Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki vesz, ki engedhet meg...

Ki vesz, ki engedhet meg magának 15 ezer eurós autókat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok autó tetszik ebben az árkategóriában, sok fiatalt is látok ilyen kocsikkal szaladgálni (Audi a5, S Mercedes, újabb BMW-k). Ilyenkor elgondolkodok, hogy ki teheti meg azt, milyen fizetéssel, hogy ezeket fent tartsa.

Gondoltam már rá én is, hogy egy jobb angliai munkával 1-2 év alatt gond nélkül összegyűjthetek ennyit egy ilyen autóra, de kérdem én, hogy ezt így nekem megérné?

Milyen árnyoldalakra kell gondolni ha ilyen kocsit vásárol az ember?

Otthon lakom, saját házunk van, tehát albérletre nem kell költeni, adósság sincs, hál'Istennek enni is van mit és a ház sem dől ránk.

Milyen esetben mondhatom azt magamnak, hogy megtetszett egy 15 ezer eurós Audi és azt megveszem magamnak, és milyen esetben nem?



2018. nov. 12. 13:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
15.000 x 330 = 4.950.000 Forint. Ennyibe egy alsó-középkategóriás autó kerül, új Suzuki, Focus és hasonlók. Nem azt mondom hogy kis pénz nekem is több évnyi megtakarításom. De azért nem is az az elérhetetlen összeg. Persze nem csóró 20 évesen.
2018. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Beviz Elek ***** válasza:

#15

Nem a feleségem (még) és csak annyi volt az oka a költözésnek hogy független akartam lenni.


#21

20 évesen a szakadt Swiftembe lábtérvilágítást pakoltam, nem S Mercin gondolkodtam :D

2018. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy olyan 2500 euros fizubol szerimtem vállalható
2018. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
15 ezer euró nem olyan sok pénz autóra. Új Suzuki is lazán kerülhet ennyibe.
2018. nov. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

16-os- én pont 30 évesen vettem saját lakást, eddig otthon éltem szüleimmel, semmi gondjuk nem volt velem önálló vagyok így is, mindent magamnak intézek, fizetek, de legalább nem vagyok egyedül, mert a nők rám se néznek amúgy ;) (most, hogy egyébként van saját lakás, + jó kocsi, meg sportolok is, még így se néznek rám, szóval nincs összefüggés, valami más gond van velem :D )

Sőt lehet, hogy amit vettem lakást inkább kiadom és visszaköltözök a szülökhöz 1-2 év múlva, jól jön az a pénz is :D

Kérdező: Ha ez minden vágyad, akkor szerintem bele kell vágnod, jobb mint később megbánni, hogy meg se próbáltál úgy élni ahogy szeretnél ;) (azért gondold át, hogy tényleg ezt akarod-e), Legfeljebb újra tervezel és eladod, ha mégse jönne be, bevállalva egy kis anyagi veszteséget is, különben is a hobby autó sose a nyereségről szól. ;) Majd én is szeretnék venni még egy második autót is a jelenlegi mellé csak úgy, eddig az eszem és a racionalitásom /"nincs szükséged 2autóra, mert normális ember vagy, stb."/ tartott vissza, de úgyis a szívem fog győzni, csak idő kérdése, és bővítenem kell a garázst! :D Az autób*zi élet már csak ilyen! :D

2018. nov. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha a turbó elromlik, akkor az nem 1500€ :D

Föleg a biturbós, vagy több. 15 ezer € nem sok pénz egy autóra, azért ne legyünk már ennyire csóró magyarok. Ki hogy szedi össze. Én pl szoftverfejlesztö munkâval Ausztriában 1,5 év alatt összeszedtem. Nyilván nem mindenki szedi össze 1,5 év alatt, van aki havi 50 ezret se tud félretenni, de akkor neki nem egy A5-ös Audi kell, mert arra csak a gumi kerül 300 ezerbe.


Külföldi fizuval többet tud sz ember magának megengedni, nyilvánvaló. Meg vsn akinek az az álma, hogy szép autòja legyen. Kinek mi. Nem szabad senkit elitélni érte. :)

2021. ápr. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!