Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van egy segédmotorom adás...

Van egy segédmotorom adás vételit szeretnék rá csinálni. (? )

Figyelt kérdés

A probléma az az lenne hogy ajándékba kaptam a motort és el szeretném adni, viszont biztosítást szeretnék rá előtte kötni, amihez meg szükséges az adásvételi.

Hogyan oldjam meg?



2019. aug. 15. 21:21
 1/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Miért akarsz biztosítást kötni?

Csináljátok adásvételit azzal akitől kaptad ajándékba.

Az adásvételi tetején jelöljétek be hogy ingyenes, aztan lent meg húzzátok ki azikat a részeket ami a fizetésről szól

2019. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig biztosítás nélkül használtad, ahhoz nem szükséges biztosítás, hogy eladd, hiszen az eladás pillanatában meg is szűnik a biztosítás. A vevőnek úgyis újat kell kötnie.

Ha csak az a gond, hogy mivel igazolod, hogy a tied, akkor valóban kellene visszamenőleg egy szerződést kötnöd azzal, akitől kaptad, vagy egy ajándékozási szerződést vagy egy adásvételit, mondjuk 1 forintos vételárral...

2019. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarod adni, nem kell biztosítást kötnöd. Írtok egy sima smkp-s adásvételit, az új tulaj bemegy egy biztosítóhoz a szerződéssel, és megköti rá a kötelezőt.
2019. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor a biztosítást hanyagolom.

Adásvételit mindegy hogy kivel kötök?

Nem muszáj feltétlen attol akitől kaptam?

Ha esetleg egy rokonommal iratom alá az nem baj?

2019. aug. 16. 13:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert elég messze lakik az illető akitől kaptam a motort.
2019. aug. 16. 13:52
 6/8 Slapec19 ***** válasza:
100%
Akitől kaptad a motort, küldjön neked postán egy előre kitöltött adásvételit az ő aláírásával,a többi részt meg már te is kitudod tölteni. Távolság kipipálva:)
2019. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ahh tényleg, igaz😄

Köszi szépen mindenkinek 👍

2019. aug. 16. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:

A biztosítás megkötéséhez nem kell kötelező gépjármű felelősségbiztosítások esetében adásvételi szerződés. Nem is értem, hogy ezt ( már bocsi ) a baromságot honnan szedték az emberek. :D


A törléshez megint nem kell. Mivel nem szerepel a központi nyilvántartásban ( mert nem rendszámos ) így nem tudja a biztosító ellenőrizni a tulajdon / üzembentartói jogot, így egy nyilatkozat alapján is törlik SMKP esetében a szerződést.


De persze a legjobb az adásvételivel lemondani.


Visszamenőleg meg főleg nem kell kötnöd biztosítást. Nem is lehet.

2019. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!