatnál mennyit szeret enni sportos(abb) vezetési stílus mellett?:)

2013. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
Városban nagyobb a gyomra, 10-14 liter lecsúszik. De autópályán a fiam mért 6 litert is, vegyesben olyan 8-9 körül alakul.:) Néha szokta használni a kézi kapcsolást is, egy élmény. De nincs is nagyon rá szükség, mert pont jókor vált, zseniális. Nagyobb gázadásnál visszaváltásnál előfordul, hogy ránt egyet az autón, de abszolút nem zavaró érzés. Mennyiért vesztegetik az autót?:) Lehet hogy nekünk egy akkucsere aktuális, mert ha álló motornál hosszabb ideig világít a lámpa (pedig xenon), vagy hosszabb ideig megy a rádió, navigáció, akkor nehezen indul. Egyszer már bikázni is kellett, mert sikerült rajtahagyni a helyzetjelzőt egész éjszakára..:D Mondjuk nem vagyok meglepődve, mondták hogy már lassan 4 éves az akksi.
2013. aug. 11. 15:15
 53/54 anonim válasza:

Nahát, azt hittem többet szürcsöl egy V6-os HDi:)

1.350.000 az irányár, de a bácsi 1M-ért már simán oda adná a viselkedéséből ítélve, és nem azért mert egy lepusztult selejt a kocsija:D

Viszont tegnap egy ismerősöm vitt egy kört az E39-es 525D bömösével.. hát az valami frenetikus élmény..még az anyósülésen is! Eszméletlen komolyan:D

163 LE, 350Nm, és megáll 8 literből városban is:O

Persze a legjobb a 2.7-es HDi lenne nekem is, csak az már beleesik a luxusadóba, és azt részemről nem akaródzik pluszban kifizetni:D Mindenesetre nem szeretném elkapkodni a választást:)

Fiadnak mennyire volt nehéz megszokni az automata váltót? Vagy már volt tapasztalata ilyen téren?:)

2013. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:
Egy nap se kellett neki. Néha ráállt a fékre (valami elfojtott kuplungolási vágy) és néha odanyúlt a váltóhoz.. De utána teljesen megszokta, imádja.:) Néha a kézi kapcsolást használja csak úgy megszokásból, az is nagyon kellemes. Nekem volt nehéz átállni.:) 30 éve, mióta vezetek az összes autóm benzines, manuális, kivéve egy dízel, automata taxismercit, még nagyon-nagyon régen vettem használtan. Talán fél évig volt, a Hungárián rommá is törték..:/ Pedig szerettem, csak néha belecsúszott egy kis használt sütőolaj is, és akkor eléggé lacipecsenye szag volt az autó körül, és az automata is eléggé beteg volt már.. Amikor elhoztam a fiam autóját, tankolásnál és vezetésnél is észnél kellett lennem hogy ne álljak rá a fékre kuplung helyett, és ne keressem az 1-est az automatán..:D Ja és ne ösztönösen a 95-ös felé nyúljak tankolásnál.:D De néha az én Mazdámat is lenyúlja a fiam, neki meg ott kell észnél lenni, hogy ne felejtsen el váltani, és ne gázolajat tankoljon.:)
2013. aug. 13. 16:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!