Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit csináljak hogyha engem...

Mit csináljak hogyha engem csesztetnek mert nem akar a biztosító fizetni?

Figyelt kérdés
kinyitottam az ajtót a parkolóban egy másik parkoló autónak véletlenül és megsérült a fényezése. Bár nem értettem miért állt be mellém 10 centire, főleg hogy üres volt kb. az egész parkoló, elismertem a felelősségem 100%-ban, kitöltöttük a biztosítós lapot és mentünk Isten hírével. 1 hét múlva felhívott az ürge hogy fizessen ki a kárát mert nem akar a biztosítóm fizeti neki egy forintot sem, mert elvileg álló autó nem lehet hibás, nem okozhat biztosíthatási kárt. Én se értettem pontosan, de valami ilyesmi indokkal utasították el. Én meg fizetem a biztosítást rendesen, elismertem a felelősségem, nem érzem úgy hogy még a kárt is nekem kéne kifizetnem.
2020. febr. 17. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
NEKED nem kell semmit fizetni, ez a boztosítóra tartozik.
2020. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem követelheti polgári peres úton a költségeket?
2020. febr. 17. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Nyilván a biztosítód lerázta. Neki kára keletkezett, amit meg kell térítened.

Követelheti peres úton is.

Mondjuk én sem értem, hogy miért nem fizet a biztosítód.

A kárt te okoztad az autóval. Szerintem irreleváns hogy mozgott e vagy sem.

2020. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Ebben a biztosítónak vélhetően igaza van.

A kötelező felelősség biztosítás a KÖZLEKEDÉSI balesetekre nyújt fedezetet. Két álló autóból egyik sem közlekedik, tehát arra több, mint valószínű, hogy nem érvényes a kötelező.


Ez esetben is kárt okoztál, amit megegyezés hiányában polgári peres úton tud behajtani rajtad a másik fél. Ennek első lépése vélhetően egy fizetési meghagyás, ami simán átmegy bármiféle tárgyalás nélkül, hiszen írásos dokumentumban elismerted.

2020. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem fizet a te biztosítód, mert ez casco-s történet. Van bármelyikőtöknek is casco-ja? Amúgy meg rázd le, hogy elismerted a felelősséged, kitöltöttétek a baleseti bejelentőt, zargassa a saját biztosítóját, ne téged.
2020. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Perelje a biztosítót. Autóval okoztál kárt egy másik autóban.
2020. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Itt egyedül a biztosítót perelhetné.


Ajtó rányitással nem szoktunk foglalkozni.


Mondjuk ha ennyire rám állnának, én lefényképezném a dolgot, ha pedig a beszállásodban akadályoz, el kell vitetni a szervekkel az autóját!

2020. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Fizess. Vagy perelni fog.

A törvény szerint a KGFB nem terjed ki minden kárra:


15. § A biztosítás nem terjed ki arra a kárra, amely

... itt van egy pár bekezdés...

g) álló gépjárműre fel-, illetve arról való lerakodás következtében keletkezett;


Ezt a kárt álló gépjármű okozta, az ajtó nyitásából következtehető, hogy "rakodás" (utas kiszállása) közben.

Próbálj megegyezni az illetővel, mert a végén a legdrágább fényezőhöz fog menni a te költségedre.

2020. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!