Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás kötésénél...

Kötelező biztosítás kötésénél ha valaki direkt téves adatokat ad meg az alacsonyabb díj érdekében, az kiderül mondjuk egy közúti ellenőrzésnél vagy akárhol?

Figyelt kérdés
Pl. ugye meg kell adni ilyeneket, hogy mik vannak a kocsiban, milyen a felszereltsége. Légkondi, elektromos ablak, rádió, kp. zár, riasztó, ülésfűtés, tolatóradar, stb. Ha ezek közül jópárat letagad az ember, hogy van az ő kocsijában /amik egyébként megvannak benne/ és ezáltal alacsonyabb lesz a díj, majd ezt a díjat fizeti be, ez kiderülhet vagy nem? Közúti ellenőrzésnél a rendőr úgyse látja, hogy én biztosításkötésnél mit pipáltam be és mit nem, illetve úgyse szemezgeti végig a kocsi, hogy "na, akkor lássuk csak... ülésfűtés... van benne... légkondi... van benne... állítható fényszórómagasság állítás... van benne", stb-stb. Ő csak azt látja, hogy be van fizetve, van biztosítás a kocsin és kész.

2019. aug. 20. 08:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk engem nem érint, csak úgy kérdezem. Én mindent úgy töltöttem ki, ahogy kell. Sok extrát nem tudtam letagadni, mert alig van valami a kocsimban. De próbaképpen megcsináltam, hogy elvettem az összes pipát és úgy emlékszem, hogy alacsonyabb lett a végén a kalkulált díj.
2019. aug. 20. 08:08
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

szerintem kgfbnél semmit sem módosít a díjon


a casco szempontjából számít

2019. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam még ilyenről,hogy az autoban lévő bármilyen extra valamilyen hatással legyen a kötelező biztositasra!
2019. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A KGFB-nél ami számít, az a sofór kora, vezetett kilométerek, elmúlt balesetmentes évek, lakhely, kocsi teljesítménye, családi állapot. Egy 40+ háromgyerekes családapa egy 90 lóerős Suzukiban bizonyára megfontoltabb, mint a 19 éves, első autónak 300 lóerős BMW-t vásárló donorjelölt, ez utóbbi a 300 lóerőt használni is akarja, aztán csodálkozik, ha szétszalad a ménes, és a tűzoltó kabriósítja az autóját.
2019. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van ami úgyis frissól a BM adatbázisból (kárelőzmény, konkrét autó adatok), van ami max akkor ha káresemény van és foglalkozik vele a biztosító (gyerekek száma, autót vezető emberek kedvezmény, km/év...)
2019. aug. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kgfb-nel az extrak nem szamitanak.

Viszont barmilyen adatot tendenciozusan rosszul adsz meg, akkor ervenytelen a biztositas.

Ha kgfb-nel is kiderul (cim eliras pl ellenorzesen is kiderulhet), akkor jogi kovetkezmeny (hamis adatok hazsnalata) es mivel ervenytelen a biztositasod, ezert visszamenoleg fedezetlensegi dij (ez durvan a sokszorosa a kgfb-dijnak).

Casco-nal ugyanugy jogi ut.

Es termeszetesen barmilyen karesemeny tortenik, a sajat zsebbol fizetheted a sajat es a masik auto karat is.


Ha auto van penzed, ne ciganykodj biztositast is kotni.

2019. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!