Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Adott egy autó nagyon olcsón...

Adott egy autó nagyon olcsón és ahhoz képest jó állapotú is, viszont forgalomból ideiglenesen ki van vonva forgalomból, ez nekem így tud kedvezni?

Figyelt kérdés
Az autó 3 éve lett lerakva, forgalomból ideiglenesen kivonva, viszont nekem még éppen nincs jogsi (nyárra meg lesz ha minden úgy sikerül) és így azt gondoltam ki hogy íratok egy adásvételit és majd egy x idő múlva íratok még egy adásvételit és azzal megyek be az okmány irodába. Jelenleg műszakin nem menne át, azért foglalkozni kellene vele egy kicsit. Tehát, ez így működhet?

2020. márc. 29. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kétszer nem lehet megvenni ugyanazt a kocsit. Amúgy az autóvásárlásnak nem feltétele a jogosítvány megléte, megveheted akár most is, aztán fél évre kivonatod a forgalomból, akkor még biztosítást se kell rá fizetni.
2020. márc. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De az első adásvételivel nem mennék be okmány irodába ezt csak azért írni meg hogy útközben tudjam igazolni hogy megvettem, és majd csak a később megírt adásvételivel mennék okmányirodába műszakira meg eredet vizsgára.
2020. márc. 30. 00:10
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én nem kockáztatnám meg, hogy valami ügy legyen belőle. Mert tulajdonosváltásnál visszahelyeződik a forgalomba, tehát biztosítást is kell kötni rá, az eladónak is be kell jelenteni a hivatalban, hogy eladta, és nem hónapok múlva, hanem asszem 15 nap van rá. Úgyhogy nem nagyon értem a helyzetet, ha úgyse használnád, akkor nem mindegy, hogy kinek a nevén van? Vagy előleget lehet fizetni az eladónak, hogy ne adja el másnak, de a legtisztább út, ha vagy most megveszed, vagy nyáron, de elintézel egyből mindent.
2020. márc. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Fejtsd már ki, hogy szerinted ennek az ügyeskedésnek szerinted mi lenne az értelme, mert szerintem semmi, ráadásul még gond is lehet belőle.

Különleges autó lehet, amit ennyire sürgősen meg kell venned, úgy hogy 3 éve áll, szerinted jó állapotban van, de a műszakin nem menne át - nem ellentmondásos némileg?

Jelen helyzetben ne fogadj arra, hogy fél év múlva jogosítványod lesz... szünetel az oktatás, nincsenek vizsgák, ha újra indul a rendszer olyan torlódások lesznek, hogy hónapokat is csúszhatnak a vizsgák.

Az autóra vissza térve, mi is az, ami olcsó, de olyan jó állapotban van, hogy a műszakin nem menne át, és annyira sürgős azt megvenni?

Olcsón okkal adnak el autót, már az a 3 éves állás önmagában is rizikót jelent.

Felmérted valójában mennyit kéllene rá költeni?

2020. márc. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az lenne az értelme hogy az autót még most nem szeretném használni mert költeni is kellene rá meg hozni vinni műszakira eredetiségire, csak erre senkinek nincs ideje. Meg az autó sincs olyan állapotban. A tulajjal meg ismerjük egymást személyesen és akármikor tudunk írni egy adásvételit.
2020. márc. 30. 08:16
 6/14 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy használható legyen kb 50000ft-ot kellene rá költeni szervizzel együtt, azért álltak le vele mert hátsó lengőkar eltört (de abból megvan az új, jó pár alkatrésszel). Ez mind szép és jó csak idő nincs rá, de ez olyan lehetőség amit nem lenne szabad kihagyni.
2020. márc. 30. 08:19
 7/14 anonim ***** válasza:

" 50000ft-ot kellene rá költeni szervizzel együtt "

Te nagyon el vagy tévedve. Egy nullát még nyugodtan a végére írhatsz ahhoz, hogy egy biztonságos autód legyen. Futómű nem szokott csak úgy eltörni, van ott még gond bőven. Valószínűleg megette a rozsda az egészet.

A folyadékok cseréje (és igen, minden folyadék cserés, főleg 3 év állás után), műszikasztatás, állapotfelmérés, javítás akárhogy is matekolsz, nem jön ki 50-ből.

2020. márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem kötekedés képen, de láttam az autót alját is átnéztem és nincs szétrohadva mert 4 éve volt kasznziva. A ráköltendő pénz meg legyen x összeg.
2020. márc. 30. 08:43
 9/14 Majatom ***** válasza:

Az a baj, hogy az életben a dolgok nem mindig úgy történnek, mint ahogy mi elképzeljük.

Csak egy példát mondok, hogy mi sülhet el balul.

Holnap megveszed az autót, írtok egy adásvételit. Egy hónap múlva az eladót elüti egy busz. Akkor ki fogja neked aláírni a másik adásvételit? Vagy odahamisítod az aláírását, vagy írtok egyet dátum nélkül, és utólag beírod a dátumot, de ez mind a két eset okirat hamisítás. Vagy bemész a régivel a kormányhivatalba átíratni az autót, de akkor meg megbüntetnek, mert kifutottál a 15 napból.

2020. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mennyire büntetnek meg?
2020. márc. 30. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!