Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ido letenni a jogositva...

Mennyi ido letenni a jogositvanyt automatara?

Figyelt kérdés
Tisztaban vagyok azzal, hogy korlatozva leszek manualis auto vezeteset illetoen, valamint mindennel ami ezzel jar
2016. nov. 22. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi, mint manuálisra, mert a kötelező óraszám és kilométerszám azonos, és a tanfolyam jelentős része amúgy is inkább a közlekedéssel megy el, nem az autókezeléssel, mert az a sokkal nehezebb, az pedig közös mindkét váltótípusnál. Leghamarabb is olyan két-három hónap múlva lehet jogosítványod a kezdéstől, egy jó és lelkiismeretes oktatóval.
2016. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Két, három hónap?

Az szupergyors, nagyon rendkívüli esetekben fordul elő.

Akinek fél éven belül sikerül jogosítványt szerezni, az elmondhatja, hogy nem tartott sokáig.

Az automata válóson vizsgázás sem megy gyorsabban, főleg, ha nincs is a közelben automata tanuló autó, vagy az oktatónak nincs ideje...

Az autó kezelését megkönnyíti az automata váltó, nem kell lefulladásokkal, váltásokkal szenvedni, de a 30 órát minimum azzal is le kell vezetni, és a vizsgán szabályosan közlekedni.

2016. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A két-három hónapot "leghamarabb"-ként írtam, de az valóban igaz, hogy ez nem tipikus, és az is, hogy csak a gyakorlati oktatásra koncentráltam. Az elméletet online egy hét alatt meg lehet tanulni, de vizsgázni általában csak sokára lehet, úgyhogy ez is hozzáadódik. A két-három hónap akkor reális, ha az oktatónál van heti 3-5 alkalomnyi szabad hely, az oktató jó, minden vizsga elsőre sikerül, és gyorsan tanulsz izomemlékezettel kapcsolatos összetett készségeket.
2016. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Magyarázza már el nekem valaki hogy mi értelme van letenni a jogsit CSAK automatára?Ha valaki nem tudja kezelni a manuális sebességváltót az ne is vezessen!Azt is lemerném fogadni hogy az ilyen emberek még automatával is ugyanúgy bénáznának mint manuálissal,csak annyi előnyük lenne hogy nem fulladnának le
2016. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha soha nem akarsz manuálisat vezetni, és nem is kényszerít rá semmi, akkor érdemes csak automatára vizsgázni. Egyszerűbb, több magabiztosságot ad bizonyos embereknek, és az utakon a magabiztosság és a biztonságos közlekedés az első, hogy ez milyen váltóval történik, az senkit nem érdekel.
2016. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Intenzív tanfolyamon (ahol kifogsz egy ráérősebb oktatót) lehet 2-3 hónap, de átlagban inkább 6hónap ami reális, mert ha pl kresz nem sikerül akkor 3-4hét egy időpont, oktatókra várni kell sokszor, heti 1x visz. A kezelés nem sok idő, 10óra kb mire az ember megszokja, utána pedig ugyanúgy kell a 30óra minimum és 580km, városban és egyéb körülmények közötti vezetés.

Nekem manuálisom van nőként kresz első napjától a kézhezvételig 3hónap telt el, vidéken, semmi plusz pénz vagy stb nem játszott, csak elmondtam hogy szeptemberig érek rá nagyon. A kresz intenzív volt, párhuzamosan ment az elsősegély, utána heti 2-3x mentem vezetni, 14.órán már megvolt a vizsga időpontom is.

2016. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: 2-3x mindig 2órát vezettem egybe, így 15 alkalom volt a 30óra.
2016. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

#5


Automara jogsit letenni SOHA nem érdemes.Aki béna és fél a vezetéstől az így sem lesz magabiztosabb mint egy manuális váltós mert egyszerűen ezekben az emberekben törzsgyökeresen benne van a bénaság és még 40 év múlva se tudnak majd normálisan vezetni.Megállnak egy szinten a fejlődésben és kész ennyi


Az ilyen embereknek hiába van automatája,előzni így se úgyse mernek, (jóformán még traktorost se!!!) kereszteződsébe se tudnak kifordulni és satuféket nyomnak körforgalom előtt még akkor is ha nem jön senki.Bármikor adódhat alkalom arra hogy manuális kelljen vezetni.Hogy néz már ki az ha valaki tudja hogy van jogsid és megkér arra menjél már el neki venni ezt meg azt a boltból erre te meg benyögöd hogy bocs de csak automatára van jogsid? Ez aztán az igazi loserség.Ha a fájó igazságért lepontozás jár akkor nyugodtan le lehet pontozni.Aki nem tudja kezelni a manuális váltót (ami roppant egyszerű egyébként) az használjon buszt vagy biciklizzen.Az ilyen embernek nem való kocsi!

2016. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgázz csak nyugodtan automatával. Sokkal könnyebb az életed, és biztosabb a vezetésed már az elején is.

Itthon is, és a világban is egyre több az automata váltós kocsi...sőt van olyan többszáz-milliós lakosú ország, ahol bizony várni kell a manuálisra..ott csodabogárnak számít a kéziváltós vezető.

Egyébként hamarabb megszerezheted a gyakorlatot, mert nem sokan várnak automatára, csak zömmel azok, akiknek már megvan a vas, vagy csak azt szeretnének.


Menj be egy oktatóbázisra, és ott érdeklődj. Ha azt ajánlják, hogy inkább kézie menj, hagyd ott őket.

2016. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 merhabal ***** válasza:
0%
Ha nem élsz valamilyen testi fogyatékkal ami esetleg korlátozna ebbe az irányba, akkor inkább manuális váltóval szerelt autóval tanulj. Nem kell hozzá semmi skill, megtanulod és kész.
2016. nov. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!