Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsinak Opel Vectra?

Első kocsinak Opel Vectra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Friss jogsihoz szeretném megvenni életem első autóját. Opel Vectrára gondoltam mert nagyon tetszik vectra a vagy b-t szeretnék a kérdés, hogy melyiket ajánljátok. Az évjárat igazából mindegy az állapot a lényeg, ne legyen szétrohadva és széthajtva. Kombit nem szeretnék. Napi 70-80 km-t mennék nagyrészt városon kívül, de mennék városban is. Nem túl hosszú az autó friss jogsihoz? Milyen motorral legyen és benzines vagy dízeles legyen? A keret 600 ezer max felmegyek 700 ezerig ha nagyon tetszik az autó. Leírhatnátok, hogy mire figyeljek vásárláskor, mik a tipikus hibák és nektek mi a tapasztalatok véleményetek. Előre is köszönöm!

2013. okt. 20. 18:53
1 2
 1/13 Dörmögő ***** válasza:
100%

Benzinesei picit többet esznek mint az átlag, még az 1.6-os is megeszi a 10 litert városban. Viszonylag megbízható benzinmotorok, csak szeretik csipegetni az olajat.

Dieselből az 1.7-es diesel elég megbízható, japán Isuzu fejlesztésű turbós diesel motor van benne. A 2.0 és a 2.2 dieselek az opel saját blokkjai, és hajlamosak az adagoló meghibásodására, aminek javítása 150-200 000 forint.

1999 elején ráncfelvarrást kapott, ami leginkább külsőségekből áll, kényelmi funkcióban annyi hogy a ráncfelvarrás előttiekben nem állítható a kormánymagasság.

Vectra révén viszonylag elég jól felszerelt volt a maga korában. Vannak tempomatosok, elektomos ablakemelő, elektromos fényszóróállítás, állítható magasságú ülések, ABS, kipörgésgátló, állítható biztonsági övek, légzsákok, 500 literes csomagtartó (lépcsőshátúnál is), szervó, klíma, elektomos tükrök stb.

Mivel opelről beszélünk így meg kell említeni a rohadást. Hátsó sárvédőívek és az ajtók aljai amiket meg kell nézni. Olvastam már a csomagtér állítólagos rohadásáról is, de azzal még nem találkoztam.

Ha fiatalosan, dinamikusan szeretsz vezetni és erre áldozol anyagilag a benzinkúton akkor az 1.8-as vagy a 2.0-es benzineset keresd. Ha számít hogy mennyit eszik a kocsi akkor dieselt válassz, abból is kizárólag az 1.7 TD-t keresd.

2013. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor dízel lesz mert elég drága az üzemanyag. Mindenki azt mondta vegyek swiftet de az nem ilyen biztonságos és mivel a kocsi egy részét a szüleim fizetik így nem akarják a suzukit mert féltenek :DD A rozsdásodást lehet javítani,ha igen akkor az nagyon drága?
2013. okt. 20. 19:30
 3/13 Dörmögő ***** válasza:

A hátsó sárvédőívet kompletten lehet cserélni, ára kb 18.000 forint, plusz legalább mégegyszer ennyi a színre fújása. De ha nem igazán látsz rajta rohadást vásárláskor akkor az neked még éveket kibír javítgatások nélkül. Lehet hozzá kapni javító ívet is, de azt hegeszteni kell, és a hőhatás miatt az a későbbiekben még könnyebben korrodál. Kicsit részrehajló vagyok a típussal kapcsolatban, én is ilyet vettem 1.7 TD motorral. Nem gyorsulgatásra való, viszont nem szoktam óvatoskodni a gázpedállal csak azért hogy spóroljak fél litert, és így is a városi fogyasztásom 6.5 liter körül van. Ammiennyi pénzt leírtál annyiért már kaphatsz szinte full extrás változatot. A 99 utániakat keresd ha lehet, de egyébként jók a 99 előttiek is.

(csak így zárójelbe ha egy kicsit utánajársz sofőr ismerősöknél akkor találhatsz gázolajat 300 forint körül is.)

2013. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A rozsdás részek kijavításának összege attól függ hogy elég e csak glettelni és újra festeni,vagy pedig annyira rohadt hogy márki kell vágni az elrohadt részt és új lemezt kell hegeszteni a helyére.De ennek a javításnak az összege attól is függ hogy hány helyen van rohadás a kasztnin.De maszek karosszéri lakatos pl egy sárvédő ívet 25-30 ezer ért cserél,de ez már olcsónak számít.

Még valamit nem hosszú első kocsinak miért lenne az, az autó méretét hamar meg lehet szokni.

2013. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
300-ért dízel? Azt, hogy? Amúgy a vectra a-ról is írnál véleményt, mert azon is gondolkodom?
2013. okt. 20. 19:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert első autónak általában ferdehátú, rövid autókat szoktak venni.
2013. okt. 20. 19:57
 7/13 Dörmögő ***** válasza:

Inkább 500 körül gondoltam a diesel vectrát. Ha van pénzed B vectrára akkor én nem gondolkodnék a helyedben az A vectrában. Esetleg annyit tudok mondani hogy az 1.7 TD ugyanaz a motorblokk mindkét típusban.

Egyébként B vectrában a ferdehátú nem rövidebb tudtommal a lépcsőshátúnál, csak a ferdehátúnál a csomagtérajtó a hátsó szélvédővel együtt felnyílik. Így nagyobb keresztmetszetű csomagokat is kényelmesen be lehet pakolni.

2013. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
300 ft os dízel üzemanyagért érdeklődj a vasutas ismerősöknél,kamionosoknál,traktorosoknál.Egyébként azon ne agodj ha szedán is az autó semmit nem jelent ugyan olyan vezetni annyi hogy tolatásnál figyelj jobban és használd közben az oldalsó tükröket.
2013. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodom vectra a-ban mert lehet ennyi pénzért jobb állapotút kapok csak hát az öregebb is. Az olcsó dízel az tartályból leszívott?
2013. okt. 20. 20:45
 10/13 Dörmögő ***** válasza:
Ne gondolkodj A vectrában. A keretedből jó állapotú B-re is futja. Ráadásul mérföldekkel szebb mint az A vectra.
2013. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!