Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon több vezetéssel...

Magyarországon több vezetéssel kapcsolatos szabály miért olyan merev, logikátlan, ósdi?

Figyelt kérdés

Az egyik, ami szemet szúr,hogy például Szlovákiában, Csehországban, illetve a legtöbb EU-s országban, a B jogosítvány jogosultságot ad nem csak az autóra, hanem az 50 CCM-nél nagyobb motorokra is.


Egy 50-es és egy 400-as robogónál is fokozatmentes automata van, nem agysebészet vezetni.



A másik, az alkohol.



Én másfél évet voltam kiküldetésen Németországban és bizony ki is használtam azt, hogy 1-2 sör után is vezethetek.Nagyon kényelmes és kellemes volt.

Nálunk meg van ez a zéro tolerancia nevű hülyeség.


A magyarok többnyire ezek miatt a szabályok miatt ilyen savanyúak, ezért olyan rossz a morál.


2019. jún. 8. 12:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

"az alkohol fogyasztás (és nem az alkoholizmus) hozzátartozik a kultúrához."

Nem, ez csak a magyar "kocsma-kultúrához" tartozik hozzá, semmi egyébhez, minden más csak belemagyarázás.

Kb. hasonló, mint Húsvétkor "az igyál mán' egy pohárral, nem is vagy férfi b.meg, ha nem iszol", ez nem kultúra, hanem kivagyiság.

2019. jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Akinek az alkoholfogyasztás jelenti a kultúrát és nem bír ki pár órát a sörike nélkül, legalább amíg autót vezet, az egy világi lúzer, erre jobb szó nincs. Nem, arany apám, te nem tudsz 1-2 sör után ugyan annyira vezetni mint szín józanul, csak valószínűleg annyira tompa vagy agyilag alapból, hogy nem tűnik fel.


A motoros példádat meg aztán végképp nem értem. Hiába van B-s jogosítványom, fingom sincs hogyan kellene motorral biztonságosan közlekedni. Csináltasson szépen csak jogsit a motorhoz, aki azzal akar járni.

2019. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Jo ez igy, nem baj ha szigoru
2019. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!