Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miert kell a 21. szazadban...

Miert kell a 21. szazadban jogositvanyt hordani?

Figyelt kérdés

Ha nincs nalam a jogsi nem vezethetek.


Nem tudom elkepzelni, hogy nem letezik meg a technika, hogy mondjuk otthon hagyott jogsinal a szemelyi igazolvanyt ellenorizve a rendszerben, ne tudnak megmondani, hogy van e az illetonek jogositvanya?

Tenyleg itt tartunk meg?


2019. okt. 27. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Finnországban, Norvégiában már nem kell. Pont mint írod vagy személyi vagy mobilodban digitális jogsi elég.


Svédeknél meg akinek van jogsija annak általában nincs személyije, a jogsit használja mint igazolvány.

2019. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen jogos a kérdésed, nekem mondjuk nem jogsi kapcsán, hanem tényleg bármi más igazolványnál, bérletnél felmerült ugyanez. Bemondaná az ember a nevét/számát, a hatóság meg letöltené a kütyüjére az adatbázisából a képedet, adataidat, hogy valóban te vagy az. Személyinél is! Rég indítványozni kellett volna, hogy ezt megcsinálják, ahelyett, hogy büntetgetik, ha valaki a másik kabátjában hagyta a hülye papírjait. Vagy nem akarja fürdőgatyájában szorongatni a papírjait, ha bemegy a Balatonba. Tényleg nagyon nevetséges már. Az összes jegyvásárlást, fizetést, szöszölést is elintézhetnék azzal, hogy én pl. évente leteszek előre egy összeget, aztán ők tudják, hogy én jogosult vagyok-e, vagy sem valamiből venni, valamit használni, valahova beülni, ha kell, bemondom a számom, és leellenőrizhetik, ki vagyok... lehet, sokaknak ugrana a felesleges munkahelye, azért nem akaródzik előre lépni.
2019. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Orulok, hogy nem csak en latom igy.. :)
2019. okt. 27. 15:53
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Mert a rendőrök olvasni még valamennyire tudnak, de elektronikus kütyüket kezelni már nem.
2019. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk édesmindegy, ennyire azért csak nem megterhelő dolog.
2019. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Csippeljenek be mindenkit és sokkal gyorsabb lesz az azonosítás?

Vagy mi az alap gondolat?

Legyen mindenkinek kötelező ujjlenyomatot adni és ezt lehessen helyszínen lekérni az illetőtől? Azt sem nehéz hamisítani egy felragasztott membránnal.


Nincs nálad a jogsi, aznapi béred megy a levesbe. Legközelebb nem indulsz el jogsi nélkül. Ez jelenleg a rendszer. Így is sokan jogsi nélkül vezetnek. Ismerősöm 25 éve. És láss csodát, egyszer nem szedték ki forgalomból, mert nem szabálytalankodott közlekedés közben az okmány hiányától eltekintve. A bidám-badámok meg vezetnek, de valamelyiknek még a 8 általános nincs meg, ami kötelező a jogsihoz!


Mi a terv főnök? Hogyan tudnád ellenőrizni, hogy aki vezet, az valójában az engedélyhez kötött módon teszi azt?

2019. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#2: bemondod: Tehát feltételezed, hogy nincs olyan szituáció, ahol ne tudnál bemondani valamit, vagy ne egy "hasonlóan kinéző" ember adatait adnád meg. Jól értem?
2019. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 os

Bennemaradtal a 19.szazadban.


Mondjuk megallit a rend eber ore. Napszaknak megfeleloen koszonom.

Keri az iratokat, mondom jaaaj a jogsi az asztalon marad, milegyen, lerendezzuk Zsanett modra?


Erre mondjuk azt mondja kerem a szemelyit.

Odaadom neki o meg lekeri egy rendszerben a szemelyi szamom alapjan, hogy rendelkezem e jogositvannyal?


A kozpontba ulo 22 eves szoke csaj a mukormeivel beuti a szamitogepbe a nevem, lakcimem, szemelyi szamomat stb.

A rendszer kiadja, hogy bizony bizony van neki jogositvanya csak a vilag legsulyosabb bunez elkovetve otthon hagyta.


A rendor ur visszaadja a szemelyit, jo utat kivan, en pedig tukor, kuplunk, gazpedal hasznalatot kovetoen tavozok a helyszinrol.


Milyen chip?

Meg milyen ujjlenyomat? :D

2019. okt. 27. 16:44
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Személyi igazolványra hivatkozol, de ha nálad van a személyi, akkor nálad van a jogsi is, hiszen elférnek egy tokban egymás mellett...
2019. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

van rosszabb is.. a személyi mellé kell a lakcímkártya is. Vagy a jogsi mellé is..esetleg az útlevél sem jó önmagában.


Láttam olyan totál szakadt indiai koldust, aki készségesen elővette a bankkártya olvasóját, ha nem tudott a turista kp baksist adni.

2019. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!