Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hozzáállás ez a...

Normális hozzáállás ez a szülőnek a vezetéshez?

Figyelt kérdés

Van egy családi autónk, amit szoktam vezetni ha együtt megyünk valahová, de egyedül sosem, viszont nem is nagyon akarom vezetni, mert egyrészt elég szabályozott körülmények között használható, másrészt ha valami baja lesz, akkor még én leszek esetleg az oka, meg amúgy is elég jól megoldható egyenlőre az utazásom, kerékpárral, busszal, vonattal, mert diák vagyok... néha elég meglepő szabályokkal lép elő, ami szerintem már-már beteges... elég idegesítő, mert sok dolog már betegesnek hangzik számomra, és az én autómat majd úgyis az én meglátásom szerint fogom használni.


Mekkora valóságalapja van ezeknek illetve mennyi értelme van ezeknek?

1. Tolatni nyitott ajtóval még 5 métert sem szabad (teljesen kihalt, üres területen, tehát nem forgalomban), mert nyitott ajtóval gyenge a kocsiszekrény és feszül az egész...

2. 5-10cm szintkülönbségre ráállni nem szabad, mert csarja a kasztnit (még fél percre se)...

3. Este utcán leállításkor először a lámpát kell lekapcsolni mert fogyaszt meg hamarabb kiég az izzó, és ezzel egyidejűleg a motort mert fogyasztja a benzint... magyarul egyik sem menjen még csak 3mp-ig sem...

4. Motort amúgy is le kell állítani minnél hamarabb, mert fogy a benzin, de 1 perc alatt nemtom mennyi fogy?!

5. Kanyarodó sávnál ha piros van, akkor az indexet le kell kapcsolni, míg zöld nem lesz, mert fogyaszt és hamarabb elhasználódik az izzó...

6. Garázskapu nyitáskor már a lámpát le kell kapcsolni, mert fogyaszt és hamarabb kiég... (ez valamelyest okés, mert míg kinyitjuk az nem pár mp., de akkor is)

7. Behajtani, kb. csak teljsen sima útra szabad, ha már egy melyedés van, akkor abba nem szabad belemenni, mert még csigatempónál is "nyeklik" a kocsi, kivétel csak akkor van ha muszály arra menni...

8. ha göröngyös az út vagy fel kell menni 5cm-es padkára, akkor inkább el kell menni akár több utcát is, normális helyet keresn


Tisztasági előírások is vannak, mint pl.

9. a küszöb nem lehet koszos, stb.

10. De pl. eső után és közben is csak akkor szabad menni ha muszály, mert vizes lesz az autó, az ablaktörlőt csak jól bevizesedett állapotban szabad használni, ezért gyenge esőnél akár vizes rongyal "megvizezi" a törlő lapátokat meg az ablakot, hogy lehessen egyből törölni, ne kelljen megvárni míg bevizesedik kellően...

11. télen hóban hazaérkezés után sokszor slagos lemosás kell, mert a só szétmar mindent szerinte (bár ez igaz, de ki az aki minden út után lemossa? ezért télen akár ki sem szabad állni a garázsból mert latyakos lesz...

12. Fényzéshez nem szabad érni, mert rajta lévő porszemektől össze karcolhatja...

13. !!! Napra még 5-10 perce sem lehet állni...

+ Volt olyan, hogy mentünk el, de jött még egy másik személy ismerős, aki busszal jött hozzánk, hogy nálunk majd beszáll a kocsinnkba, jön ő is velünk. A buszmegálló 1 perc sétára van a házunktól, ezért értelmes lett volna, hogy mivel amúgy is abba az irányba megyünk tovább, ezért oda járunk a megállóhoz és ha leszáll, akkor már megyünk is, de nem lehetett kiállni a garázsból a busz érkezése előtt 1 percel sem, mert hogy ott állnunk majd a napon, és süti a kocsit... (ez pl. ma volt reggel 7-kor)


A vezetési stílusba is sokszor beleszól, de általában ilyen apró dolgokért, hogy pl. Ne fékezzek annyit, hanem motorfékkel lassítsak, intenzívebben gyorsítsak, meg olyanokért ami tapasztalat kérdése. de én úgy vagyok vele, hogy majd akkor fogok jobban rájönni a dolgokra, ha egyedül megyek, de így ezzel a kocsival nem akarok menni, sajátom meg egy ideig nem is lesz, mert inkább motort veszek inkább akkor.


Még tudnék mondani szerintem extrémebbeket, meg jóval többet, de most hirtelen ezek jutottak eszembe.


Szerintetek ez így normális, hogy ilyen dolgokra kell figyelni!?

Vagy meg írhatjátok mi az és mi nem...



2017. aug. 4. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Fasság.

2. Marhaság.

3. Elképzelhető, hogy igaz, de mekkora szarrágás már.

4. Minimális nafta fogy 1 perc alatt.

5. Ua. ugyan mennyit fogyaszt többet? 2 ml - t?

6. A helyzet és a tapasztalat az, hogy inkább a ki - és bekapcsolás árt inkább, mint a folyamatos használat.

7. Jó, most ha van valahol egy pukli, akkor ne menj be oda?

8. Ua. Nyilván nem fogok 30 centi magas padkára felmenni, meg vigyázok a gumira, inkább élesen, ha lehet derékszögben hajtok fel, hogy ne .asszam össze az oldalát.

9. Egyéni dolog, ki mennyire pedáns.

10. Van némi alapja, nyilván csontszárazon ne járassuk az ablaktörlőt, de azért ez túlzás.

11. Van alapja, aki ráér, van rá ideje, ártani nem fog vele.

12. Valahol jogos, csak nálunk kamionosoknál van egy mondás: a kocsi van értem, nem én a kocsiért.

13. Akkor hova, pl. a napokban?


Nézd, teljesen megértem, hogy valaki vigyáz arra, amit sok pénzért, sok munkával szerzett. De azért mindennek van határa. Majd lesz saját kocsid és azzal úgy bánsz, ahogy neked tetszik.

2017. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

1. Nem ajánlatos nyitott ajtóval tolatni, de nem ezért, hanem azért, mert balesetveszélyes.

2. Baromság

3. Nem mérhető a különbség, szóval baromság.

4. 1 perc alatt elfogy 10 ml benzin, ami nem szintén nem mérhető, szóval baromság.

5. Le kell kapcsolni, de nem ezért, hanem mert a mögötted állónak qrva idegesítő és felesleges. Bőven elég akkor kapcsolni az indexet, amikor vált a lámpa.

6. Nem mérhető a különbség, szóval baromság.

7. Ebben van némi igazság, de csak észszerű mértékben. Pl. 100 méter földút miatt nem éri meg 10 km-t kerülni.

8. Nem éri meg, ha minden nap elcsesznék negyed órákat a parkolóhely keresgéléssel, akkor annyi időm vész kárba a mondjuk 15 év alatt, amennyi idő alatt 5 kocsi árát kerestem volna meg.

9. Ok, ez érthető.

10. És ha esik, akkor busszal mennek? A buszjegyek árából a 15 év alatt összejön 10 másik kocsi.

11. Ok.

12. Beteges.

13. Életszerűtlen hülyeség. Oké, hogy ha lehet, akkor ne hagyd napokig a tűző napon, de pár perc vagy akár egy óra az olyan kevés, hogy nem okoz kimutatható károsodást az autó élettartama alatt.


"Ne fékezzek annyit, hanem motorfékkel lassítsak"

Na, ez egy jó tanács.


"intenzívebben gyorsítsak"

Ez is sok esetben jó tanács lehet.

2017. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!