Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó vásárlás után 2 nappal...

Autó vásárlás után 2 nappal összetörték az autót de még nincs átirat a kinek a nevét kell írni a betétlapra?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót március 16.-án és 18.-án a parkoló autómba bele rohantak. Az autó még nincs átirva a korona virus miatt csak időpont foglalással lehet ilyen ügyet intézni a lakóhelye en. De a baj meg történt.. Tanácstalan voltam és nem tudtam mit kell a betétlapra írni félek hogy a biztosító nem fogja így kifizeti a kárt nekem mivel az autó még az előző tulaj nevén van.. A forgmiban is az ő neve szerepel. Mitévő legyek? Valaki segítsen aki ért hozzá nagyon szépen köszönöm!

2020. márc. 21. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Aki vezetett és aki nevén van az új biztosítás.
2020. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen új biztositás? Nem a károsult biztosítja fizeti a kárt hanem a károkozóé
2020. márc. 21. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, tisztelt # 1-es válasz írója, de nincs és….


A baleseti bejelentőt a járművezetők töltik ki, írják alá. A bejelentő űrlapon egyértelmű a megnevezés: vastag betűs „Járművezető” van írva mindkét résztvevőnél, a neveiket, lakcíműket, vezetői engedély adataikat kell írni az űrlapra.

A KGFB törvény is a „baleset részesei” helyszíni dokumentálási kötelezettségeit, adatcseréit írja elő.

Lehet, hogy a KGFB szerződője vezette a káreseményben résztvevő járművet, de lehet, hogy nem.


A kárbejenetőt pedig a kárt szenvedett járműre KGFB szerződéssel rendelkező töltheti ki és nyújthatja be a károkozó biztosítójához, 30 napon belül.

Lehet, hogy ő vezette a káreseményt szenvedett járművet, de lehet, hogy nem.

2020. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Picipok2128 válasza:
Hozzad majd én javítom 😅👍
2020. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Annyiban pontosítanék, hogy a járművet vezető mellett a KGFB szerződője is szerepel a kék-sárgán.


Ha a vásárláskor kötöttél felelősségbiztosítást (ahogy kell), akkor a te nevedet kell szerepeltetni. Egyébként átiratástól függetlenül is te vagy a tulajdonos, ha szabályos az adásvételi és kifizetted a vételárat, az átiratás csak az állami nyilvántartás naprakészsége szempontjából számít.


Ha te vagy a tulajdonos/üzembentartó és így a kötelező biztosítás szerződője (függetlenül attól, hogy vétlen vagy vétkes fél vagy-e), akkor a te neved kell írni a kárbejelentő megfelelő rovatába. Lehet, hogy a biztosító akadékoskodik majd első körben, de ha megküldöd az adásvételit (és az addig remélhetőleg lezajlott átírásról szóló igazolást), akkor nem lehet gond.

2020. márc. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A te nevedet kell írni.
2020. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!