Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden fiatal most már ennyire...

Minden fiatal most már ennyire tud vezetni vagy mi ez a nagy gyorshajtás?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok egy fél éve van jogosítványom, már kicsi korom óta vezetgettem a kevésbé forgalmas-, földutakon valamint mondhatni színvonalas gokartversenyeken is értem már el eredményeket, de ennek ellenére nem jön, hogy 200 fölött vezessek, igaz erre nem is alkalmas az autóm de akkor sem. Számos gazdag kis 18-20 éves kölyköt ismerek akiknek apuci megvette az 5-ös BMW-t, S Mercedest és ők ahogy vezetnek valami elképesztően félelmetes. Éjszaka, lakott területen belül-kívül hagynak el engem úgy mintha állnék pedig én is megyek 90-100-al településen kívül, ők meg minimum 200-al ezek szerint úgy, hogy van amelyik fiatalabb nálam is. Előznek kanyar előtt, kamion sorokat amit nem értek mert ilyet szerintem józan ember nem csinál pláne, hogy még ő is kezdő azért. Ezek szerint akkor én vagyok gyáva mert nem vezetek úgy vagy mégis ők hol tanulhattak meg már ennyi idősen ennyire vezetni? Egy autóversenyző aki azért tisztában van a dolgokkal is így vezet vajon?

Valaki aki már gyakorlott, sokat látott profi sofőr mit szól az ilyenhez? Az autó számít ennyire vagy a hatalmas önbizalom esetleg tényleg ennyire tehetséges sofőr? Nekem is mondták már, hogy jól vezetek de ezekhez képest akkor szerintem semmit sem tudok.



2017. aug. 4. 23:14
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Álmodban menőbb max, egy Turista busznál kisfiam :D 600 LE, levizsgáztatva 130 km/h-ra :D


Arról nem is beszélve, hogy míg te csak a 15 éveseket tudod szédíteni vele, én 20-30 közötti kísérőkkel dolgozom, akik a turisták szórakoztatásáért és néha a mi szórakoztatásinkért is jönnek :D


Egyébként, ha majd életedben egyszer ülsz felsőkategóriás autóban akkor megtudod, mekkora butaságokat beszélsz a kifarolásokkal együtt. Ezeket a kocsikat nem csak sebességben, de menetdinamikában is a top kategóriákig fejlesztik. Mérföldekkel biztonságosabbak még 200-nál is, mint egy középkategóriás ipari hulladék 140-nél.

2017. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
34%
Azért írtam, hogy álszent ficsúr vagy, mert bizonygatod itt, hogy te milyen szabályos vagy, meg bla-bla. Aztán ha beülnél egy ilyen 250+ lovas autóba, csak pislognál. Errefel jössz az ilyen dumákkal, hogy te mennyire tudsz gokartozni... Ha egy társaságban ezt bedobnád, hogy te a gokartozást hasonlítod a személyautó vezetéshez, hát tuti hülyének néznének, és rajtad röhögne mindenki. Na de nem érdekel a dolog amúgy, én csak válaszoltam neked fennebb a kérdésre, de nyilván mindenbe belekötsz.
2017. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Pislognék ha egy ámokfutó mellett ülnék az biztos. Azt sem bizonygattam egy percig sem, hogy annyira tudok mert ha így lett volna már valamelyik Forma 3-as csapatba lennék, egyszerűen példának hoztam fel. Egy olyan gyors autóhoz, hogy te uralni és bármilyen helyzetben a megfelelőt tenni nem lennél képes sem én sem te sem a buszsofőr kolléga. A gázt nyomni mint süket a csengőt bárki tudja ;) Ha egy Forma 1-es versenyző megy úgy arra áldásom és megértem mert nem véletlenül ott verseny teljesen más dimenzióban tud vezet mint egy magunkhoz hasonló. Buszsofőr meg kamionsofőr bárki lehet, Forma 1-es versenyző meg 22 van.
2017. aug. 6. 15:36
 24/36 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell velük foglalkozni. Legyek minél távolabb tőlük! Én azt mondom.

Elég sokat vezetek, pedig nem vagyok hivatásos sofőr. A héten is letoltam 1800km-t az országon belül.

Sajnos megszoktam már és mindennapos, hogy sokan, életkortól függetlenül 180-200-zal hajtanak autópályán. Országúton simán 130-140-nel. Sőt ledudáljak, levillogják, aki csak óra szerint 100-zal hajlandó közlekedni. Városban is mennek 80-nal szemrebbenés nélkül. Tegnap egy piros lámpánál álltam. A mögöttem lévő autó egyszer csak megunta, kielőzött a záróvonalon keresztül és a totál piroson szándékosan áthajtott.

Úgyhogy én már nem akadok fenn ilyeneken. Csak a jó isten mentsen meg az ilyen barmoktól és tényleg legyek tőlük minél távolabb!

2017. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
64%
60-hoz közelítve elmondhatom, hogy voltam már fent is, lent is. Amikor a fiam 18 volt, éppen jól ment a szekér, vehettem volna a segge alá menő vasat. Mégsem tettem, mert emlékeztem, hogy én milyen voltam 18 évesen. Negyedik emeleti erkélyekre másztam fel, és rendeztem át őket puszta brahiból, meg hasonló hülyeségeket műveltem. Akkor még nem tudtam, amit ma; evolúciós jelenség, hogy kamasz-, illetve fiatal felnőttkorban "kötelezően" feszegetjük a határainkat. Hülyeségeket csinálunk, és begyűjtjük az élettől az érte járó pofonokat. Ha nekem 500 LE-s gépszörny lett volna a seggem alatt, biztos, hogy én se az erkélyeket választom farokméregetésem eszközéül, hanem a közutat. A legkevésbé sem törődve azzal, hogy az enyém mellett mások életét is veszélyeztetem, hiszen a kamaszokban fokozottan munkál a hit; "mindenki mással történhet baj, de velem nem".
2017. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, naponta vezetek, de ezeket a szuper tehetséges, szabálytisztelő, komoly gondolkodású 20 év alatti emberszabásúakat, mindig csak itt a hadoválók között találom. Az utcán még sosem jött szembe egyikkel sem.

Hogy van ez? :-)

2017. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Talán mert nem ismersz személyesen egyet sem :) én többet is ismerek és ők nem feltétlenül fiúk, lány is van közöttük. A 24-es válaszoló bezzeg találkozik velük.

Ezt a határfeszegetős életszakaszt pedig igen, én is ismerem, noha nem saját tapasztalatból. De amiért a többség ilyen azért nem mindenki szerintem.

2017. aug. 19. 20:48
 28/36 anonim ***** válasza:
45%

"Ezt a határfeszegetős életszakaszt pedig igen, én is ismerem, noha nem saját tapasztalatból. De amiért a többség ilyen azért nem mindenki szerintem."

Valóban nem mindenki. Mindig voltak/vannak óvatos duhajok, akik igyekeznek más kárából tanulni. Olyanok is vannak, akik úgy óvakodnak át az életen, hogy nem mernek élni. Akiknek több év van az életükben, mint amennyi élet az éveikben. De a pofonokat ők is megkapják, csak nem csőstül, és nem fiatalkorban, amikor még könnyebb felállni, hanem őszülő fejjel és egyenként. Mert nem ismerték meg a határaikat, amikor itt lett volna az ideje. Minden életkornak megvannak a maga kötelező körei, melyeket ha elmismásolunk, később látjuk kárát.

2017. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nem igazán világos nekem az, hogy miért kapnék bármiféle pofont amiatt, hogy nem kockáztatom lépten nyomon az életemet vagy ez, hogyan ütne vissza 60 évesen. Nem látok semmilyen relációt a kettő között. Autóval meg pláne nem kellene ezeket a határokat feszegetni mert elég ha egyszer téved az ember! Ha mégis túléli az illető maradandó sérülésekkel akkor majd azt lesz nehéz még akkor is magán viselni amikor majd őszülni fog és majd az fog visszaütni, hogy miért voltam akkora idióta anno. Ha komolyan gondoltad volna a kommented Miquel akkor a fiad alá is tettél volna akkoriban egy erős vasat, hogy ne legyen óvatos duhaj és hadd menjen nehogy majd öreg korába visszaüssön az a valami! ;)
2017. aug. 20. 07:53
 30/36 veterán vas ***** válasza:
27%

Nincs is szebb, mint amikor a "majdnemhatvanas"-nak osztja az észt a "majdnemhuszas".

Igaz, fordítva csak amolyan divatjamúlt hegyibeszéd lenne. ;)

2017. aug. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!