Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden fiatal most már ennyire...

Minden fiatal most már ennyire tud vezetni vagy mi ez a nagy gyorshajtás?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok egy fél éve van jogosítványom, már kicsi korom óta vezetgettem a kevésbé forgalmas-, földutakon valamint mondhatni színvonalas gokartversenyeken is értem már el eredményeket, de ennek ellenére nem jön, hogy 200 fölött vezessek, igaz erre nem is alkalmas az autóm de akkor sem. Számos gazdag kis 18-20 éves kölyköt ismerek akiknek apuci megvette az 5-ös BMW-t, S Mercedest és ők ahogy vezetnek valami elképesztően félelmetes. Éjszaka, lakott területen belül-kívül hagynak el engem úgy mintha állnék pedig én is megyek 90-100-al településen kívül, ők meg minimum 200-al ezek szerint úgy, hogy van amelyik fiatalabb nálam is. Előznek kanyar előtt, kamion sorokat amit nem értek mert ilyet szerintem józan ember nem csinál pláne, hogy még ő is kezdő azért. Ezek szerint akkor én vagyok gyáva mert nem vezetek úgy vagy mégis ők hol tanulhattak meg már ennyi idősen ennyire vezetni? Egy autóversenyző aki azért tisztában van a dolgokkal is így vezet vajon?

Valaki aki már gyakorlott, sokat látott profi sofőr mit szól az ilyenhez? Az autó számít ennyire vagy a hatalmas önbizalom esetleg tényleg ennyire tehetséges sofőr? Nekem is mondták már, hogy jól vezetek de ezekhez képest akkor szerintem semmit sem tudok.



2017. aug. 4. 23:14
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest, hogy "majdnemhatvanas" ráférne egy kis ész...

Szerintem ezzel azok a szülők is egyetértenének akiknek a gyerekük autóbalesetben halt meg. Miquel sem beszélne ilyen lazán valószínűleg ha a fia anno ne adj Isten meghalt volna a határai feszegetése közepette. :)

2017. aug. 20. 09:37
 32/36 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, te nőnemű vagy? Ilyen logikátlanul férfiember nem gondolkodik. Vagy csak mindenáron fogást akarsz találni az okfejtésemen?

A határfeszegetésnek nem csak az autó a módja. Pontosan ezért nem vettem a kölkemnek menő vasat. Feszegesse a határait úgy, hogy azzal nem veszélyezteti másnak az életét.

Hogy hogyan fog visszaütni az, ha most óvatos duhaj vagy? Úgy, pajti, hogy határfeszegetésnek nem az a célja, hogy elhulljon a férgese, hanem az, hogy megtanuljuk, hol vannak a határaink. Hogy meddig mehetünk el anélkül, hogy morális, vagy fizikai korlátainkba ne ütközzünk. Ha te nem tanulod meg, attól még a határaid ott lesznek, és ha az élet úgy hozza, hogy változnod kell, beléjük fogsz ütközni.

Mint mondtam, evolúciós okai vannak, hogy fiatalkorban kell megtapasztani ezeket. Természetes körülmények között kamaszkorban válnánk le a szülőkről, és állnánk saját lábunkra. Ilyenkor hihetetlenül okosnak érezzük magunkat, és ostobának hisszük az idősebbeket. Ez is a leválást segíti elő, hogy bízzunk magunkban, keressünk saját élőhelyet, alapítsunk új közösséget szüleinktől messze, elkerülendő a beltenyészetet. Az evolúció mindig a bőségre bazíroz. Sokan indulunk, és aki jól választ élőhelyet, jól választ párt, stb, az sikeres lesz, és fennmaradnak a génjei. Aki nem jól választ, mert nem tanult a korábbi hibáiból (pofonokból), az megy a süllyesztőbe. Az a szomorú, hogy az ilyen emberek mindig a sorsot, istent, politikát, gazdasági helyzetet, stb okolják majd a sikertelenségükért.

2017. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nőnemű, kicsit részletesen már értem az okfejtést. Azt viszont még nem, hogy mégis milyen határok azok amiket nekem fiatalkoromban muszáj felmérnem mert ezek hiányában elbukhatok az életben. Írnál párat? mert ilyenekről nem hallottam senkitől, magamtól pedig nem igazán jövök rá.
2017. aug. 21. 10:12
 34/36 anonim ***** válasza:
0%
Minek írna? Úgysem értenéd meg soha.
2017. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
61%

Csak nagy vonalakban néhány, hogy értsd a lényeget. Vannak pl. fizikai korlátaid. Amit a tested elbír anélkül, hogy visszapofázna. Pl, hogy hány 50 kilós cementes zsákot tudsz raklapra pakolni úgy, hogy az esti randin még helyt tudjál állni? Hány üveg sört tudsz legurítani anélkül, hogy rongyrészegre idd magad?

Vagy vannak pl morális korlátaid. Meg kell tanulnod, mi az, amit még elnéz neked a társadalom, család, párod, és mi az, ami után még hányinger nélkül tükörbe tudsz nézni?

Ezek is jobbára személyre szabott korlátok, hiszen egy amúgy jóravaló, jóképű fickónak sokkal többet elnéznek, mint egy Quasimodonak. (Sőt, önmagának is többet enged meg!)

Elég sete-suta példák, de talán érted a lényeget.

2017. aug. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Minden világos. Azt már én is észrevettem, hogy akinek jó külseje van annak úgymond több mindent is szabad, de akkor ezek szerint van is benne valami.Köszönöm a magyarázatot!
2017. aug. 22. 08:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!