Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet kicsúszni a...

Hogyan lehet kicsúszni a kanyarban autóval?

Figyelt kérdés

Ha picivel gyorsabban megyek be egy élesebb kanyarba és érzem, hogy ettől azért lassabban kellett volna akkor jó eséllyel el is mehet a hátulja?

Úgy tudom a kerék is csak akkor csikorog ha a gumik kopottak vagyis az nem feltétlenül előjele?

Nem főutakról beszélek ahol 100 helyett 120-al veszem a kanyart, hanem 40 helyett 60-al. Remélem érthetően ki tudtam magam fejezni.



2018. dec. 27. 15:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Egyébként lehet valahogy készülni a fent említett ellenkormányzásra, gázreakciókra, anélkül, hogy élesben gyakorolnám vagy idővel kialakul rá a megfelelő reflex minden sofőrben?"


Ahogy elozo irta, menj vezetestechnikai kepzesre. Ha nincs ra mod/penz/stb, akkor egy elhagyatott terulet is megteszi. Mikor friss jogsis voltam a parom a havas/jeges focipalyara vitt el (teliszunet, sehol egy gyerek) es ott gyakoroltatta velem milyen a kis Renault-val jeges uton kapkodni a kormanyt. Nagyon tanulsagos volt. Masik alkalommal a batyam homokos utra vitt el ahol szinten a farolgatast, kiporgest gyakoroltuk. Idovel mar egyedul is kepes voltam a gyakorlasra. Tudod van abban valami bamulatos mikor sajat magad alatt tapasztalod, hogy ugy veszel be egy bal kanyart, hogy jobbra forditod a kormanyt. Nem lehet magyarazni, tapasztalni kell :D


Csak ovatosan!

2018. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A közúti autózásnál is fel lehet melegíteni a gumikat mint a Forma 1-ben vagy ez itt nem létezik?

Forma 1 es kozut mas. A Forma 1ben azert melegitik a gumikat, hogy a melegtol megpuhult gumifelulet jobban tapadjon a palyara. De ez megeszi a gumit, verseny alatt ezert cserelik. Kozuti vezetesben ez gazdasagi csod lenne.


Kozuti gumit nem melegitesz. Az idojarastol fuggoen a benne levo levego melegszik, ezert valtozik a gumi nyomas nehany erteket. Merd meg (vagy ha okos a kocsid a muszerfalon megmutatja) mennyi a nyomas koran reggel hidegben, majd egesz napos kocsikazas utan (foleg ha a nap is sut) mas erteket fogsz merni. Ezert hasznalnak sok (ujabb) kocsinal nitrogent, mert az nem tagul olyan mertekben mint a sima levego.


A kocsid gumija akkor tapad a legjobban ha a gyarto altal eloirt ertekre fujod fel a kerekeket (igy novelve az elettartamukat - lapos gumi rovidebb ideig birja).

2018. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 veterán vas ***** válasza:

#22!

Mutass már légy szíves néhány magyarországi kereskedelmi forgalomban kapható utcai autót, ami nitrogénnel van töltve.

Érdekelne.... ;)

2018. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Az utcai gumi az utcai, nincs értelme melegíteni. Egy versenygumi képes intenzív használat után mondjuk 3 tizedet emelni a nyomáson, vagy mondjuk 4-et, de akkor meg már elmelegszik. A farolgatósoknak üzenem, hogy ugyan valóban remek móka, de a közúton nem fog sikerülni ugyanaz. Pláne nem többszörös tempónál. Erre egy vezetéstechnikai tréning sem elég.

A közút továbbra is tartom, hogy közút, nem versenypálya, a büntető fékezés pedig az egyik legganébb dolog, egyetértek.

Az a biztos, hogyha az úrvezetők, aki szerintem itt nagyjából mindenki, a szabályokat betartva igyekszik közlekedni. Ez az én véleményem.

Aki próbálgatni akarja a kocsiját, annak irány a pályanap.

2018. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Száraz aszfalt és száraz aszfalt között van különbség?"


Van ám! Ezt én motorosként is meg tudom neked erősíteni. Általában minél sötétebb az aszfalt színe annál jobban tapad. Vannak az egészen világos színű aszfaltok, na azoktól óvakodj, pláne ha vizes a felület! Még szárazon is jóval kisebb a tapadásuk. Autóval nem annyira veszélyes, de motorral volt már pár alkalom amikor kishíján elestem, vagy legalábbis érezhetően megingott a motor. A hátsó kerék még csak-csak, de ha az első kezd el csúszni akkor a jóisten kezébe kerülsz te már vajmi keveset tudsz tenni a talpon maradás érdekében.

2018. dec. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mutass már légy szíves néhány magyarországi kereskedelmi forgalomban kapható utcai autót, ami nitrogénnel van töltve.


Érdekelne.... ;) - nem tudok. Kulfoldon elek. Itt mar a 2004-es audikban is az van. Konnyu felismerni, zold szine van a szelepsapkanak. Azt hittem ez otthon is elterjedt, de akkor tevedtem.

2018. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
#26 Van ilyen, de ez nem gyári. Bemész egy bármilyen gumishoz, az ugyan úgy levegőt fog bele tölteni szelepsapkától függetlenül.
2018. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!