Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet kicsúszni a...

Hogyan lehet kicsúszni a kanyarban autóval?

Figyelt kérdés

Ha picivel gyorsabban megyek be egy élesebb kanyarba és érzem, hogy ettől azért lassabban kellett volna akkor jó eséllyel el is mehet a hátulja?

Úgy tudom a kerék is csak akkor csikorog ha a gumik kopottak vagyis az nem feltétlenül előjele?

Nem főutakról beszélek ahol 100 helyett 120-al veszem a kanyart, hanem 40 helyett 60-al. Remélem érthetően ki tudtam magam fejezni.



2018. dec. 27. 15:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
a srác egy igazi versenyző, ültetett kocsival, márkás gumikkal, iszonyat menő. dicsőítsük !
2018. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"Egy rutinos sofőr tudja, hogy mit kell ilyenkor tegyen mert érzi már vagy ő eleve nem csinál olyasmit, amiből baj lehet később?"


Egy rutinos soffőr látja a kanyart és tudja hogy mennyivel lehet ott elfordulni. A kirakott táblákra pedig ~20km/h sebesség többletet a legtöbb autó simán tudja.


Ha félsz akkor menj el egy vezetéstechnikai tréningre ahol megtapasztalod azt hogy mik ezek a jelenségek és azt is megmutatják hogy mit kell ilyenkor csinálni.

2018. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 veterán vas ***** válasza:

Az a furcsa, hogy a kezdő vezetőknél az említett gumicsikorgást tartják a mumusnak. Pedig az még éppen az a határ, amikor a gumi csak éppen csúszik, de valamilyen szinten fog. Ott még -néha- van esély a korrigálásra. Szóval, az a hang, akkor még felér egy jóindulatú figyelmeztetéssel.

Akkor van igazán gáz, amikor pl. permetező esőben (értsd kezdődő eső) haladsz mindössze 42.és féllel, és jön egy erősebb visszafordító. Pláne ha tüköraszfalt, és szerencsétlen módon kifelé dől. A tempó nem tűnik nagynak, és 2 kilométerrel korábban még szárazon gond nélkül abszolváltál egy ugyan ilyen ívű kanyart. Vagyis bátor vagy. Aztán hopp!.... hang nélkül kiszalad alólad az út.

Na azt már elég nehéz lesz összeszedni. ;)

2018. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ha csikorog a gumi, tapadás vesztés van, elveszed a lábad a a gàzról. Ha nem hallod a csikorgást, akkor már el is szálltál.
2018. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Nem félek csak érdekel, mivel nem szeretném, hogy meglepetés érjen.

A közúti autózásnál is fel lehet melegíteni a gumikat mint a Forma 1-ben vagy ez itt nem létezik?

Száraz aszfalt és száraz aszfalt között van különbség? Értem ez alatt a téli száraz, tiszta aszfaltot és a nyárit? A hőmérséklete nyáron nyilván sokkal melegebb. Ilyenkor kevesebb az esélye, hogy megcsúszok rajta mint mondjuk télen?

2018. dec. 27. 20:48
 16/27 veterán vas ***** válasza:

Ezek szerint Te még nem láttál kánikulában régi típusú aszfaltot.

Hiszed vagy nem, patakokban képes folyni!

Olyan mintha tükörjégen mennél.

2018. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Nem láttam még valóban, de a jobb minőségű új aszfaltokkal, tehát, mi a helyzet?
2018. dec. 27. 21:11
 18/27 anonim ***** válasza:

Hát még határon belül volt, szerencsére volt lehetőségem régebben, gyengébb autóval jeges utakon megtapasztalni milyen elérni a határokat, így kordában tudtam tartani. Nincs ezzel gond.


#11:

Nem szükséges, nem a gyk adja az önigazolást...

A kocsi egyébként menő, nem túl gyakori, megfordulnak utána, de ugye belátható, hogy nem az üres autópályán, szóval ilyen téren nincs jelentősége. Versenyző nem vagyok. Pusztán arra világítottam rá, hogy némi rutinnal, megfelelő technikával sok mindent meg lehet oldani kontrolláltan.



#9

2018. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Arra világíts rá, hogy miért nem a haverjaidnak menőzöl, hogy milyen vagányul szeged meg durván a szabályokat a közutakon.
2018. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nincsenek barátaim, gyk-n élem az életem, játszom az önkéntest rendőrt és mindenkibe belekötök...


(Mellesleg szabályokat betartva, de dinamikusan közlekedem, a fent leírt manőverrel senkit sem veszélyeztettem, üres volt az út, inkább ez mint a büntetőfékezés, önkéntes rendőrködés és hasonlók)

2018. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!