Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért utálják a dízelaut...

Sokan miért utálják a dízelautókat?

Figyelt kérdés

Én bevallom őszintén,nem értem az ellenszenvet.


Nekem sokáig benzines autóim voltak, volt 1.4-es 4-es Golf első autónak, aztán volt egy 1.6-os Octavia.


Az Octit cseréltem le egy fiatal Superbre.Ég és föld a kettő között a különbség,de nem a méretre meg a kütyükre gondolok, hanem a menetteljesítményre.


Kevesebbet fogyaszt, mint az Octi és sokkal jobban megy,nagyobb,meg szerintem jobban is néz ki.


Náltam az Octavia vegyesben 8 litert fogyasztott 100 kilométeren.A Golf meg 7,5 liter körül.

Az Octaviát azért cseréltem le, mert a gyatra menetteljesítményéhez képest a 8 liter sok.

Legalább gyárilag lehetett volna turbó azon a motoron és tudhatott volna 170-180 lóerőt,úgy már okés a 8 liter.


Ellenben a Superb, előzésnél "kilő" és még sokat sem kér enni.


Nekem nagyon tetszik,hogy nem kell üveghangon padlózni,hogy érezni lehessen az erejét.



2017. máj. 28. 09:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Németeknél már régen is megkopogtatták az ablakodat, ha nyáron járattad a motort a klíma miatt. 90-es évek eleje, akkor voltam kint. Függetlenül attól mi hajtotta a kocsit. Mai német már leszarja, viszont cserébe bejött a büntetés. Jó nyilván ha jár arra yard csak akkor, mert amúgy senkit nem érdekel.

Melegíteni csak egy percet kell aztán mehetsz is szép lassan. Az a legjobb. Nem 10 tonnás teherautó ez, meg nem hegyet mászol terepjáróval, hogy melegíteni kelljen olyan agresszíven.



Az aki lefikázza akármelyik hajtóanyagot is az egy idióta. Az nem való az autós társadalomba, az egy fasz. Normális épelméjű autóbarát ilyennel nem foglalkozik, csak egy gyökér. Na ezek a gyökerek hurrognak. Főleg itt, van pár tag akik többes regisztrációval fikáznak már jó ideje megállás nélkül.

Akinek meg van egy kis esze tudja jól milyen problémákat okozna az, ha csak az egyik vagy csak a másik hajtóanyag lenne használva. A jelenlegi kihozható megoldásokból ez a vegyes felhasználás teljesen jó, a szervizeket meg a tulajokat kell valagba rugdalni akik nem csináltatják meg a kocsit, meg amelyik műhelyben kap műszakit köbméteres koromokádással együtt is. Nem az autót kell szidni...

2017. jún. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!